قهرمانان شطرنج جهان برای بیت کوین در کاپ کریپتو رقابت میکنند

برترین های بازیکنان شطرنج جهان برای کسب ۲.۱۸ بیت کوین – ۸۳،۸۴۰ دلار به قیمت امروز – این هفته در یک تورنمنت که توسط بورس ارز رمزنگاری FTX حمایت می شود ، رقابت خواهند کرد.

فردا ، در اولین مسابقه ۹ روزه FTX Crypto Cup ، مگنوس کارلسن از عنوان قهرمان جهان در برابر دیرینه خود دفاع خواهد کرد رقیب ایان نپومنیاختچی. کارلسن همچنین با ۱۵ بازیکن برتر شطرنج جهان روبرو خواهد شد.

جام FTX بخشی از تور شطرنج قهرمانان Meltwater Champions 2021 است که از نوامبر ۲۰۲۰ آغاز شد و به مدت ۱۰ ماه ادامه دارد. مجموع مبلغ جایزه ۱.۵ میلیون دلاری وجود دارد.

سام بانکمن فرید ، مدیرعامل FTX ، به رویترز گفت که “جمعیت دموکراتیک شطرنج با دموگرافیک ارز رمزنگاری شده همپوشانی دارد” ، زیرا هر دو رمزنگاری و شطرنج عاشقان جوان ریاضی را دوستدار فن آوری جذب می کنند.

مسابقه شطرنج FTX Crypto Cup 100000 دلار بیت کوین را به عنوان جایزه در کنار دیگ نقدی ۲۲۰،۰۰۰ دلاری اهدا می کند. pic.twitter.com/p21Dc0u8nD

– رویترز (Reuter) 22 مه ۲۰۲۱

اما بازیهای شدید شطرنج تنها چیزی نیست که باید در جریان جام FTX به آن توجه داشته باشید. تبادل رمزنگاری همچنین قیمت بیت کوین را پخش می کند ، که بسیار سریعتر از یک بازی شطرنج حرکت می کند.

FTX روز دوشنبه ۲.۱۸۲۵ بیت کوین خریداری کرد که در آن زمان حدود ۱۰۰۰۰۰ دلار ارزش داشت. ارزش فعلی آن ۸۳،۸۴۰ دلار است و احتمالاً در پایان جام تغییر خواهد کرد. یک جایزه نقدی نیز به مبلغ ۲۲۰،۰۰۰ دلار در نظر گرفته شده است که بعید به نظر می رسد از نظر ارزش تا حد زیادی منحرف شود.

جام ارزدیجیتال FTX در پخش آنلاین، و همچنین در کانال های تلویزیونی TV2 و Eurosport برگزار خواهد شد.

اما برای کسانی که بیش از شطرنج رمزنگاری می کنند ، یک گزینه دیگر وجود دارد. در تاریخ ۱۸ مه ، Chess.com اعلام کرد که مبادله رمزنگاری Coinbase از مسابقات شطرنج خود حمایت مالی کرده است.

اما بر خلاف جام کریپتو ، که متخصصان شطرنج در آن حضور دارند ، در مسابقات کوین بیس، “متخصصان” رمزنگاری حضور خواهند داشت. شرکت کنندگان تأیید شده شامل ، آنتونی پمپلیانو ، بنیانگذار Civic و SiliconCape ، وینی لینگام ، و خواننده رپ سابق و سرمایه‌گذار رمزنگاری Logic هستند.

مسابقات Chess.com بین ۱۲ ژوئن و ۱۳ ژوئن برگزار خواهد شد. برنده ۲۵۰۰۰ دلار به موسسه خیریه ای که انتخاب می کند می فرستد.

ارسال پاسخ