دوج کوین

چه اتفاقی می افتد که یک شوخی جدی گرفته شود؟ در سال ۲۰۱۳ ، ارز دوج کوین (DOGE) به عنوان راهی برای سرگرمی در صنعت ارزدیجیتال ایجاد شد. اکنون یکی از بزرگترین ارزهای رمزپایه جهان است. چگونه به این مرحله رسیده است؟ تمام موارد در این مقاله از اکسچنج کن یاد شده است.

ارز دوج کوین چیست؟

ارز دوج کوین یک ارز رمزنگاری شده است که نام خود را از میم اینترنت “doge” گرفته است. این کار به عنوان راهی برای تمسخر صنعت آغاز شد ، اما به سرعت جامعه پرشوری از علاقه مندان را تشکیل داد.

ارز دوج کوین یک ارز رمزنگاری شده است این مسیری طولانی را از سال ۲۰۱۳ طی کرده است و به طور خلاصه در طی جهش قیمت مه ۲۰۲۱ به حداکثر ۸۸ میلیارد دلار رسید.

چه کسی آن را خلق کرده است؟

جکسون پالمر ، کارمند Adobe ، نمی توانست تعداد زیاد آلت کوین ها را باور کند به عنوان یک شوخی ، او توئیتی را ارسال کرد و نوشت که او در دوج کوین سرمایه گذاری می کند – یک سکه جعلی براساس یک الگوی رفتاری معروف با سگ شیبا اینو.

با اینکه او در جاست توییت کرد، اما چند نفر فکر می کردند که او به چیزی می رسد. آنها گفتند که این صنعت واقعا نیاز به یک نشانه سبک دل است که می تواند سکه های بحث برانگیز تر در ارائه مقابله کند. بنابراین پالمر با بیلی مارکوس، برنامه نویس، هم گروه شد تا دوج کوین را به واقعیت تبدیل کند.

پالمر در سال ۲۰۱۸ به دکریپت گفت: «همیشه مثل یک پروژه سرگرمی بود، مثل یک چیز پروژه جانبی.» اما جامعه ای به سرعت در اطراف رمزارز شکل گرفت، و آن را بسیار بیشتر از آنچه پالمر پیش بینی کرده بود، گرفت.

تاریخچه ای کوتاه از ارز دوج کوین

دسامبر ۲۰۱۳ – دوج کوین توسط جکسون پالمر تاسیس شد.

مارس ۲۰۱۴ – جامعه دوج کوین ۵۵،۰۰۰ دلار دوج برای حمایت مالی از راننده NASCAR جاش ویز جمع می کند.

ژوئن ۲۰۱۴ – بنیاد دوج کوین برای ریاست کد ارز تاسیس شده است.

آوریل ۲۰۱۵ – یکی از بنیانگذاران جکسون پالمر دوگوین را ترک می کند.

ژانویه ۲۰۱۸ – دوج کوین برای مدت کوتاهی از یک کلاهک بازار ۲ میلیارد دلاری پیشی می گیرد.

یدلایمخیرات ۲۰۲۰ ژوئیه — ویروسی TikTok چالش می فرستد حجم دوج کوین افزایش ، هل دادن قیمت تا ۹۶ ٪. پر از عمل قیمت به سرعت می گذرد.

یدلایمخیرات ۲۰۲۱ ژانویه — دوج کوین موج به کلاه بازار بیش از ۹ میلیارد دلار در افزایش قیمت تنظیم شده توسط SatoshiStreetBets subreddit.

مه ۲۰۲۱ — قیمت دوج کوین بازدید تمام وقت بالا از $۰.۷۳ در اجرا تا ظاهر Elon مشک در شنبه شب زنده.

مه ۲۰۲۱ – توسعه دهندگان دوج کوین نشان می دهد که Elon مشک شده است مشاوره آنها را از سال ۲۰۱۹.

ژوئن ۲۰۲۱ — Crypto تبادل Coinbase لیست دوج کوین.

آیا میدانستید؟

بیلی مارکوس، یکی از بنیانگذاران دوسکوین، با نام مستعار ‘شیبتاشی ناکاموتو’ می رود. این یک نمایشنامه بر روی میم دوگم، به همراه بنیانگذار مرموز بیت کوین ساتوشی ناکاموتو است. در ژوئن ۲۰۲۰، او پس از «۸ سال عهد هرگز برای خرید کریپتو دوباره» دوباره به دوج کوین خرید.

چه چیزی دوج کوین را خاص میکند؟

💨 سرعت و هزینه – دوج کوین ارائه می دهد معاملات سریع و هزینه های معامله پایین— هر دو ضروری برای تصویب گسترده.

💰 نامحدود – در اصل دوج کوین در بسته بود ۱۰۰ میلیارد سکه، اما آن را بعدا به عرضه نامحدود تغییر. که قیمت را نسبتا پایدار نگه می دارد.

🤝 جامعه – قلب دوج کوین جامعه فعال آن است. بیش از ۳۰۰٬۰ عضو زیرمجموعه دوج کوین به خاطر دوستانه بودن و استقبال از یک دسته مشهور هستند.

🤗 بشردوستی — شناخته شده و این که همان جامعه در اطراف اهداف خوب جمع شده است. آنها بیش از ۲۵۰۰۰ دلار در دوج کوین برای کمک به اعزام تیم Bobsled جامائیکا پول نقد به المپیک ۲۰۱۴ جمع کردند. آنها همچنین با یک موسسه خیریه آب همکاری کردند تا هزاران نفر را برای بهبود دسترسی به آب پاک در کنیا از طریق طرح Doge4Water جمع کنند.

ارز دوج کوین چطور کار میکنه؟

نکته منفی در عرضه بی پایان دوج کوین در این است که قیمت نسبتاً ثابت باقی می ماند. نکته منفی این است که قیمت معمولاً بسیار پایین باقی می ماند. اکثر مردم به عنوان یک سرمایه گذاری وارد دنیای رمزنگاری می شوند. آنها امیدوارند که اگر به مدت کافی روی نشانه های خاصی آویزان شوند ، می توانند برای سود خود بفروشند.

از آنجا که عرضه رمز بالا و قیمت پایین است ، برای سرمایه گذارانی که می خواهند ارز خود را نگه دارند جذاب نیست. نتیجه یک ارز دیجیتال همتا به نظیر بسیار روان است.

با آن چه کاری میتوان انجام داد؟

استفاده کلیدی از دوج کوین به عنوان یک سیستم انعام دهی آنلاین است. اگر آنچه کسی در جامعه دوج کوین رددیت (Dogecoin Reddit) فرستاده دوست دارید می توانید به او دوج کوین دهید. این بخشی از چیزی است که باعث شهرت دوستانه آن در جامعه شده است.

شما همچنین می توانید آن را برای ارزهای رمزی دیگر در چندین مبادلات معامله کنید، که ارز را به رسانه ای بعید تبدیل کرده است که توسط آن مردم از یک مبادله به مبادله دیگر هاپ می کنند.

چگونه ارز دوج کوین خرید

برای خرید دوج کوین مانند بقیه ارزها میتوانید از طریق اکسچنج کن یا دیگر صرافی ها اقدام کنید.

چگونه ارز دوج کوین ماین کنیم

مانند بسیاری از رمزارزها، دوج کوین را می توان استخراج (نگاه کنید به بیشتر در معدن، در اینجا). این الگوریتم با استفاده از الگوریتم هشینگ ضد کار ضد کار Scrypt (بر اساس لیتکوین) ساخته شده است، بنابراین قدرت محاسباتی بسیار کمتری نسبت به استخراج بیت کوین بیت کوین طول می کشد.

معدن دوج کوین در نظر گرفته شده است بسیار، بسیار آسان تر از چیزی مانند بیت کوین، با توجه به مقدار بی اندازه ای از رقابت برای دومی. از سوی دیگر با توجه به دی تفاوت قیمت گسترده بین سکه ها، پاداش نیز برای دوگیکوین بسیار کوچکتر است.

با این حال ، اگر شما می خواهید برای شروع ، این آغازگر از CoinCentral فراهم می کند بررسی اجمالی مفید از نیازهای فنی و پاداش بالقوه است. شما می توانید ویندوز، مک، یا لینوکس کامپیوتر برای شروع استفاده کنید، و برنامه های مختلف معدن در دسترس برای راه اندازی های مختلف وجود دارد.

شما ممکن است بخواهید در نظر ثبت نام برای استخر معدن به جای معدن انفرادی. به عنوان بخشی از استخر معدن، شما منابع خود را با کسانی که از کاربران دیگر ترکیب. پاداش کوچکتر است، اما به طور بالقوه ثابت تر در مقایسه با معدن خود را.

از سکه میم گرفته تا ارز مورد علاقه ایلان ماسک

میم ایلان ماسک در حال بالا بردن دوج کوین

برای چیزی که به عنوان یک شوخی آغاز شد ، دوج کوین شهرت قانونی ایجاد کرده است. اقدامات خیرخواهانه جامعه به سرعت مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. طرفداران دوج کوین در سال ۲۰۱۴ از جاش ویز ، راننده NASCAR حمایت مالی کردند ، بودجه تیم Bobsled جامائیکا را در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ تأمین مالی کردند و بعدا هزاران نفر را برای یک موسسه خیریه آب کنیا جمع‌آوری کردند.

جکسون پالمر ، بنیانگذار یکی از علاقه مندان جدی بودن مردم دوج کوین نیست. وی پس از فرار کلاهبرداران از اعضای سرگرم‌کننده جامعه دوج کوین در سال ۲۰۱۵ آنجا را ترک کرد. در آن زمان ، او گفت که افراد زیادی با ذهنیت “سریع ثروتمند شوند” می پرند و هدف رمز را از دست می دهند.

هنگامی که دوج کوین در ژانویه ۲۰۱۸ به طور خلاصه به سقف $ ۲ میلیارد دلار رسید ، پالمر همچنان حساس بود. وی اظهار داشت ، “من فکر می کنم در مورد وضعیت فضای ارزهای رمزپایه به طور کلی چیزهای زیادی گفته می شود که ارز با سگ روی آن که بیش از ۲ سال است به روزرسانی نرم افزاری را منتشر نکرده است ، دارای محدودیت بازار ۱ میلیارد دلار است.”

دوج کوین در سال ۲۰۲۰ بار دیگر بخار آب گرفت. تا حدی به لطف ظهور یک پلت فرم جدید رسانه های اجتماعی که به میم ها قاچاق می کند در ژوئیه سال ۲۰۲۰ ، یک چالش ویروسی TikTok کاربران این برنامه را به سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری شده تشویق کرد ، و به طور خلاصه باعث افزایش قیمت شد – تا جایی که حساب رسمی دوج کوین مجبور به سنجش بود و به مردم هشدار داد “ایمن بمانید. باهوش باشید.”

در همان زمان ، دوج کوین یک طرفدار مشهور را در مدیر عامل میلیاردر تسلا ، ایلان ماسک ، پیدا کرد که شروع به توییت کردن درباره ارز رمزنگاری شده کرد – هرچند بعداً توضیح داد که با شوخی صحبت می کند. پس از یک توییت در دسامبر سال ۲۰۲۰ ، قیمت دوج کوین با ۱۷٪ افزایش ، از ۰.۰۰۳۹ دلار به ۰.۰۰۴۶ دلار افزایش یافت.

در اوایل سال ۲۰۲۱ ، میم ها دنیای مالی را متزلزل کردند ، زیرا معامله گران Reddit از انجمن WallStreetBets قیمت سهام GameStop را به سرعت افزایش دادند – ضربه ای به صندوق های تامینی که سهام را کوتاه کرده بودند.

پس از آنکه برنامه تجارت Robinhood مانع خرید کاربران GameStop و سهام دیگر شد ، طرفداران ارزهای رمزپایه از فرصت استفاده کرده و اصل عدم تمرکز را برای سرمایه گذاران خرده فروشی تبلیغ کردند. معامله گران دوج کوین با پیروی از این روش ، کارزاری را برای پمپاژ دوج کوین آغاز کردند ، در حالی که ایلون ماسک در طی تجمع قیمت ها ، میت های دوج را توییت کرد و افراد مشهور از داخل باند واگن پریدند. در یک زمان ، مبادله رمزنگاری Binance خود را قادر به تولید آدرسهای جدید سپرده دوج کوین به اندازه کافی سریع برای پاسخگویی به تقاضا نمی داند.

دوج کوین از یک نظر مهم با سهام GameStop متفاوت است. معامله گران WallStreetBets در تلاش بودند تا “فشار کوتاه” را با اجبار صندوق های تامینی برای خرید تعداد در حال کاهش سهام انجام دهند. دوج کوین یک منبع نامحدود دارد – به این معنی که چنین پویایی کوتاه وجود ندارد.

شاید به ناچار ، قیمت دوج کوین از اوج خود سقوط کرد – در حالی که بنیانگذار بیلی مارکوس ، خود را قربانی سو abuse استفاده از سرمایه گذاران ناراضی ، علی رغم اینکه سالها قبل پروژه را ترک کرده بود ، دید.

بچه ها ، من در سال ۲۰۱۵ پس از اخراج و خلاص شدن از پول ، تمام داج خود را فروختم. در کل من به اندازه کافی برای خرید هوندا مدنی دست دوم ساخته ام.

من بیش از ۷ سال پیش پروژه را به دلیل آزار و اذیت جامعه ترک کردم و اکنون دوباره مورد آزار و اذیت قرار گرفتم. لطفا این را در نظر بگیرید.

Shibetoshi Nakamoto (@ BillyM2k) 31 ژانویه ۲۰۲۱

با این حال ، دوج کوین تازه شروع به کار کرده بود. در حالی که قیمت آن در فوریه و مارس نسبتاً ثابت بود و معاملات بین ۰.۰۵ تا ۰.۰۶ دلار داشت ، در آوریل همه چیز تغییر کرد.

در اواسط ماه ، دوج کوین با محدودیت بازار وارد ۱۰ ارز رمزپایه برتر شد و مارک کوبان ، صاحب میلیاردر دالاس ماوریکس اعلام کرد که پس از پذیرش رمزگذار توسط تیم به عنوان روش پرداخت ، جهش در هزینه ها را تجربه کرده است نمی توانید دوج کوین خود را بفروشید.

فروش Mavs دوج کوین طی ماه گذشته ۵۵۰ درصد افزایش یافته است. ما اکنون بیش از ۱۲۲k دوج کوین کالا به فروش رسانده ایم! 🚀🚀🚀 ما هرگز ۱ Doge واحد نخواهیم فروخت.

بنابراین بخریدdallasmavsshop https://t.co/li32cdtcED ادامه دهید – مارک کوبان (@ mcuban) 14 آوریل ۲۰۲۱

پس از یکی دیگر از توییت رمزی از ایلان ماسک ، قیمت دوج کوین هنوز دوباره بیش از ۲۲۵٪، ضربه بالا از $۰.۴۲ و گرفتن رمزارز به کلاه بازار بیش از ۵۴ میلیارد دلار.

قیمت سکه بی ثبات باقی مانده است، با یک سری توییت توسط الون ماسک به ظاهر رانندگی تجمع که برای مدت کوتاهی شاهد قیمت دوج کوین آمار $۰.۰۵. تلاش جامعه پس از آن برای افزایش قیمت رمز در ‘روز دوج کوین ‘, آوریل ۲۰ (۴/۲۰, geddit?) سقوط، با کاهش قیمت بیش از ۲۰٪, اما دوج کوین هنوز هم بیشتر برای رفتن.

اوایل مه ۲۰۲۱ دیوانگی دوگیکوین را دید که به زمین تب می رسد، چرا که الون ماسک به عنوان میزبان یک قسمت از برنامه کمدی تلویزیونی شنبه شب زنده اعلام شد. پس از میلیاردر اشاره کرد که او می خواهم به ذکر دوج کوین در نشان می دهد -رسیدن به مخاطبان میلیون ها نفر-قیمت دوج کوین افزایش یافت، و در افزایش نگه داشته است. در روزهای منتهی به ظاهر تلویزیون بسیار پیش بینی شده رمزارز، دوگکوین نقطه عطفی را پس از نقطه عطف پشت سر زد و در نهایت در روز پخش قسمت به بالای تمام وقت بیش از ۰٫۷۳ دلار ضربه زد.

اما نمی توانست آخرین بار باشد. در روزهای پس از قسمت SNL، دوج کوین عقب کشید به حدود $۰.۴۰, و تجمعات پس از آن روند نزولی کلی متوقف نشده است. حتی این خبر که crypto تبادل Coinbase بود لیست دوج کوین تنها به طور خلاصه پمپ قیمت آن است. در زمان رفتن به مطبوعات، دوج کوین در حال معامله در حدود $۰.۲۰, افت ۷۲٪ از آن تمام وقت بالا. با این حال ، در حالی که آن را از اوج خود را کاهش یافته است ، قیمت دوج کوین است که هنوز هم قابل ملاحظه ای بالاتر از آن قبل از آوریل ۲۰۲۱ قیمت حدود $ ۰.۰۵.

توسعه ارز دوج کوین

در حالی که قیمت دوج کوین در طول سال ۲۰۲۱ به طور وحشی در نوسان بوده است، توسعه دهندگان به طور پیوسته برای بهبود رمزارز کار می کنند. در ماه مه ۲۰۲۱، توسعه دهنده دوج کوین راس نیکول فاش کرد که ایلان ماسک از سال ۲۰۱۹ با توسعه دهندگان صحبت می کرد که به صورت نیمه وقت روی ارز رمزنگاری شده کار می کردند.

کار با توسعه دهندگان دوج کوین برای بهبود بهره وری تراکنش سیستم. به طور بالقوه امیدوار کننده است.

— Elon Musk (@elonmusk) May 13, 2021

در حالی که آنها پیشنهادات مالی ماسک و دیگران را رد کرده اند ، شرکتهای دوج کوین از مدیر عامل تسلا برای مشاوره در زمینه کاهش مصرف انرژی و بهبود بهره وری معاملات استفاده کرده اند.

نیکول گفت ، ماسک “هر چند وقت یکبار پیام می دهد” ، و توسعه دهندگان را به “هیاهوی فعالیت” می فرستد. این تیم از تجربه بنیانگذار PayPal در پردازش پرداخت بهره گرفته اند و به گفته نیکول ، ماسک “باعث افزایش عملکرد تراکنش های بالاتر شده است.” اما عمده کار توسط توسعه دهندگانی که در ذغال سنگ کار می کنند انجام می شود.

نیکول گفت که علاقه به توسعه سکه از پشت بام عبور کرده است و می گوید: «ما شاهد بهمن توسعه دهندگانی هستیم که به داخل می پرند و اکنون روی آن کار می کنند.»

وسعه دهندگان در حال حاضر در حال کار بر روی ارتقاء دوج کوین ۱.۲۱، بزرگترین از سال ۲۰۱۹، که شامل بهبود به سرعت همگام سازی، اطمینان حاصل شود که پشتیبان گیری کیف پول برای همیشه معتبر است، و نیشگون گرفتن آن را آسان تر برای ارائه دهندگان خدمات به ادغام دوج کوین . در ژوئن ۲۰۲۱، توسعه دهندگان یک اثبات مفهوم برای ارتقاء را تخریب کردند که هزینه های تراکنش را از ۱ دوج کوین به ۰٫۱ دوج کوین کاهش می داد و آن را به عنوان یک روش پرداخت قابل دوام تر می کرد. یک ماه بعد ماسک توییت کرد که “شایستگی imo به دوج کوین به حداکثر رساندن نرخ معامله لایه پایه & به حداقل رساندن هزینه معامله با مبادلات اقدام به عنوان لایه ثانویه de facto وجود دارد.”

BTC & ETH در حال دنبال کردن یک سیستم تراکنش چند لایه است، اما نرخ تراکنش لایه پایه کند است & هزینه تراکنش بالا است.

شایستگی imo به دوج کوین به حداکثر رساندن نرخ معامله لایه پایه & به حداقل رساندن هزینه معامله با مبادلات اقدام به عنوان لایه ثانویه de facto وجود دارد.

در نهایت، هدف مشترک مشک و توسعه دهندگان دوج کوین این است که رمزارز ارزان و آسان به اندازه کافی برای استفاده برای خرید یک فنجان قهوه است.

ظهور سکه های میم

ارز شیبا اینو–یکی دیگر از ارزهای میم (به نام حیوان خانگی ماسک Shiba Inu)

شاید به ناچار ، موفقیت دوج کوین به مرجع تقلید الهام گرفته باشد. دیگر به اصطلاح “سکه های میم” ازجمله SafeMoon (SAFEMOON) ، شیبا اینو (SHIB) و بچه دوج (BABYDOGE) به وجود آمده اند ، که اخیراً (احتمالاً ناخواسته) توسط یک توییت از ایلان ماسک تقویت شده است. و اینها فقط عنوان اصلی هستند. بسته سکه الگوی رفتاری توسط افرادی مانند Doge Cash ، Akita Inu ، Dogelon Mars ، Baby Doge Cash (که می توان آن را یک کپی دانست) و حتی Floki Inu (به نام حیوان خانگی ماسک Shiba Inu) ، همه توسط یک اکوسیستم تأثیرگذار تأمین می شوند.

در حالی که توسعه دهندگان Dogecoin به هدف طولانی مدت تبدیل سکه میم به یک ارز روزمره کاملاً کارآمد تبدیل می شوند ، بسیاری از سکه های میم روز گذشته در مورد این واقعیت که رویکرد آزمایش و خطای بیشتری دارند ، باز هستند. در مورد SHIB ، خود را به عنوان “آزمایشی در ایجاد جامعه خودجوش غیرمتمرکز” معرفی می کند.

دیگران جنبه خنده دار را نمی بینند. در ژوئن ۲۰۲۰ ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند به صرافی های رمزنگاری دستور داد سکه های الگوی رفتاری (در کنار NFT ها و توکن های اجتماعی) را از لیست خارج کنند ، و آنها را به عنوان نشانه هایی تعریف می کند که “هیچ هدف یا ماده مشخصی ندارند” و روند قیمت آنها به رسانه های اجتماعی بستگی دارد .

اینکه آیا دوج کوین خودش اینجاست تا بماند – یا اینکه بعد از اوج سال ۲۰۱۸ شعله‌ور شود – جای بحث دارد. اما ، همانطور که جامعه دوج کوین می گوید ، در پایان یک چیز تغییرناپذیر است: ۱ DOGE = 1 DOGE.

یک نظر در مورد “ارز دوج کوین چیست؟ چگونه باید خرید (۲۰۲۱)

  • Author's gravatar
    محمد ۲۶ام آبان ۱۴۰۰ , ۱۱:۰۸

    ممنون بابت توضیحات من تازه سمت ارز دیجیتال امدم و بعضی از ارز ها مثل دوج کوین دوست دارم

    پاسخ

ارسال پاسخ

error: