آموزش ارزهاآموزش بیت کوین

بیت کوین چیست؟

بررسی در مورد اینکه بیت کوین چیه؟ (BTC)

مطالبی که میخوانید...

بیت کوین چیه؟ اصطلاح بیت کوین به زبان ساده ترکیبی از دو کلمه با منشاء انگلیسی است: بیت (واحد داده های باینری) و کوین (ارز در زبان شکسپیر) البته اگر به دنبال بیت کوین به انگلیسی هستید می شود (Bitcoin) که احتمالاً شنیده اید و می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید. امروزه بحث های زیادی در مورد بیت کوین در زمینه های مختلف وجود دارد و کاربران زیادی به ارز دیجیتال روی آورده اند. اگر بخواهیم ارز دیجیتال بیت کوین را به صورت عامیانه تعریف کنیم، می توان گفت که بیت کوین نوعی پول دیجیتالی است که می توانید از آن برای سرمایه گذاری، کسب درآمد و حتی خرید و انجام کارهای دیگر استفاده کنید. به طور کلی، بیت کوین قادر به انجام طیف گسترده ای از عملکردهای مالی است. برای مثال می‌توانید روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید، آن را بخرید و بفروشید یا حتی یک محصول را با بیت‌کوین در مکان‌های مختلف بخرید.

اگر با ارزهای دیجیتال آشنایی ندارید میتوانید به مقاله ارز دیجیتال چیست مراجعه کنید.

سوالی که خیلی از کاربرها میپرسند این است؛ “بیت کوین از کجا میاد” که در این مقاله، بیت کوین را با جزئیات کامل با شما خوانندگان عزیز مورد بحث قرار خواهیم داد. اگر به دنبال مقاله ای برای پاسخ به تمام سوالات بیت کوین خود هستید، این مقاله برای شما مناسب است زیرا اگر مقاله بیت کوین را تا آخر مطالعه کنید، پاسخ تمام سوالات خود را خواهید گرفت.

حقایق پشت ارز دیجیتال بیت کوین

همانطور که قبلا گفته شد، بیت کوین فقط در اینترنت مبادله می شود و به صورت الکترونیکی توزیع می شود. بیت کوین غیرمتمرکز است، به این معنی که هیچ شخص، سازمان یا کشوری آن را کنترل نمی کند و شبکه آزادانه و بدون محدودیت اجرا می شود. شبکه بیت کوین علاوه بر غیرمتمرکز بودن، یک شبکه همتا به همتا است.

حتما شنیده اید که بیت کوین محدود است و پس از مدتی منقضی می شود. بیت کوین محدود است زیرا تنها 21 میلیون واحد تولید شده است. با این حال، پس از تولید 21 میلیون واحدی، بیت کوین دیگر استخراج نخواهد شد، بلکه در اینترنت بین صرافی ها فقط معامله می شود.

تاریخچه پیدایش بیت کوین

در این قسمت از مقاله تاریخچه بیت کوین را با شما مطرح می کنیم تا بیشتر با این ارز آشنا شوید. بیت کوین در اواخر سال 2008 یا شاید در سال 2009 توسط یک فرد یا گروه ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد.

پس از عرضه بیت کوین، رمز ارز های بسیاری وارد بازار شد و بیت کوین به تدریج رقبای خود را دید، اما با وجود این، محبوبیت بیت کوین کاهش نیافت و روز به روز به رشد خود ادامه داد و محبوبیت حامیان بیت کوین نیز افزایش یافت. احتمالاً نام ساتوشی را شنیده اید اما چیز زیادی درباره او نمی دانید. ساتوشی ناکاموتو، مبتکر این ارز، هنگام ایجاد این ارز از نام مستعار خود برای واحدهای کوچکتر از یک بیت کوین استفاده کرد. بیت کوین، مانند سایر ارزها، یک اصطلاح مشخص در واحد خود برای اعداد کمتر از یک بیت کوین دارد.

مالکیت در بیت کوین

آدرس های بیت کوین در بلاک چین برای ذخیره بیت کوین استفاده می شود. برای ایجاد آدرس بیت کوین، یک کلید خصوصی معتبر به صورت تصادفی انتخاب کنید و آدرس بیت کوین مربوطه را در کمتر از یک ثانیه دریافت کنید. از سوی دیگر، دریافت کلید خصوصی آدرس بیت کوین تقریبا غیرممکن است. کاربران می توانند آدرس بیت کوین را با دیگران به اشتراک بگذارند یا آن را بدون فاش کردن کلید خصوصی آدرس عمومی کنند. علاوه بر این، از آنجایی که تعداد زیادی کلید خصوصی معتبر وجود دارد، بعید است که کسی یک جفت کلید را دریافت کند که از قبل استفاده می شود و دارای ارز است. برای خرج بیت کوین، مالک ابتدا باید کلید عمومی مربوطه را رمزگشایی کند و سپس تراکنش را به صورت دیجیتالی امضا کند.

منظور از بلاک چین چیست؟

شبکه بیت کوین چیست

خریدار یا فروشنده بیت کوین فقط می تواند تعداد بیت کوین های موجود در کیف پول خود و همچنین مراحل و نتایج تراکنش ها را مشاهده کند. یک حساب عمومی به نام بلاک چین (Blockchain) پشت عملکردهای شبکه بیت کوین قرار دارد. تمام تراکنش‌هایی که تا کنون پردازش شده‌اند و همچنین سوابق دیجیتالی تراکنش‌های به اصطلاح بلوک‌ها، در اینجا فهرست شده‌اند. افراد یا کیف پول آنها این تراکنش ها را قبل از ارسال به شبکه رمزگذاری می کنند. در نتیجه، بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال پایه، ارز رمزنگاری شده یا ارز دیجیتال شناخته می شود.

هر کاربر می تواند مشروعیت هر تراکنش را در کیف پول خود بررسی کند. امضای دیجیتالی آدرس های ارسالی، صحت هر تراکنش را تضمین می کند. یک تراکنش در شبکه بیت کوین ممکن است با توجه به مراحل تأیید تا چند دقیقه طول بکشد. به عنوان مثال، تغییر تنها یک حرف یا عدد در یک بلوک تراکنش بر همه بلوک ها تأثیر می گذارد. از آنجایی که این یک دفتر کل عمومی است، هر گونه رفتار نادرست یا تقلب ممکن است بلافاصله شناسایی و اصلاح شود.

نحوه تراکنش ها در بیت کوین به چه صورت است؟

برای افتتاح حساب، سیستم های بانکی در هر کشوری باید اطلاعات هویتی یک فرد یا شرکت را ثبت کنند. در ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین برای ایجاد حساب در کیف پول نیازی به شناسایی نیست و ممکن است در عرض چند دقیقه به سرعت کیف پول را تهیه کنید. یک حساب کاربری ایجاد کنید و بیت کوین را در آن واریز یا دریافت کنید. با این حال، فقدان یک حساب شناسایی بیت کوین به این معنی نیست که تراکنش های شما کاملاً شفاف هستند! تراکنش های بیت کوین در شبکه ثبت می شود و همه کاربران می توانند آنها را ببینند و ردیابی کنند. با این حال، آنها به اطلاعات شخصی یا هویت کاربر دسترسی ندارند. از آنجایی که تراکنش ها قابل ردیابی هستند، بیت کوین برای فعالیت های غیرقانونی نامناسب شده است.برای جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی، بسیاری از صرافی ارز دیجیتال کاربران خود را احراز هویت می کنند. این کار به این منظور انجام می شود که در صورت بروز مشکل بتوانند کاربر را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

در تراکنش‌های مالی معمولی، می‌توانید در صورت واریز وجه به حساب اشتباه، از بانک پیگیری کنید و درخواست بازپرداخت کنید. با این حال، تراکنش های بیت کوین و به طور کلی تراکنش های ارز دیجیتال غیرقابل استرداد هستند.

علاوه بر این، اگر کاربران کلید خصوصی خود را فراموش کنند، دسترسی به کیف پول و در نتیجه سرمایه خود را از دست خواهند داد.

ویژگی های مهم بیت کوین

درآمد بیت کوین چیست

غیرمتمرکز بودن

بیت کوین به گونه ای ساخته شده است که هر کاربر بخشی از یک شبکه عظیم است. همچنین ساختار آن به گونه ای است که حتی اگر بخشی از شبکه غیرقابل دسترسی باشد، پول همچنان به حرکت خود ادامه می دهد.

شفاف بودن

ناشناس بودن دارندگان بیت کوین نسبی است، زیرا تراکنش ها در این ارز دیجیتال تنها زمانی انجام می شود که در شبکه بلاک چین نگهداری شود. در تئوری، اگر آدرس کیف پول شما عمومی شود، هر کسی که به حساب بلاک چین دسترسی داشته باشد، می تواند تعیین کند که چقدر پول در آن وجود دارد. با این حال، ردیابی آدرس های بیت کوین به افراد تقریباً دشوار است.
افرادی که می خواهند معاملات خود را خصوصی نگه دارند، البته می توانند اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهند. استفاده از چندین کیف پول به امنیت تراکنش کمک می کند.
البته قابل ذکر است؛ اگر می‌خواهند تراکنش‌ها ناشناس باقی بمانند، می‌توانند از کیف پول های متعددی که امنیت تراکنش های شما را در اولویت قرار می دهند استفاده کنید.

غیرقابل لغو

اگر بیت کوین را برای شخصی ارسال کنید، هیچ راهی برای لغو یا بازپرداخت آن وجود ندارد مگر اینکه گیرنده بخواهد این کار را انجام دهد.

سرعت تراکنش

تراکنش‌های ارزی در شبکه بیت‌کوین نسبتاً فوری اتفاق می‌افتد، و معمولاً تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا شخصی در آن سوی دنیا ارز را دریافت کند، اما ممکن است چندین روز در بانک‌ها طول بکشد.

ناشناس بودن

بانک های امروزی تقریباً همه چیز را در مورد مصرف کنندگان خود می دانند. با این حال، این مورد در مورد بیت کوین صدق نمی کند. علاوه بر این، هیچ اطلاعات شخصی برای انتقال وجه مورد نیاز نیست. برخی از مردم نمی خواهند اموال آنها توسط هیچ دولتی تنظیم و ردیابی شود، در حالی که برخی دیگر معتقدند ماهیت ناشناس بیت کوین به تجارت مواد مخدر، تروریسم و ​​سایر اقدامات غیرقانونی و خطرناک دامن می زند و رشد می کند.

هاوینگ بیت کوین ( Bitcoin Halving) چیست؟

هاوینگ بیت کوین

هاوینگ بیت کوین چیست؟ در واقع اصطلاحی است که وقتی اتفاق می افتد، پاداش های بیت کوین نصف و سختی شبکه بیشتر می شود.

استخراج بیت کوین در ابتدا با 50 بیت کوین برای ایجاد بلاک های جدید پاداش داده می شد، اما پس از استخراج 210000 بلاک، این مبلغ به نصف کاهش یافت و به 25 رسید. این اتفاق هر چهار سال یک بار رخ می دهد.

نمودار قیمتی در ارز بیت کوین

همانطور که در ابتدای این پست اشاره کردیم، قیمت بیت کوین مدتی است که در حال تغییر بوده است که باعث شده افراد زیادی به این شبکه بپیوندند. نموداری از روند قیمت ارز بیت کوین را میتوانید در زیر مشاهده می کنید. اگر شما تازه‌وارد هستید، ممکن است بپرسید کجا می توانیم به حرکت قیمت در طول زمان نگاه کنیم. شما باید از طریق صرافی اکسچنج کن یا با مراجعه به سایت هایی که در این زمینه کار می کنند به این مهم دست یابید؛ از جمله ‘CoinMarketCap’  یکی از این سایت ها است.

نمودار بیت کوین

سایت بیت کوین

قیمت بیت کوین را از کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده قیمت بیت کوین، همانطور که در قسمت قبل توضیح داده شد، به قسمت لیست قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال یا سایت های مشابه بروید. به عنوان مثال، بعد از انتخاب هر ارز ممکن است اطلاعاتی غیر از روند قیمت دریافت کنید. این داده ها می تواند شامل مواردی مانند اندازه بازار ارز هدف، تعداد سکه های موجود، تعداد سکه های در گردش و غیره باشد.

همانطور که قبلا گفته شد، اگر می خواهید ارزهای دیجیتال را تحلیل تکنیکال کنید، باید به صفحه هر ارز مراجعه کنید. اندیکاتورهای زیادی برای تحلیل تکنیکال رمز ارزها وجود دارد که می توانید از آنها برای تشخیص آسان الگوهای حمایت، مقاومت و هنگام خرید (Buy) و فروش (Sell) ارز استفاده کنید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

پس از خواندن این بخش، ممکن است بپرسید چه عناصری بر قیمت بیت کوین، افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد؟ این سوالی است که اکثر افرادی که به دنبال بیت کوین هستند با آن مواجه خواهند شد. در بخش بعدی این پست بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد.

چه عواملی بر قیمت بیت کوین تاثیر گذار هستند

عوامل متعددی بر کاهش یا افزایش قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد. به طور کلی، قوی ترین عوامل موثر بر قیمت بیت کوین را می توان در پنج دسته طبقه‌بندی کرد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین

1 – عرضه و تقاضا

عرضه و تقاضا دو مورد از مهمترین عناصر تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین هستند. در مقالات قبلی به تفصیل توضیح دادیم که چگونه عرضه و تقاضا بر قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد. ما قصد داریم در این قسمت این موضوع را به صورت عمیق با شما عزیزان در میان بگذاریم.

زمانی که تقاضا برای بیت کوین افزایش می یابد، قیمت به طور طبیعی افزایش می یابد و زمانی که بیت کوین به بازار تزریق می شود، قیمت بیت کوین کاهش می یابد. اگر مقاله ای در مورد عرضه و تقاضا و نحوه تاثیر آنها بر قیمت بیت کوین می خوانید، به خاطر داشته باشید که عرضه و تقاضا ضروری ترین عناصر تعیین کننده قیمت بیت کوین هستند.

2 – رقابت

همانطور که اطلاع دارید در حال حاضر رمزارزهای مختلفی در بازار وجود دارد که می توانید در آنها سرمایه گذاری یا خرید و فروش کنید، اما برخی از آنها رمزارزهای مشابهی دارند. ریپل، بیت کوین کش و… به بیت کوین بروید و تصمیم بگیرید که در بیت کوین سرمایه گذاری کنید یا نه؛ این باعث افزایش تقاضا برای بیت کوین و در نتیجه قیمت آن می شود.

3 – قیمت اصلی ارز

تقریباً سالها طول می کشد تا شاهد تأثیر جهانی ارزهای دیجیتال و بیت کوین و همچنین قیمت واقعی بیت کوین باشیم. در زمان تولید، برخی از RB های دیجیتال دارای حباب های قیمتی سوداگرانه بودند و حمایت سرمایه گذاران قابل توجه بود. ویروس کرونا یکی از عواملی است که این روزها قیمت واقعی بیت کوین را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. برخی پیش‌بینی کردند که قیمت بیت‌کوین به عنوان یک دارایی بسیار امن در میان بحران‌های مختلف، به‌ویژه بحران‌های اجتماعی افزایش می‌یابد، اما همه پیش‌بینی‌ها اشتباه بود.

4 – هزینه استخراج

احتمالاً می‌دانید که استخراج بیت‌کوین پول نقد دیجیتال نیاز به استفاده از ماشین‌آلات بسیار قدرتمند دارد. از آنجایی که افراد کمی می توانند آن را بپردازند، این مسئله نسبتاً ساده اغلب باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود. حتماً شنیده اید که استخراج بیت کوین برق زیادی مصرف می کند، که مهمترین مسئله ای است که مردم را از استفاده از بیت کوین منصرف می کند و در نتیجه بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد. برای مطالعه علت مصرف زیاد برق بیت کوین مقاله ای با نام چرا بیت کوبن برق زیاد مصرف میکند را مشاهده کنید.

5 – صرافی ها

صرافی های ارز دیجیتال عنصر دیگری هستند که بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد. اگر تا به حال دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد که ارزش ارزهای دیجیتال در صرافی های مختلف متفاوت است. این تعدیل زیاد نیست، اما بر ارزش ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد و پتانسیل تغییر قیمت ها را دارد.

با خواندن این بخش، باید از عناصری که بر قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارند آگاه شده باشید. با این حال، غیر از موارد ذکر شده، آیا موارد دیگری را خودتان می شناسید که گفته نشده باشد؟

چگونه باید ارز دیجیتال بیت کوین را بخریم؟

وقتی بیت کوین را یاد گرفتید، قدم بعدی این است که یاد بگیرید چگونه آن را بخرید و بفروشید. می خواهیم در این قسمت از پست نحوه خرید بیت کوین را به شما نشان دهیم و سپس در قسمت بعدی نحوه فروش بیت کوین را به شما نشان خواهیم داد.

بیت کوین، همانطور که در متن توضیح داده شده است، در اینترنت مبادله می شود. در نتیجه، برای خرید بیت کوین فقط باید در اینترنت کار کنید، یعنی باید بیت کوین را آنلاین بخرید، بنابراین دیگر نیازی به رفتن به مکان ها یا صرافی های مختلف برای خرید بیت کوین ندارید. البته درک این نکته ضروری است که در شرایط نادر (در شرایط استثنایی) ارز دیجیتال بیت کوین به صورت حضوری نیز خرید و فروش می شود، اما تنها و رایج ترین روش خرید بیت کوین آنلاین است.

بیت کوین فقط از طریق صرافی های آنلاین قابل خرید است. برخی از کیف پول ها یک صرافی داخلی را ارائه می دهند که می توانید از آن بیت کوین خریداری کنید. اگر تازه وارد بیت کوین هستید و نمی دانید کیف پول چیست، تا پایان این پست با ما همراه باشید، زیرا همه چیزهایی را که باید در مورد بیت کوین بدانید را با شما مرور خواهیم کرد. متأسفانه کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال در حال افزایش است و شما باید از آنها آگاه باشید. اگر می خواهید بیت کوین به دست آورید، باید به دنبال روشی مطمئن برای این کار باشید. همانطور که قبلا گفته شد، استفاده از صرافی های شناخته شده تنها راه مطمئن برای خرید بیت کوین است. برای خرید بیت کوین، می توانید از یک صرافی استفاده کنید.

در حال حاضر حاضر کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال به صورت روزانه در حال افزایش است و شما اگر قصد خرید بیت کوین را دارید باید به دنبال یک راه امن و مطمئن باشید. آنچه گفتیم تنها راه امن و مطمئن خرید بیت کوین، همان استفاده از صرافی های معتبر است. شما می توانید برای خرید بیت کوین از دو نوع صرافی استفاده کنید.

صرافی های ایرانی

صرافی‌های ایرانی به صرافی‌هایی گفته می‌شود که در ایران دفتر دارند و به تجارت مشغول هستند. اگر هنگام خرید بیت کوین یا ارزهای دیگر مشکلی دارید، می توانید از طریق صرافی پیگیری کنید زیرا تمام مراحل در پایگاه داده صرافی ثبت شده است. دو نوع صرافی ارز دیجیتال وجود دارد: متمرکز و غیرمتمرکز. اکثر صرافی ها در ایران متمرکز هستند، یعنی یک نفر یا گروه کوچکی از افراد همه چیز را کنترل می کنند و اگر از این نوع صرافی خرید و فروش استفاده کنید، تمام اطلاعات شما ثبت می شود. به یک معنا حریم خصوصی در صرافی های ایرانی تاثیری ندارد و به هیچ وجه رعایت نمی شود.

صرافی های خارجی

کشورهای مختلف صرافی دارند. همانطور که قبلاً گفته شد، اکثر مردم توکن‌های ارزی را در صرافی‌های بین‌المللی خرید و فروش می‌کنند، زیرا کارمزد کمتری نسبت به صرافی‌های ایرانی دارند، غیرمتمرکز هستند و حریم خصوصی را رعایت می‌کنند. در واقع صرافی های متمرکز در بین صرافی های بین المللی وجود دارند اما امنیت آنها نسبت به صرافی های متمرکز ایرانی بیشتر است. به عنوان مثال یکی از صرافی های متمرکز ارز بایننس نام دارد و احتمالاً نام آن را شنیده اید. این صرافی در بین معامله گران بسیار محبوب است زیرا سطح بالایی از امنیت را فراهم می کند و به معامله گران امکان معامله ایمن را می دهد.

چگونه ارز دیجیتال بیت کوین را بفروشیم؟

اولین سوالی که پس از خرید ارز دیجیتال بیت کوین به ذهن خطور می کند، نحوه فروش بیت کوین است. برخی از افراد نمی دانند چگونه بیت کوین خود را بفروشند زیرا موجودی بیت کوین خود را به عنوان هدیه دریافت کرده اند و اکنون می خواهند آن را بفروشند، اما همانطور که قبلاً بیان کردیم، آنها نمی دانند چگونه. اگر شما یکی از این افراد هستید، یا اگر می خواهید به طور کلی نحوه فروش بیت کوین را یاد بگیرید، این بخش از مقاله را نادیده نگیرید.

فروش ارز دیجیتال بیت کوین مانند خرید بیت کوین از طریق صرافی های آنلاین است. در نتیجه اگر قصد فروش بیت کوین را دارید، ابتدا باید به یکی از صرافی های آنلاین (ایرانی یا خارجی) مراجعه کرده و سپس بیت کوین های خود را بفروشید. اگر مقدار سکه ای را که دارید هدیه گرفته اید و علاقه ای به ورود به بازار ارزهای دیجیتال ندارید، توصیه می کنیم بیت کوین های خود را در همان صرافی های ایرانی بفروشید. برای شما که اطلاعاتی در این زمینه ندارید و ممکن است در این راه سرتان را کلاه بگذارند.

اگر به ابتدای مقاله برگردید، متوجه خواهید شد که ما بیان کردیم که می توانید از بیت کوین به عنوان ارز خدمات پرداخت نیز استفاده کنید. در نتیجه اگر کار با صرافی های ایرانی سخت بود، می توانید بیت کوین را در فروشگاه ها بفروشید. شما می توانید از بیت کوین برای پرداخت اقلام خریداری شده استفاده کنید. این یک کار ساده است که می توانید به سرعت آن را انجام دهید.

کیف پول بیت کوین چیست؟

کیف پول بیت کوین چیست

همه ماینرها و معامله گران ارزهای دیجیتال خود را در یک کیف پول ذخیره می کنند. انواع مختلفی از کیف پول ها وجود دارد که می توانید پول خود را از آنها نگهداری کنید.

 1. کیف پول های سخت افزاری ” HardWare Wallet “
 2. کیف پول های سیستم دسکتاپ ( ویندوز ) ” Windows ” و ” Mac ” و ” Linux “
 3. کیف پول های تحت وب ” Wallet Web “
 4. کیف پول های تلفن های هوشمند ” Android ” و ” IOS “

با استفاده از کیف پول، می توانید در حالی که کلید عمومی حساب خود را نگه داشته اید، رمزارز را از هر جایی به کیف پول خود واریز کنید. در انتخاب نوع کیف پول احتیاط کنید، زیرا در صورت اشتباه، به راحتی مورد حمله هکرها قرار می گیرد و تمام پول خود را از دست خواهید داد. برخی از کیف پول های بیت کوین عبارت‌اند از:

 1. کیف پول کوینومی ” CoinomiWallet “
 2. کیف پول تراست ” Trust Wallet “
 3. کیف پول اتمیک ” Atomic Wallet “
 4. کیف پول سخت افزاری لجر ” Ledger “
 5. کیف پول سخت افزاری ترزور ” Terezor “

برای مشاهده کیف پول های ارزدیجیتال برای گوشی موبایل به مقاله بهترین کیف پول دیجیتال اندروید در ایران را مطالعه کنید.

استخراج بیت کوین

دستگاه بیت کوین

استخراج ارز دیجیتال یکی از راه های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال است که بارها در مقالات دیگر به آن اشاره کرده ایم. متاسفانه این روزها افراد کمی در ایران ارز دیجیتال استخراج میکنند. آیا می دانید چرا اینطور است؟

متأسفانه هزینه بالای تجهیزات ماین دلیل اصلی این امر است. در حال حاضر، همه توان خرید تجهیزات ماینینگ را ندارند و تنها تعداد کمی از افراد توانایی خرید دارند. در این قسمت از پست با شما مقدمه ای درباره استخراج بیت کوین میگوییم و سپس کمی در مورد استخراج بیت کوین به شما آموزش می دهیم تا در صورت دارا بودن تجهیزات استخراج بتوانید این کار را انجام دهید. ام اگر به دنبال توضیحات تکمیلی هستید در مطلبی دیگر به صورت کامل درباره استخراج بیت کوین بحث میکینم.

اگر در استخراج بیت کوین تازه کار هستید، ممکن است تعجب کنید که چگونه کار می کند. همانطور که در ابتدای این مقاله بیان شد، شبکه بیت کوین غیرمتمرکز است، به این معنی که توسط هیچ فرد، دولت یا نهاد دیگری کنترل نمی شود. پس از خواندن این بخش، ممکن است بپرسید که چگونه تراکنش های بیت کوین تایید می شوند.

تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین و برخی رمزارز دیگر که از پروتکل «POW» استفاده می‌کنند، توسط «ماینرها» یا «ماینرها» مجاز هستند. وقتی ماینرها همین کار را می کنند، پاداش می گیرند. بگذارید مثالی ارائه کنم تا به شما در درک این موضوع کمک کند.

فرض کنید یک کارمند بانک پشت میز، تراکنش های بانکی و سایر وظایف را در ازای دستمزد ماهانه تایید می کند. ماینرها همان عملکردهای قبلی را انجام می دهند، اما دیگر پاداش ماهیانه دریافت نمی کنند، زیرا پس از پذیرش هر تراکنش و تشکیل بلوک، تراکنش ها را تایید می کنند. به بیان ساده، استخراج بیت کوین به معنی کسب پاداش بیت کوین است.

احتمالاً از خود می پرسید که ماینرها چگونه تراکنش ها را تأیید می کنند. اگر می خواهید در مورد استخراج ارز دیجیتال بیشتر بدانید، توصیه می کنیم پستی را که درباره (استخراج ارز دیجیتال) نوشته ایم را مطالعه کنید تا بیشتر در مورد استخراج بیت کوین بدانید. در این قسمت یک بار دیگر به بررسی موضوع می پردازیم.

زمانی که به شبکه بیت کوین متصل می شوید، استخراج ارز دیجیتال بیت کوین آغاز می شود و باید منتظر بمانید تا بیت کوین استخراج شود. هنگامی که دستگاه های ماینر را به شبکه وصل میشود، از قدرت پردازش دستگاه ماین برای حل معادلات و همچنین تأیید تراکنش ها و استخراج بیت کوین استفاده می کنند. حال در قسمت زیر به طور کامل نحوه انجام این کار را برای شما توضیح می دهیم پس با ما همراه باشید.

آموزش استخراج بیت کوین

شما همه چیزهایی را که باید در مورد استخراج بیت کوین بدانید در بخش قبل آموختید. در این بخش از مقاله، نحوه استخراج بیت کوین به صورت کلی ارائه می شود. استخراج بیت کوین یک موضوع نسبتاً بزرگ است که ما در چندین مقاله به طور کامل آن را توضیح داده ایم. اگر می خواهید همه چیزهایی را که باید در مورد استخراج بیت کوین بدانید، یاد بگیرید، می توانید هر یک از مقاله های مربوط به این موضوع را بخوانید.

برای موفقیت در بازاریابی وابسته، به چیزی بیش از شانس نیاز دارید. برای انجام این کار، یک استخر استخراج را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد این کار را بدون زحمت انجام دهید. در حال حاضر چندین استخر استخراج وجود دارد که می‌توان از آن‌ها انتخاب کرد. اگر تازه کار هستید و با استخرهای ماینینگ آشنایی ندارید، در قسمت مقاله ای دیگر با عنوان آموزش استخراج بیت کوین اطلاعات دقیقی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

اگر تا به حال نام ریگ ماینینگ را شنیده اید، احتمالاً از خود می پرسید که چگونه بیت کوین را با آن استخراج کنید.

استخراج بیت کوین با استفاده از ریگ ماینینگ سود کمی را به همراه دارد و کاری بیهوده است. توصیه می کنیم تنها در صورتی که می خواهید بیت کوین برای سود استخراج کنید، از دستگاه های ماینر استفاده کنید. متأسفانه، به دلیل ازدحام شبکه بیت کوین، ریگ ماینینگ توانایی استخراج بیت کوین را ندارند و باعث ناکارآمدی آن می شود. ما انجام این کار با استفاده از تجهیزات ماینینگ را تشویق نمی کنیم زیرا اتلاف وقت است.

ممکن است با خواندن این عناوین به این فکر کرده باشید که از کدام ماینرها برای استخراج بیت کوین استفاده کنیم؟

از آنجایی که بیت کوین از الگوریتم ‘SHA-256’ پشتیبانی می کند، باید مطمئن شوید که آن ماینر نیز این کار را انجام می دهد. در نتیجه برای استخراج بیت کوین باید از ماینرهایی استفاده کرد که از الگوریتم SHA-256 پشتیبانی می کنند.

استخر استخراج چیست و از چه استخر هایی برای بیت کوین استفاده کنیم؟

همانطور که قبلاً گفته شد، استخرهای ماینینگ به شما امکان می دهند بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را به صورت گروهی استخراج کنید. استخرهای مجازی محلی هستند که در آن ماینرها برای استخراج پول دیجیتال مانند بیت کوین با یکدیگر همکاری می کنند.

هنگامی که یک بلاک در یک استخر استخراج می شود، برای هر ماینر مقدار قدرتی که برای استخراج آن بلاک صرف کرده پاداش دریافت می کند. در نتیجه یکی از دلایلی که ما از استخر استفاده می کنیم همین است. اگر می‌خواهید بیت‌کوین‌ها را به‌صورت جداگانه استخراج کنید، برای دریافت غرامت برای استخراج آن بلاک تلاش خواهید کرد، زیرا بدون شک ماینر شما از ماینرهای آن شبکه قوی‌تر است. ممکن است پس از خواندن این بخش بپرسید که از چه استخرهایی می توانیم برای استخراج بیت کوین استفاده کنیم و آیا همه استخرها از پول دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کنند یا خیر؛ جواب: نه، فقط چند استخر وجود دارد که بیت کوین را می پذیرند و شما باید به یکی از آن استخرها متصل شوید. البته لازم به ذکر است که اگر دارید. البته، اگر تعداد ماینرهای زیادی دارید، می توانید با هر ماینر به یک استخر متصل شوید یا با همه ماینرها به یک استخر متصل شوید در هر صورت انتخاب با شماست.

ما لیستی از استخرهایی را جمع آوری کرده ایم که می توانید به جامعه استخراج بیت کوین بپیوندید.

 • استخر استخراج ” BTC .com “
 • استخر استخراج ” AntPool “
 • استخر استخراج ” F2Pool “

صرافی هایی که از ارز بیت کوین پشتیبانی می کنند

همانطور که می دانید صرافی های دیجیتال باید برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده شوند. ممکن است بپرسید که ما از چه صرافی برای انجام این کار استفاده می کنیم. آیا همه صرافی ها ارز دیجیتال بیت کوین را می پذیرند؟

نه، همه صرافی ها بیت کوین را ارائه نمی دهند. البته لازم به ذکر است که اکثر صرافی ها از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می کنند و ممکن است با استفاده از این گونه صرافی ها به راحتی ارز دیجیتال بیت کوین را خریداری و بفروشید. در این بخش از مقاله، می‌خواهیم شما را با صرافی‌های متعددی آشنا کنیم که به طور کلی پول دیجیتال را می‌پذیرند، تا در صورت تمایل، با آنها آشنا شوید و از آنها استفاده کنید. در نظر داشته باشید صرافی هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد، همگی خارجی هستند و ایرانی نیستند. اگر به دنبال اعتماد و راحتی هستید از صرافی های داخلی استفاده کنید.

نام صرافی‎هاکوین های پشتیبانی شده
Binanceبیت کوین، اتریوم، لایت کوین، دوج کوین، بیت کوین کش و…
Coinbaseبیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و…
Bittrexبیت کوین، اتریوم، لایت کوین، ریپل، ترون، چین لینک و بیش از 250 رمز ارز دیگر
Kucoinبیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین و ….

با بیت کوین چه چیزهایی می توانیم بخریم؟

در حالی که تعداد مؤسساتی که بیت کوین را می پذیرند به صورت روزانه در حال افزایش است، تراکنش های عمده مربوط به آن غیر معمول است. به عنوان مثال، تعداد بسیار کمی از معاملات املاک مبتنی بر ارز دیجیتال مستند شده است. با این وجود، بیت کوین می تواند برای خرید طیف وسیعی از چیزها از طریق وب سایت های فروشگاهی استفاده شود.

کارمزد تراکنش های بیت کوین

کارمزد تراکنش های بیت کوین

اگر می‌خواهید بدانید کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین چقدر است، باید بگوییم که نمی‌توان آن را دقیقاً محاسبه کرد، زیرا طبق وب‌سایت «Bitcoin Transaction Fees»، محاسبه تراکنش‌های بیت‌کوین به عوامل مختلفی بستگی دارد و طبق این عوامل می‌توانند کارمزد تراکنش های بیت کوین را ذخیره کرد. اگر می خواهید حداقل و حداکثر تعداد تراکنش ها را بدانید، باید وارد وب سایت مذکور شوید.

آیا بیت کوین به صورت کلی قانونی است؟

این سوالی است که ممکن است برای بسیاری از افراد پیش بیاید. اگر می خواهید بدانید که آیا بیت کوین قانونی است، قبل از خرید و معامله بیت کوین، این بخش از مقاله را بخوانید.

در پاسخ به این سوال می توان گفت بله یا خیر، زیرا در حال حاضر قانون خاصی برای بیت کوین در ایران وجود ندارد. اما اگر می خواهید از وضعیت بیت کوین در کشورهای دیگر مطلع شوید، باید بگوییم که در برخی از کشورها به دلیل مخالفت دولت با ارزهای دیجیتال، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال غیرقانونی اعلام شده است. به عنوان مثال، ممکن است شنیده باشید که رئیس جمهور ایالات متحده (دونالد ترامپ) از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین متنفر است و استفاده از آنها را غیرقانونی اعلام کرده است.

هدف از ایجاد بیت کوین چیست؟

اهداف بیت کوین

در برخی وب‌سایت‌ها، بیان اینکه بیت‌کوین چندین عملکرد را انجام می‌دهد، نادرست است. به طور کلی، دو دلیل برای پیدایش بیت کوین وجود دارد:

 1. نگهداری پول با امنیت
 2. انتقال وجه با امنیت

با توجه به دو ادعای بالا، به جرات می توان گفت که این یکی از دلایلی است که بیت کوین به عنوان یک سیستم پرداخت و همچنین یک سیستم بانکداری دیجیتال با امنیت بالا مشهور است. بیت کوین به کنترل واقعی پول خود هر فرد تبدیل شده است و تنها با کلیدهای خصوصی تعریف شده برای او می توان آن را جابه جا یا خرج کرد یا به عبارت دیگر برای خرج کردن یا انتقال پول به کلید خصوصی نیاز است. در نتیجه شخص یا افراد دیگری نمی توانند از شما سرقت کنند.

پشتوانه بیت کوین چیست؟

شاید قبلاً این سوال را شنیده باشید، یا حتی اگر با بیت کوین آشنایی ندارید، ممکن است به این فکر کرده باشید که چه چیزی باعث محبوبیت و ارزشمندی بیت کوین شده است.

در پاسخ به این سوال باید به صراحت اعلام کنیم که بیت کوین هیچ پشتوانه ای ندارد. این جمله همچنین ممکن است شما را شگفت زده کند زیرا ممکن است با خود فکر کنید ‘آیا می توان تصور کرد که بیت کوین پشتوانه ای نداشته باشد؟’

بله، زیرا ارزهای دیجیتال دیگری نیز وجود دارند که فاقد پشتوانه هستند. ارزش بیت کوین و همچنین محبوبیت بیش از حد آن، مدیون توسعه دهندگان آن است که بیت کوین را در بین کاربران محبوب کرده اند. در کل می توان اصلی ترین و شاخص ترین پشتوانه را اعتماد مردم دانست که البته نگاه شخصی است. لازم به تاکید است که همانطور که قبلا گفته شد، بیت کوین مانند سایر ارزهای دیجیتال پشتوانه ای ندارد و ارزش آن بر اساس اعتماد کاربران است.

بیت کوین چگونه قیمت گذاری می شود؟

بیت کوین چگونه قیمت گذاری می شود

از آنجایی که بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و بدون پشتوانه است، همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم، هیچ فرد یا نهادی درگیر قیمت گذاری یا ارزش گذاری آن نیست. اگر در بازارهای مالی کار می‌کنید، می‌دانید که قیمت جهانی طلا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود که دقیقاً همانطور است که بیت کوین تعیین می‌شود.

اگر به خاطر داشته باشید، در ابتدای این پست به عوامل مختلفی که بر قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارند، پرداختیم. یکی از دلایل عرضه و تقاضا این بود که هر چه تعداد افرادی که بیت کوین می خواستند بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر می رود. سایر عوامل موثر بر قیمت گذاری بیت کوین عبارتند از رقابت، قیمت واقعی بیت کوین، هزینه استخراج و مبادلات اشاره کرد.

بیت کوین دقیقا از کجا آمده است؟

بیت کوین از کجا می آید؟ ممکن است بارها از شما پرسیده شده باشد. آیا امکان ایجاد بیت کوین وجود دارد؟ اگر تا کنون این مقاله را با دقت مطالعه کرده باشید، بدون شک پاسخ این سوال را دریافت کرده اید. اما، اگر هنوز راه حل را درک نکرده اید، از این بخش از متن عبور نکنید.

همانطور که قبلاً گفته شد ماینرها بیت کوین ایجاد می کنند. ماینرها بیت کوین را به عنوان پاداشی برای حل معادلات و ایجاد بلاک دریافت می کنند. این مقداری که بیت کوین تولید می شود را در چرخه خرید و فروش قرار می دهد. ممکن است بپرسید که این این پاداش ها دقیقا چیست؟

ماینرها معادلات و تراکنش ها را بدون دریافت سود انجام نمی دهند! درست همانطور که در صورت تکمیل یک کار بانکی کارمزدی پرداخت می کنید در اینجا هم باید کارمزدی بپردازید. این مزایا همان کمیسیون هایی هستند که شما برای تراکنش های خود می پردازید و این کمیسیون ها کاربران را هم با خوش بینی و هم با قاطعیت تشویق می کند.

مزایای ارز دیجیتال بیت کوین

مزایای ارز دیجیتال بیت کوین

بسیاری از مزایای اضافی کریپتوکارنسی از ساختار غیرمتمرکز و همتا به همتای آن ناشی می شود. در این راهنمای بیت کوین، برخی از مزایای ارزهای دیجیتال را بررسی خواهیم کرد.

قابلیت دسترسی و نقدینگی

یکی از مهمترین مزایای ارزهای دیجیتال این است که اغلب هیچ مرزی نمی بیند و بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست. یکی از مزیت های مهم بیت کوین این است که پولی بسیار در دسترس و همه کاره است. از آنجایی که ارسال بیت کوین به کاربر دیگر فقط چند دقیقه طول می کشد، ممکن است برای خرید کالاها و خدمات از تعداد روزافزون کسب و کارهایی که آن را می پذیرند استفاده شود. این امر خرج کردن پول در یک کشور دیگر و مبادله ارز را تسهیل می‌کند و مزیت دیگری نیز دارد که هزینه‌های کم یا بدون پرداخت هزینه‌ها را به همراه دارد. بیت کوین همچنین می تواند در هر زمان فروخته شود.

ناشناس بودن و شفافیت کاربر

اگرچه کاربران بیت کوین کاملاً ناشناس نیستند، اما با کدهای عددی شناسایی می شوند و می توانند کلیدهای عمومی متعددی داشته باشند. این امر از ردیابی توسط دیگران جلوگیری می کند و امکان ردیابی تراکنش ها به خود آن فرد می دهد. با وجود این واقعیت که تراکنش ها به طور مداوم قابل مشاهده هستند و شفافیت را فراهم می کنند، با این وجود به لطف فناوری بلاک چین در برابر کلاهبرداری محافظت می شوند. علاوه بر این، تنها شما به عنوان صاحب کیف پول می‌دانید که چند بیت کوین دارید.

اگر آدرس کیف پول شما عمومی شود، میتوانید یک آدرس کیف پول جدید بسازید تا اطلاعات خود را مخفی نگه دارید. برخلاف یک سیستم پولی سنتی که در آن اطلاعات شخصی ممکن است از یک بانک به بیرون درز کند، تراکنش های بیت کوین نیازی به اطلاعات شخصی اضافی ندارند، که این امر حریم خصوصی کاربر را افزایش می دهد.

استقلال و بدون وابسته به بانک ها

بیت کوین یک ارز غیرمتمرکز است، به این معنی که توسط یک دولت یا بانک مرکزی اداره نمی شود. این بدان معناست که مقامات قادر نیستند سکه های شما را توقیف و مطالبه کنند. علاوه بر این، هیچ مکانیسم عملی برای مالیات بیت کوین وجود ندارد. از آنجایی که قیمت‌گذاری به سیاست‌های دولت مربوط نمی‌شود، این امر از لحاظ نظری به مردم استقلال و کنترل بر پولشان را می‌دهد. به طور کلی، کاربران ارزهای دیجیتال این را یکی از مزایای اصلی بیت کوین می دانند.

پتانسیل بازده بالا

ارزش بیت کوین ممکن است به شدت نوسان داشته باشد و ماهانه و حتی روزانه به شدت در نوسان باشد. به عنوان مثال، در مارس 2017، بیت کوین 975.70 دلار ارزش داشت، اما در دسامبر به سرعت به 20089 دلار رسید. چند سال بعد، در آوریل 2021، قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی 64000 دلار رسید.

این نشان می‌دهد که علی‌رغم نوسانات قیمت، کاربران ارزهای دیجیتال ممکن است این را یکی از نکات مثبت بیت‌کوین بدانند زیرا ممکن است منجر به پتانسیل بازدهی بالایی شود. با افزایش تعداد کاربرانی که معتقدند بیت کوین یک ارز بالقوه جهانی است، بسیاری از سرمایه گذاران و کسب و کارها استفاده از آن را انتخاب کرده اند. این به پتانسیل بازگشت بیشتر سرمایه کمک می کند، به خصوص برای کسانی که آن را با قیمت کمتری خریداری کرده اند.

علاوه بر این، سایر سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که بیت کوین در بلندمدت به افزایش ارزش خود ادامه خواهد داد و ارزش آن تا سال 2025 به 500000 دلار می رسد. این به دلیل سقف عرضه ثابت آن 21 میلیون سکه است. و این سقف عرضه به احتمال زیاد در یک بازه زمانی خاص اتفاق می افتد، که بسیاری احساس می کنند ارزش بیت کوین را در بلندمدت افزایش می دهد.

دلیل خرید بیت کوین چیست؟

دلیل خرید بیت کوین

بدون شک شنیده‌اید که مردم در خیابان‌ها، مغازه‌ها، سوپرمارکت‌ها و سایر مکان‌های عمومی درباره بیت‌کوین و مشکلات ارز دیجیتال صحبت می‌کنند، و این سوال پیش می‌آید که آیا باید این کار را انجام دهم. بیت کوین بخریم؟ آیا بیت کوین می تواند من را یک شب میلیونر کند؟

اگر به قیمت بیت کوین نگاه کنید، می بینید که هر لحظه تغییر زیادی کرده است، به خصوص اکنون که در حال رشد است و ممکن است فکر کنید که اکنون زمان خرید بیت کوین است.

این مطمئناً تصمیم اشتباهی است، و تلاش برای انجام این کار ممکن است شما را در آب داغ قرار دهد و همچنین باعث آسیب قابل توجهی شود. زیرا خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در هر زمان درست نیست. همانطور که قبلاً گفته شد، ممکن است بیت کوین را برای سرمایه گذاری یا حتی تجارت بخرید و سپس بفروشید تا بازدهی عالی داشته باشید (اما نه یک شبه). اغلب گفته می شود که وقتی همه برای خرید بیت کوین می آیند، شما نخرید زیرا این دقیقاً زمانی است که باید از خرید خودداری کنید.

بیت کوین رایگان چگونه است؟

برخی از افراد ممکن است بیت کوین رایگان بخواهند، زیرا بودجه لازم برای خرید یا استخراج بیت کوین را ندارند. بیت‌کوین رایگان این روزها در وب‌سایت‌های متعددی سر و صدای زیادی به راه انداخته است، و ممکن است با توجه به تبلیغات، این سوال را داشته باشید که چیست و چگونه آن را دریافت کنید. در این بخش از پست به طور گسترده درباره تولید بیت کوین رایگان با شما بحث خواهیم کرد. اگر می خواهید درباره بیت کوین رایگان بیشتر بدانید، توصیه می کنیم از مقاله اختصاصی اکسچنج کن با همین نام دیدن کنید.

دریافت بیت کوین رایگان نیازی به استفاده از تجهیزات یا هزینه ندارد. روش استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی شما ساده است، و حتی می توانید بیت کوین های رایگان را با تلفن همراه خود بدست آورید. نکته اینجاست که متاسفانه بسیاری از سایت ها از این موقعیت سوء استفاده می کنند تا با فریب کاربران، اطلاعات را به سرقت ببرند و دیگران را گمراه کنند. شاید از خود بپرسید که چگونه با استفاده از تلفن خود بیت کوین رایگان به دست آورید.

برخی از وب سایت ها ممکن است برای انجام برخی وظایف مانند استخراج بیت کوین به شما پاداش بیت کوین بدهند. با این حال، شما نیازی به استفاده از قدرت پردازش تلفن همراه خود در این روش ندارید زیرا سایت های رسمی که این کار را انجام می دهند هیچ ارتباطی با قدرت پردازش شما ندارند. با این حال، ممکن است بپرسید که چرا این سایت ها بیت کوین رایگان در اختیار ما قرار می دهند.

هر چه زمان بیشتری را در این سایت ها صرف کنید، بیت کوین بیشتری کسب خواهید کرد. مشاهده آگهی های بازرگانی یکی از این فعالیت هاست. وب‌سایت‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید با خواندن تبلیغات، بیت‌کوین کسب کنید. این سایت ها با تماشای هر تبلیغ و کلیک بر روی یک مکان خاص برای کسب بیت کوین کار می کنند.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

منبع
BitcoinCoinMarketcapSatoshi NakamotoBlockchain
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا