آموزش ارزهاآموزش دوج کوین

ارز دوج کوین چيست؟ چگونه باید آن را خریداری کرد (۲۰۲۲)

چه اتفاقی می افتد که یک شوخی جدی گرفته شود؟ در سال 2013 ، ارز دوج کوین (DOGE) به عنوان راهی برای سرگرمی در صنعت ارزدیجیتال ایجاد شد. در حال حاضر، دوج کوین یکی از بزرگترین ارزهای رمزپایه جهان است. دوج کوین چگونه به این مرحله رسیده است؟ در این مقاله به تمامی این موارد اشاره می کنیم.

ارز دوج کوین چيست؟

ارز دوج کوین یک ارز رمزنگاری شده است که نام خود را از میم اینترنتی “doge” گرفته است. در ابتدا، از این ارز به عنوان راهی برای تسخیر صنعت استفاده شد، اما تعداد علاقمندان به آن، به سرعت افزایش یافت.

ارز دوج کوین یک ارز رمزنگاری شده است که مسیری طولانی را از سال ۲۰۱۳ طی کرده است و به طور خلاصه، در طی یک جهش قیمت در مه ۲۰۲۱ ، به حداکثر ۸۸ میلیارد دلار رسید.

چه کسی آن را ایجاد کرده است؟

“جکسون پالمر” ، کارمند Adobe ، نمی توانست تعداد زیاد “آلت کوین ها” را باور کند که در سال 2013 سر و کله آنها پیدا شده بود. او به عنوان یک شوخی ، توئیتی را ارسال کرد و نوشت که او در ارز دوج کوین سرمایه گذاری می کند که در واقع یک سکه جعلی بر پایه میم معروف “سگ شیبا اینو” بود.

با اینکه او به شوخی این توییت را ارسال کرده بود، اما تعدادی از افراد فکر می کردند که او به چیزی دست پیدا کرده است. آنها گفتند که این صنعت واقعا نیاز به توکن نه چندان جدی دارد که می تواند سکه های بحث برانگیز تری را ارائه دهد. بنابراین پالمر با برنامه نویسی به نام “بیلی مارکوس”، هم گروه شد تا دوج کوین را به واقعیت تبدیل کند.

پالمر در سال ۲۰۱۸ به دکریپت گفت: «این رمزارز همیشه مثل یک پروژه سرگرمی بود، مثل یک پروژه جانبی.» اما جامعه ای به سرعت حول رمزارز شکل گرفت، و بسیار بیشتر از آنچه که پالمر پیش بینی کرده بود، از آن استقبال شد.

تاریخچه ای کوتاه از ارز دوج کوین

دسامبر ۲۰۱۳ – دوج کوین توسط جکسون پالمر تاسیس شد.

مارس ۲۰۱۴ – جامعه دوج کوین، ۵۵،۰۰۰ دلار دوج برای حمایت مالی از راننده NASCAR یعنی “جاش ویز” جمع می کند.

ژوئن ۲۰۱۴ – بنیاد دوج کوین برای ریاست کد ارز تاسیس شده است.

آوریل ۲۰۱۵ – یکی از بنیانگذاران دوج کوین به نام “جکسون پالمر” این رمز ارز را کنار می گذارد.

ژانویه ۲۰۱۸ – دوج کوین برای مدت کوتاهی از ارزش بازار ۲ میلیارد دلاری پیشی می گیرد.

ژوئیه 2020 —چالش معروف  TikTok منجر به افزایش ارزش دوج کوین می شود و قیمت آن را تا 96 ٪ افزایش می دهد. خیز عملکرد قیمت به سرعت تمام می شود.

ژانویه 2021— دوج کوین به ارزش بازار بیش از 9 میلیارد دلار در افزایش قیمت تنظیم شده توسط SatoshiStreetBets subreddit. دست می یابد.

مه 2021 —با ظاهر شدن ایلان ماسک در لایو شب شنبه، قیمت دوج کوین به بالای 0.73% می رسد. 

مه 2021 – توسعه دهندگان دوج کوین نشان می دهد که ایلان ماسک به آنها  از سال 2019 مشاوره هایی را ارائه داده است.

ژوئن 2021 — Crypto تبادل رمز ارز Coinbase نام دوج کوین را هم در لیست وارد می کند.

آیا ميدانستید؟

“بیلی مارکوس”، یکی از بنیانگذاران دوج کوین، با نام مستعار ‘شیبتاشی ناکاموتو’  به فعالیت می پردازد. این یک بازی جدید برای میم دوج است که به همراه بنیانگذار مرموز بیت کوین (بیت کوین چیست) یعنی “ساتوشی ناکاموتو” انجام شده است. در ژوئن ۲۰۲۰، او پس از «۸ سال عهدی که بسته بود تا دیگر رمز ارز خریداری نکند، دوباره دوج کوین را خریداری کرد”.

چه چیزی دوج کوین را خاص میکند؟

سرعت و هزینه – دوج کوین معاملات سریع و هزینه های معامله پایینی را ارائه می دهد که برای تصویب گسترده ضروری هستند.

عرضه نامحدود – در اصل، حد نهایی دوج کوی، ۱۰۰ میلیارد سکه بود، اما بعدا به عرضه نامحدود تغییر یافت که این امر باعث می شود تا قیمت آن را نسبتا پایدار باشد.

جامعه – قلب دوج کوین، جامعه فعال آن است. بیش از ۳۰۰٬۰ عضو زیرمجموعه دوج کوین به خاطر دوستانه بودن و استقبال از آن مشهور هستند.

بشردوستی —همان جامعه حول اهدافی خوب گردآوری شده است. آنها بیش از ۲۵۰۰۰ دلار در دوج کوین برای کمک به اعزام تیم Bobsled جامائیکا پول نقد به المپیک 2014 جمع کردند. آنها همچنین با یک موسسه خیریه آب همکاری کردند تا هزاران دلار را برای بهبود دسترسی به آب پاک در کنیا از طریق طرح Doge4Water جمع آوری کنند.

ارز دوج کوین چطور کار ميکنه؟

مزیت عرضه بی پایان دوج کوین در این است که قیمت نسبتاً ثابت باقی می ماند. نکته منفی این است که قیمت معمولاً بسیار پایین باقی می ماند. اکثر مردم به عنوان یک سرمایه گذاری، وارد دنیای رمزنگاری می شوند. آنها امیدوارند که اگر به مدت کافی به سرمایه گذاری بر روی توکن ادامه دهند، می توانند برای سود، رمزارز خود را بفروشند.

از آنجا که عرضه توکن بالاست و قیمت آن هم پایین، برای سرمایه گذارانی که می خواهند ارز خود را نگه دارند چندان جذاب نیست. نتیجه آن هم یک ارز دیجیتال آزاد و فرد به فرد است.

با آن چه کاری میتوان انجام داد؟

از دوج کوین به عنوان یک سیستم انعام دهی آنلاین استفاده می شود. اگر آنچه کسی در جامعه دوج کوین رددیت (Dogecoin Reddit) فرستاده را دوست دارید، می توانید به او دوج کوین دهید. این بخشی از چیزی است که باعث شهرت این رمز دیجیتال در جامعه شده است.

شما می توانید آن را برای ارزهای رمزی دیگر در چندین مبادلات، معامله کنید، که ارز را به رسانه ای تبدیل کرده است که مردم از یک مبادله به مبادله دیگر روی می آورند.

چگونه ارز دوج کوین خرید

برای خرید دوج کوین مانند بقیه ارزها میتوانید از طریق اکسچینج کن یا دیگر صرافی ها اقدام کنید.

چگونه ارز دوج کوین ماین کنیم

مانند بسیاری از رمزارزها، دوج کوین را می توان استخراج کرد. این رمزارز با استفاده از الگوریتم هشینگ اثبات کار Scrypt (بر اساس لیتکوین) ساخته شده است، بنابراین قدرت محاسباتی آن بسیار کمتر از استخراج بیت کوین بیت کوین است.

با توجه به میزان رقابت زیادی که در مورد بیت کوین وجود دارد، ماینینگ دوج کوین ، بسیار آسان تر از چیزی مانند بیت کوین در نظر گرفته شده است. از سوی دیگر، با توجه به تفاوت قیمت گسترده بین سکه ها، پاداش دوج کوین هم بسیار کمتر است.

با این حال ، اگر شما می خواهید شروع به فعالیت کنید، آغازگر از CoinCentral بررسی اجمالی مفید از نیازهای فنی و پاداش بالقوه را برای شما فراهم می کند. شما می توانید از ویندوز، مک، یا لینوکس کامپیوتر برای شروع استفاده کنید، و برنامه های مختلفی از ماینینگ برای راه اندازی های مختلف وجود دارد.

ممکن است بخواهید به جای ماینینگ انفرادی برای ماینینگ گروهی ثبت نام کنید. در ماینینگ گروهی، شما منابع خود را با کاربران دیگر ترکیب می کنید. پاداش آن کوچکتر است، اما به طور بالقوه و در مقایسه با ماینینگ انفرادی از ثبات بیشتری برخوردار است.

از سکه میم گرفته تا ارز مورد علاقه ایلان ماسک

ارز دوج کوین

میم ایلان ماسک در حال بالا بردن دوج کوین

دوج کوین که به عنوان یک شوخی آغاز شد، شهرت قانونی یافت. اقدامات خیرخواهانه جامعه به سرعت مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. طرفداران دوج کوین در سال 2014 از جاش ویز ، راننده NASCAR حمایت مالی کردند ، بودجه تیم Bobsled جامائیکا را در بازی های المپیک زمستانی 2014 را از نظر مالی کردند و بعدها هزاران دلار را برای یک موسسه خیریه آب کنیا جمع‌آوری کردند.

از نظر بنیانگذاری به نام “جکسون پالمر” اینکه مردم تا چه اندازه دوج کوین را جدی می گیرند، اهمیتی ندارد. وی پس از فرار کلاهبرداران از بین اعضای جامعه دوج کوین در سال ۲۰۱۵، آنجا را ترک کرد. در آن زمان ، او گفت که افراد زیادی با ذهنیت “سریع ثروتمند شدن” وارد این حوزه می شوند و هدف اصلی سرمایه گذاری در توکن را از دست می دهند.

هنگامی که دوج کوین در ژانویه ۲۰۱۸ به طور مختصر به سقف $ ۲ میلیارد دلار رسید ، پالمر همچنان بر روی این مسئله دیدگاه منفی داشت. وی اظهار داشت که “من فکر می کنم در مورد وضعیت فضای ارزهای رمزپایه به طور کلی چیزهای زیادی گفته می شود که ارزی با تصویر سگ بر روی آن که بیش از ۲ سال است به روزرسانی نرم افزاری را منتشر نکرده است ، دارای ارزش بازار ۱ میلیارد دلاری است.”

دوج کوین در سال 2020 بار دیگر شروع به کار کرد. تا حدی به لطف ظهور یک پلت فرم جدید رسانه های اجتماعی که از میم ها سواستفاده می کند، در ژوئیه سال 2020 ، چالش TikTok کاربران این برنامه را به سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری شده تشویق کرد ، و به طور خلاصه باعث افزایش قیمت شد .تا جایی که حساب رسمی دوج کوین مجبور به بیان نظر خود در این مورد شد و به مردم هشدار داد “ایمن بمانید. باهوش باشید.”

در همان زمان ، دوج کوین یک طرفدار مشهور پیدا کرد که مدیر عامل میلیاردر تسلا ، ایلان ماسک بود و شروع به توییت کردن درباره ارز رمزنگاری شده کرد. هرچند که او بعداً توضیح داد که با شوخی صحبت می کند. پس از یک توییت در دسامبر سال ۲۰۲۰ ، قیمت دوج کوین با ۱۷٪ افزایش ، از ۰.۰۰۳۹ دلار به ۰.۰۰۴۶ دلار افزایش یافت.

در اوایل سال 2021 ، میم ها دنیای مالی را متزلزل کردند ، زیرا معامله گران Reddit از انجمن WallStreetBets قیمت سهام GameStop را به سرعت افزایش دادند و ضربه ای به صندوق های تامینی وارد کردند که سهام را کاهش داده بودند.

پس از آنکه برنامه تجارت Robinhood مانع خرید کاربران GameStop و سهام دیگر شد ، طرفداران ارزهای رمزپایه از این فرصت استفاده کرده و اصل عدم تمرکز را برای سرمایه گذاران خرده فروشی تبلیغ کردند. معامله گران دوج کوین با پیروی از این روش ، کمپینی را برای فعالیت دوج کوین آغاز کردند ، در حالی که ایلان ماسک در طی تجمع قیمت ها ، میم های دوج را توییت کرد و افراد مشهور از بین هواداران از جهش خوبی برخوردار شدند. در یک زمان ، مبادله رمزنگاری Binance خود را قادر به تولید آدرسهای جدید سپرده دوج کوین به اندازه کافی سریع برای پاسخگویی به تقاضا نمی داند.

دوج کوین از یک نظر مهم با سهام GameStop متفاوت است. معامله گران WallStreetBets در تلاش بودند تا “فشار کوتاه مدتی” را با اجبار صندوق های تامینی برای خرید تعداد در حال کاهش سهام اعمال کنند. دوج کوین، عرضه نامحدودی دارد  و به این معنی استکه پویایی کوتاه مدتی برای آن وجود دارد.

شاید به ناچار ، قیمت دوج کوین از اوج خود سقوط کرد – در حالی که بنیانگذار بیلی مارکوس ، خود را قربانی سو abuse استفاده از سرمایه گذاران ناراضی ، علی رغم اینکه سالها قبل پروژه را ترک کرده بود ، دید.

با این حال ، دوج کوین تازه شروع به کار کرده بود. در حالی که قیمت آن در فوریه و مارس نسبتاً ثابت بود و معاملات بین ۰.۰۵ تا ۰.۰۶ دلار داشت ، ولی در آوریل همه چیز تغییر کرد.

در اواسط ماه ، دوج کوین با محدودیت بازار وارد ۱۰ ارز رمزپایه برتر شد و مارک کوبان ، صاحب میلیاردر دالاس ماوریکس اعلام کرد که پس از پذیرش رمزگذار توسط تیم به عنوان روش پرداخت ، جهش در هزینه ها را تجربه کرده است نمی توانید دوج کوین خود را بفروشید.

با توییت ایلان ماسک ، قیمت دوج کوین به بیش از ۲۲۵٪ رسید که از $۰.۴۲ هم پیشی گرفت و ارش بازار را به بیش از ۵۴ میلیارد دلار رساند.

قیمت سکه بی ثبات باقی مانده بود تا اینکه ایلان ماسک با نوشتن تعدادی توئیت باعث شد تا در مودت کوتاهی به قیمت بیش از $0.05 برسد. با تلاش جامعه برای افزایش قیمت رمز در ‘روز دوج کوین ‘یعنی آوریل 20،  قیمت ها بیش از 20٪ افت داشت، اما قیمت دوج کوین باز هم افزایش یافت.

اوایل مه ۲۰۲۱ ، دوج کوین به اوج قیمت خود رسید، زیرا ایلان ماسک به عنوان میزبان یک قسمت از برنامه کمدی تلویزیونی در شنبه شب به صورت زنده دعوت شد. پس از اینکه این میلیاردر اشاره کرد می خواهد در این برنامه اشاره ای به دوج کوین داشته باشد، به میلیون ها نفر مخاطب دست یافت و قیمت دوج کوین هم افزایش یافت و همچنان به افزایش خود ادامه داد. در روزهای مانده به حضر شدن ایلان ماسک در برنامه تلویزیونی، دوجکوین نقطه عطف را پس از نقطه عطف دیگر سپری کرد و در نهایت در روز پخش به بالای ۰٫۷۳ دلار رسید.

اما این نمی توانست آخرین بار باشد. در روزهای پس از قسمت SNL، ارزش دوج کوین به حدود $0.40, کاهش یافت و پس از آن هم روند نزولی به طور کلی متوقف نشده است. حتی این خبر که تبادل Coinbase  ، دوج کوین را تنها به طور خلاصه از نظر قیمت گذاری لیست کرده است. در زمان رفتن به مطبوعات، دوج کوین در حدود $0.20, معامله می شد و افت 72٪ آن باعث شد دیگر ارزش آن افزایش نیابد. با این حال ، در حالی که ارزش دوج کون از اوج خود کاهش یافته است ، قیمت آن هنوز هم از قبل آوریل 2021 که حدود $ 0.05 بود بالاتر است.

توسعه ارز دوج کوین

در حالی که قیمت دوج کوین در طول سال ۲۰۲۱ به میزان زیادی در نوسان بوده است، توسعه دهندگان به طور پیوسته بر روی بهبود رمزارز کار می کنند. در ماه مه ۲۰۲۱، توسعه دهنده دوج کوین “راس نیکول” فاش کرد که ایلان ماسک از سال ۲۰۱۹ با توسعه دهندگان صحبت می کرد که به صورت نیمه وقت روی ارز رمزنگاری شده کار کنند.

در حالی که آنها پیشنهادات مالی ماسک و دیگران را رد کرده اند ، شرکتهای دوج کوین از مدیر عامل تسلا برای مشاوره در زمینه کاهش مصرف انرژی و بهبود بهره وری معاملات استفاده کرده است.

نیکول گفت که  ماسک هر چند وقت یکبار پیام می دهد و توسعه دهندگان را وادار به فعالیت می کند. این تیم از تجربه بنیانگذار PayPal در پردازش پرداخت، بهره گرفته اند و به گفته نیکول ، ماسک باعث افزایش عملکرد تراکنش های بالاتر شده است. اما بخش اعظمی از کار توسط توسعه دهندگانی که در معادن زیر زمینی کار می کنند، انجام می شود.

نیکول گفت که علاقه به توسعه سکه بسیار افزایش پیدا است و می گوید: «ما شاهد توسعه دهندگانی هستیم که مشارکت دارند و در حال حاضر بر روی آن کار می کنند.”

توسعه دهندگان در حال حاضر در حال کار بر روی ارتقاء دوج کوین 1.21، بزرگترین ارتقا آن از سال 2019 هستند که شامل بهبود سرعت همگام سازی می شود و از طرفی، اطمینان حاصل می شود که پشتیبان گیری کیف پول برای همیشه معتبر هستند و تنظیم آن هم ادغام دوج کوین را برای ارائه دهندگان خدمات آسان تر می سازد. در ژوئن ۲۰۲۱، توسعه دهندگان اثبات مفهومی برای ارتقاء را این گونه شرح دادند که هزینه های تراکنش را از ۱ دوج کوین به ۰٫۱ دوج کوین کاهش می داد و آن را به عنوان یک روش پرداخت با دوام تر می ساخت. یک ماه بعد ماسک توییت کرد که “شایستگی imo به دوج کوین، نرخ معامله پایه را به حداکثر رسانده و هزینه معامله با مبادلاتی که به عنوان لایه ثانویه de facto عمل می کنند رت هم کاهش می دهد.”

BTC & ETH در حال دنبال کردن یک سیستم تراکنش چند لایه هستند، اما نرخ تراکنش لایه پایه، کند است و هزینه تراکنش بالا است.

در نهایت، هدف مشترک ماسک و توسعه دهندگان دوج کوین این است که رمزارز را ارزان کرده و استاده از آن به آسانی خرید  یک فنجان قهوه باشد.

ظهور سکه های میم

ظهور سکه های میم

ارز شیبا اینو–یکی دیگر از ارزهای میم (به نام حیوان خانگی ماسک Shiba Inu)

شاید به ناچار، موفقیت دوج کوین به مقلدان الهام بخشیده است. اصطلاح “سکه های میم” ازجمله SafeMoon (SAFEMOON) ، شیبا اینو (SHIB) و بچه دوج (BABYDOGE) به وجود آمده اند ، که مورد آخر توسط یک توییت از ایلان ماسک بوجود آمده است. و اینها فقط عنوان های اصلی هستند. بسته سکه میم توسط افرادی مانند Doge Cash ، Akita Inu ، Dogelon Mars ، Baby Doge Cash (( که می توان آن را پیامد جانبی دانست) و حتی Floki Inu ((به نام حیوان خانگی ماسک Shiba Inu) ،) توسط یک اکوسیستم تأثیرگذار تامین می شوند.  

در حالی که توسعه دهندگان دوج کوین به هدف طولانی مدت تبدیل سکه میم به یک ارز روزمره کاملاً کارآمد تبدیل می شوند ، بسیاری از سکه های میم روز گذشته در مورد این واقعیت که رویکرد آزمون و خطای بیشتری دارند ، آزاد هستند. SHIB ، خود را به عنوان “آزمون ایجاد جامعه خودجوش غیرمتمرکز” معرفی می کند.

سایر افراد، جنبه خنده دار آن را نمی بینند. در ژوئن 2020 ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند به صرافی های رمزنگاری دستور داد تا سکه های میم (در کنار NFT ها و توکن های اجتماعی) را از لیست خارج کنند ، و آنها را به عنوان توکن هایی تعریف کند که “هیچ هدف یا ماده مشخصی ندارند” و روند قیمت آنها هم به رسانه های اجتماعی بستگی دارد .

در مورد اینکه آیا دوج کوین پایدار باقی می ماند یا اینکه بعد از اوج قیمت آن در سال 2018 از بین می رود، جای بحث وجود دارد. اما ، همانطور که جامعه دوج کوین می گوید ، در پایان، یک چیز تغییرناپذیر است و آن 1 DOGE = 1 DOGE.است.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا