آموزش ارزهاآموزش بیت کوین

هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری بر آن دارد؟

هر چهار سال یک بار هاوینگ بیت کوین می شود و قیمت ارزهای دیجیتال افزایش می یابد. قدرت ماین نصف می شود ، در هاوینگ که تصور می شود Bitcoin نصف شده است. در اینجا دلیل هاوینگ بیت کوین – و چگونگی هاوینگ بیت کوین – آورده شده است. اگر میخواهید بدانید بیت کوین چیست و چگونه استخراج میشود؟ کلیک کنید.

محدودیت عرضه یا هاوینگ بیت کوین

منظور از هاوینگ بیت کوین ، ابتدا باید ایده در دسترس بودن بیت کوین را درک کنیم.
Satoshi Nakamoto ، خالق بیت کوین ، احساس کرد که کمبود ممکن است در جایی تولید کند که در گذشته وجود نداشته باشد. از این گذشته ، فقط یک مونالیزا ، تعداد محدود پیکاسوس و مقدار محدودی طلا در کره زمین وجود دارد.


بیت کوین از این جهت که یک محصول دیجیتالی را برای اولین بار هاوینگ کرد ، بسیار پیشگامانه بود. فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد.
مفهوم محدودیت عرضه بیت کوین به طور عمودی با عملکرد ارزهای فیات مانند دلار آمریکا مخالف است. ارزهای فیات ، مانند دلار آمریکا ، ابتدا با قوانین سختگیرانه ای شکل گرفت – برای ایجاد یک دلار آمریکا ، دولت ایالات متحده به مقدار خاصی از طلا در ذخایر خود نیاز داشت. از این به عنوان استاندارد طلا یاد می شد.


این هنجارها در طول زمان بدتر می شد ، زیرا اقتصادهای مدرن پول بیشتری برای کمک به تقویت اقتصادهای بیمار در دوره های سخت اقتصادی مالی مانند رکود بزرگ و جنگ جهانی دوم صادر می کردند. این قوانین با گذشت زمان به سیستم فعلی تبدیل شد که در آن دولت ها می توانند (به طور کلی) به دفعات دلخواه خود پول صادر کنند.


ساتوشی ناکاموتو نگران بود که استهلاک پول فیات عواقب ویرانگری به همراه داشته باشد ، بنابراین وی از کد استفاده کرد تا از چاپ هر بیت کوین اضافی توسط هر موجود واحد جلوگیری کند.

نصف شدن پاداش استخراج چیست؟

محدودیت سخت عرضه 21 میلیون سکه در کد بیت کوین تعبیه شده است. بیت کوین جدید از طریق استخراج به عنوان پاداش بلوک منتشر می شود. ماینرها کار حفظ و حراست از دفتر بیت کوین را انجام می دهند. به عنوان پاداش ، آنها بیت کوین تازه ضرب شده را دریافت می کنند.

با این حال ، تقریباً هر چهار سال ، هاوینگ بیت کوین می شود – از این رو باعث “نصف شدن” هر نصف کردن ، میزان ورود بیت کوین جدید به بازار را کاهش می دهد تا اینکه در سال 2140 دیگر بیت کوین جدید ایجاد نمی شود.

تاریخچه هاوینگ بیت کوین

  • 2009 – جوایز استخراج بیت کوین با 50 BTC در هر بلوک
  • 2012 شروع می شود – اولین نصف شدن بیت کوین جوایز استخراج را کاهش می دهد تا 25 BTC
  • 2016 – در نصف دومکاهش، جوایز استخراج به 12.5 BTCمی یابد
  • 2020- در نصف سوم، پاداش استخراج به 6.25 BTCکاهش می یابد
  • 2140- 64 و آخرین نصف اتفاق می افتد و هیچ بیت کوین جدیدی ایجاد نمی شود

چه ویژگی ویژه ای در مورد هاوینگ بیت کوین وجود دارد؟

همچنین به کسی ، گروه یا دولتی که اعتماد به نفس در ایجاد توده پول داشته باشد ، باید اعتماد کرد تا در آینده آن را دستکاری نکند. بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که غیرمتمرکز و بدون اعتماد باشد ، بدون هیچ مرجع مرکزی و هیچ کسی که بتواند به آن اعتماد کند. از آنجا که بیت کوین توسط یک فرد یا سازمان کنترل نمی شود ، باید قوانین مشخص و روشنی وجود داشته باشد که بر تعداد بیت کوین تولید شده و چه زمانی در دامنه عمومی منتشر می شود.
با در نظر گرفتن کل عرضه و کاهش نصف در کد بیت کوین ، سیستم پولی ارز رمزپایه تا حد زیادی در سنگ ثابت شده و تغییر در آن بسیار سخت است. این “کلاه سخت” نشان می دهد که بیت کوین نوعی “پول سخت” ، مشابه طلا است ، از این جهت که مقدار کل محدودی دارد که اصلاح آن بسیار دشوار است.

چه اتفاقی برای ماینرهای بیت کوین می افتد؟

استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری های کلانی در فناوری معدن کاری تخصصی و همچنین برق مورد نیاز برای تأمین تجهیزات خود انجام می دهند. خوشبختانه استخراج آنها بیش از آنکه جبران کند ، باز می گردد. اما ، چه اتفاقی می افتد که درآمد ماین آنها به نصف کاهش یابد؟


این واقعیت که نصف شدن پرداخت های ماینینگ به مرور زمان کاهش می یابد ، انگیزه ماینرها برای ادامه کار در شبکه بیت کوین را کاهش می دهد ، در نتیجه ماینرها کمتر می شوند و امنیت شبکه بدتر می شود.


در نتیجه ، هنگامی که بیت کوین نهایی استخراج شد ، ماینرها (با فرض اینکه در پروتکل بیت کوین اصلاحات اساسی صورت نگرفته باشد) برای تلاش های خود در حفظ شبکه بیت کوین ، به عنوان هزینه تراکنش غرامت دریافت می کنند.


در حال حاضر ، هزینه های معامله فقط کسری از کل درآمد یک کارگر معدن را تشکیل می دهد. معدنچیان در حال حاضر حدود 900 BTC (حدود 33.5 میلیون دلار) در روز ضرب می کنند ، اما فقط روزانه بین 60 تا 100 BTC (2.2 میلیون تا 3.7 میلیون دلار) هزینه معاملات دریافت می کنند. بنابراین هزینه معاملات در حال حاضر کمتر از 6.5 درصد از درآمد یک معدنچی است ، اما تا سال 2140 100 درصد از درآمد وی است.
همانطور که بن ژو ، مدیر عامل مبادله ارز رمزنگاری ByBit ، به رمزگشایی گفت ، “هزینه های معامله احتمالاً در یک رابطه معکوس با بازده استخراج معدن افزایش می یابد و به عنوان غرامت ،”


قبل از استخراج آخرین بلوک بیت کوین ، همچنین امکان‌پذیر است که طرح پاداش بیت کوین تغییر کند. در شکل فعلی ، بیت کوین به یک روش اجماع اثبات کار متکی است ، که مورد انتقاد افرادی مانند مدیر عامل شرکت تسلا ، ایلان ماسک قرار گرفته است ، زیرا این امر به دلیل مصرف زیاد انرژی و اثرات محیطی است.


سکه با یک مزیت رقابتی وقتی صحبت از سازوکارهای اجماع می شود ، اتریوم در حال انتقال از سیستم اثبات کننده انرژی بیشتر برای اثبات انرژی کمتر است که در آن شبکه با قفل اعتبارکنندگان محافظت می شود .


عملی است که بیت کوین همان قدم های دلار را دنبال کند. از نیکلاس نیکولاجسن ، بنیانگذار کارگزار رمزنگاری سوئیس ، Bitcoin Suisse ، نقل شده است که گفته است ، “من مطمئن هستم ، به محض اثبات فن آوری [اثبات سهام] ، بیت کوین نیز با آن سازگار خواهد شد.” این مصاحبه در ابتدا برای نمایش تلویزیونی آلمان گالیله فیلمبرداری شد و در ابتدا از کانال پخش شد.

هاوینگ بیت کوین چه تاثیری روی قیمت دارد؟

علاوه بر سرمایه گذاری گسترده در سخت‌افزار تخصصی استخراج ، استخراج کنندگان ارزهای رمزپایه نیز سرمایه قابل توجهی را برای برق مورد نیاز برای کار تجهیزات خود صرف می کنند. خبر خوب این است که استخراج آنها بیش از جبران این کار است. اما ، چه اتفاقی می افتد که درآمد ماین آنها به نصف کاهش یابد؟


در نتیجه نصف شدن یا هاوینگ بیت کوین ، ماینرها انگیزه کمتری برای ادامه کار در شبکه بیت کوین خواهند داشت ، که در نتیجه کاهش ماینرها و امنیت شبکه کمتر خواهد شد.


در نتیجه ، پس از استخراج آخرین بیت کوین ، استخراج کنندگان (با فرض اینکه در پروتکل بیت کوین تجدیدنظر اساسی نشده باشد) پس از اتمام آن در قالب هزینه های معاملاتی برای تلاش خود در حفظ شبکه بیت کوین جبران می شوند.


وضعیت فعلی امور این است که هزینه های معاملاتی فقط قسمت کوچکی از درآمد کلی یک معدن کار را تأمین می کند. معدنچیان در حال حاضر تقریباً 900 BTC (تقریباً 33.5 میلیون دلار) در روز ضرب می کنند ، اما فقط روزانه بین 60 تا 100 BTC (2.2 میلیون تا 3.7 میلیون دلار) هزینه معاملات دریافت می کنند. هزینه معاملات در حال حاضر فقط 6.5٪ از درآمد یک معدنکار شخصی را تشکیل می دهد ، اما تا سال 2140 100٪ از درآمد معدنچی را تشکیل می دهد.


هاوینگ بیت کوین به عنوان مثال ، به گفته بن ژو ، مدیر عامل ارز ByBit مبادله ارز رمزنگاری شده ، “هزینه های معامله احتمالاً در یک رابطه معکوس با کاهش درآمد استخراج معادن رشد خواهد کرد” همچنین ممکن است ساختار انگیزه بیت کوین تغییر کند قبل از استخراج بلوک نهایی بیت کوین. اجرای فعلی بیت کوین به دلیل مصرف زیاد انرژی و تأثیرات زیست محیطی ، بر اساس روش اجماع اثبات کار است که انتقادات چهره هایی مانند الون ماسک مدیرعامل تسلا را به همراه داشته است.


سکه ای که یک مزیت رقابتی را فراهم می کند در مورد تکنیک های اجماع ، Ethereum در حال مهاجرت از سیستم اثبات کار است که انرژی بیشتری مصرف می کند ، به سیستم اثبات شرط بندی ، که انرژی کمتری مصرف می کند و محافظت از شبکه توسط اعتبار سنجی “” (قفل کردن) بیت کوین آنها.


اگر بیت کوین به همان روشی که دلار به رشد خود ادامه می دهد ، ممکن است منسوخ شود. از بنیانگذار کارگزار رمزنگاری سوئیس Bitcoin Suisse Niklas Nikolajsen عنوان شده است که “من مطمئن هستم ، هرگاه فن آوری [اثبات سهام] اثبات شود ، بیت کوین نیز با آن سازگار خواهد شد.” نیکولاژن Bitcoin Suisse را در سال 2013 تأسیس کرد. در آغاز ، مصاحبه برای برنامه تلویزیونی آلمان Galileo انجام شد و سپس در کانال نشان داده شد.

سوالات متداول

هاوینگ بیت کوین چیست؟

به پروسه ای که در آن قیمت بیت کوین افزایش و قدرت ماین کردن آن به نصف کاهش می یابد و به همین علت می گویند سختی شبکه نیز بیشتر شده است.

آیا قیمت بیت کوین پس از هاوینگ افزایش می‌یابد؟

بله ، همیشه به این صورت بوده که به اندازه خاصی قیمت آن بالا می رود و به شکلی سختی شبکه بیشتر می شود.

هاوینگ بیت کوین چه زمانی است ؟

پاداش بلوک فعلی 6.25 BTC برای هر بلوک است. نصف شدن بعدی در بهار 2024 رخ می دهد ، زمانی که پاداش بلوک به 3.125 کاهش می یابد.

هاوینگ یعنی چه؟

هاوینگ به همان عمل سخت شدن شبکه استخراج بیت کوین برای ماینر بیت کوین و افزایش قیمت آن می گویند.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه 4.5 / 5. تعداد رای : 137

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا