استخراج بیت کوین

ماین بیت کوین یا استخراج بیت کوین فرایندی است که طی آن بلاک های تراکنش به بلاک چین عمومی اضافه می شوند و تأیید می شوند. این همچنین فرآیندی است که بوسیله آن بیت کوین جدید ایجاد می شود – مکانیزمی که هم یکپارچگی بلاک چین را تضمین می کند و هم مشارکت در شبکه را برمی انگیزد.

ماینرها برای افزودن بلوک های جدید به بلاک چین رقابت می کنند. استخراج بیت کوین از طرف ماینرها تعهد قابل توجهی می خواهد. این یک کار پرهزینه و وقت گیر است و برای کار ارز دیجیتال و ایمان مردم به مشروعیت آن ضروری است.

بیش از یک دهه از زمان ایجاد بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو ، ساتوشی ناکاموتو ، اکثر مردم در مورد استخراج شنیده اند. اما واقعاً به چه معناست – و چگونه در مورد استخراج بیت کوین پیش می روید؟ همه این ها در این مقاله توسط اکسچنج کن شرح داده شده است.

ماین یا استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین مانند جستجوی طلا یا زغال سنگ در اعماق زمین نیست. این به تأیید معاملات انجام شده با استفاده از بیت کوین اشاره دارد. ماینرها افراد یا شرکت هایی هستند که با تکمیل ‘بلوک’ معاملات تأیید شده یک بلاک را تکمیل و بیت کوین به آنها پاداش می دهد.

آنچه باید درباره ماینینگ بیت کوین بدانید

تقریباً هر چهار سال ، استخراج بیت کوین نصف می شود ، رویدادی که (بدون تعجب) به عنوان ‘نصف شدن’ شناخته می شود. در ماه مه سال ۲۰۲۰ ، پاداش بلاک از ۱۲.۵ بیت کوین در هر بلوک به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش یافت.

استخراج بیت کوین مانند گذشته ارزان نیست ، اما این هنوز مانع از انجام این فعالیت از سوی سرمایه گذاران نمی شود. پاداش بلاک بیت کوین انگیزه ای است که به معاملات ارزهای رمزنگاری شده از طریق مشروعیت بخشیدن و نظارت بر شبکه کمک می کند. از آنجا که این مسئولیت توسط بسیاری از کاربران در سراسر جهان انجام می شود ، بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده غیر متمرکز است ، به این معنی که از هیچ منبع مرکزی مانند دولت یا بانک برای اعتماد بودن خود متکی نیست.


چرا بیت کوین به ماینرها نیاز دارد؟

در واقع ، ماین بیت کوین یا استخراج بیت کوین یک فرایند ممیزی و تأیید تراکنش های بیت کوین است تا از مشکل ‘هزینه مضاعف’ جلوگیری شود. هزینه مضاعف جایی است که شخصی با ارز رمزنگاری شده سعی می کند یک سکه را دو بار خرج کند. با پول فیزیکی ، نمی توانید در میخانه ای با اسکناس ۲۰ پوند یک نوشیدنی بخرید و سپس به مغازه ها بروید تا با همان اسکناس ۲۰ پوند مواد غذایی بخرید.

در مورد ارزهای رمزنگاری شده ، این احتمال وجود دارد که فردی با بیت کوین یک کپی از آن بیت کوین تهیه کرده و آن را به جای یک چیز واقعی به یک تاجر ارسال کند. در دنیای واقعی ، صندوقدار به اسکناس ۲۰ پوندی نگاه می کند تا از جعلی بودن آن اطمینان حاصل کند – و این همان چیزی است که ماینرهای بیت کوین سعی دارند با ارزهای رمزنگاری شده انجام دهند. آنها در حال بررسی هستند تا مطمئن شوند معامله ای دوبار انجام نشده است.


روش استخراج بیت کوین چگونه است و با آن چه می توانید انجام دهید؟

بیت کوین از مکانیسم اجماعی به نام اثبات کار استفاده می کند.

روند ماین بیت کوین یا استخراج بیت کوین به شرح زیر است:

 رایانه ماینر که گره نامیده می شود ، معاملات تک بیت کوین را از ده دقیقه گذشته به یک بلوک جمع‌آوری و بسته بندی می کند.
این گره با سایر گره های شبکه رقابت می کند تا مشکل رمزنگاری پیچیده ای را حل کند تا اولین نفری باشد که بلاک جدید را برای بلاک چین اعتبار می بخشد.
📡 اولین ماینر که مشکل را حل کرد موفقیت خود را به کل شبکه منتقل کرد.
🧮 سایر گره ها سپس بررسی کنید که آیا راه حل آنها درست است یا خیر. در صورت صحیح ، بلاک جدید به بلاک چین اضافه می شود و کل روند دوباره شروع می شود.
💰 همانطور که ماینر اولین بار مشکل را حل کرد ، با بیت کوین پاداش می گیرد.

سخت‌افزار ماین بیت کوین یا استخراج بیت کوین یک عملکرد هش رمزنگاری را روی یک هدر بلاک اجرا می کند.

این بدان معناست که هر ماینر با تراکنش های تأیید نشده از مجموعه حافظه گره یا ممپول ، یک ‘بلاک کاندید’ ایجاد می کند. این بلوک شامل یک سربرگ بلاک است که داده های داخل بلوک را خلاصه می کند ، همراه با اشاره به یک بلوک موجود در بلاک چین و یک nonce (‘شماره فقط یکبار استفاده می شود’). در بیت کوین ، nonce یک عدد کامل بین ۰ تا ۴،۲۹۴،۹۶۷،۲۹۶ است.

سپس این هدر بلوک از طریق تابع SHA256 هش قرار می گیرد. اگر عدد بدست آمده بیشتر از هش هدف فعلی باشد ، ماینر nonce را تنظیم کرده و دوباره امتحان می کند. ماینرها هزاران بار در ثانیه این کار را انجام می دهند. هدف دشواری یک عدد ۲۵۶ بیتی است. هر بلوک ۲۰۱۶ (تقریباً هر دو هفته یکبار) تنظیم می شود تا اطمینان حاصل شود که یک بلوک به طور متوسط ​​هر ۱۰ دقیقه یکبار استخراج می شود.

هنگامی که عملکرد هش یک ماینر خوش شانس نتیجه ای را که کمتر از هش هدف فعلی است تف کند ، بلاک به شبکه پخش می شود. هر گره بررسی می کند که هدر بلاک برای رسیدن به هدف هش دارد و در صورت تأیید بلاک جدید استخراج شده به بلاک چین اضافه می شود. ماینر پاداش بیت کوین دریافت می کند. این معامله ، که بیت کوین جدیدی را ایجاد می کند ، به عنوان ‘معامله کوین بیس’ شناخته می شود و در بلوک نامزد گنجانده شده است.

این پاداش ها به ایجاد انگیزه برای مشارکت و حفظ روان کارها کمک می کند.

نرخ صدور سکه با کد استخراج تعیین می شود و اطمینان حاصل می شود که زمان لازم برای برنده شدن یک ماینر در یک بلاک تقریباً ۱۰ دقیقه است. این امر به منظور محافظت از سیستم و جلوگیری از استخراج بیت کوین توسط ماینرها است.

هربار که بیت کوین استخراج می شود ، حل مشکل رمزنگاری دشوارتر می شود ، به این معنی که ماینرها برای به دست آوردن پاداش بلاک نیاز به نرخ هش بالاتری دارند. این بدان معناست که برای بدست آوردن همان مقدار ارز رمزنگاری شده به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز است.

اولین استخراج کنندگان بیت کوین از سی پی یو های رایانه خود برای تکمیل مشکلات رمزنگاری استفاده کردند. به زودی ، ماینرها دریافتند که واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) از سی پی یوها موثرتر هستند ، که باعث ایجاد مسابقه تسلیحاتی در سخت‌افزار استخراج شد. در حال حاضر ، ماینرها از سخت‌افزار اختصاصی معروف به ماینرها ASIC (مدار مجتمع ویژه برنامه) استفاده می کنند.

حل مشکلات رمزنگاری برای محافظت از شبکه بیت کوین در برابر حملات ضروری است. برای معاملات معکوس در بلاک چین به ۵۱ درصد از قدرت محاسباتی کل شبکه نیاز است. این تضمین می کند که هر حمله ای دشوار و بی معنی است زیرا یک مهاجم باید بیشتر از دیگران دارای سخت افزار استخراج باشد.


آینده استخراج بیت کوین (و سایر ارزهای رمزنگاری شده)

با بالغ شدن استخراج بیت کوین ، مانع ورود برای هر استخراج کننده افزایش یافته است. در حال حاضر ، بیشتر استخراج توسط ‘مجموعه’ ماینرها انجام می شود که منابع خود را با هم ترکیب کرده و سعی می کنند از قدرت محاسباتی تجمعی خود برای به دست آوردن پاداش بیت کوین استفاده کنند.

در سال ۲۰۲۰ ، اکثر استخرهای معدنی در چین مستقر هستند ، اگرچه تسلط این کشور بر صنعت تا حدودی در طول سال کاهش یافته است. ماینرها به شدت تحت تأثیر قیمت برق قرار دارند ، زیرا معدنکاری اثبات شده از مقادیر زیادی برق استفاده می کند. بسیاری از ماینرها برای استفاده بیشتر از برق ارزان ، عملیات خود را جابجا می کنند.

نکاتی درباره استخراج بیت کوین

سقف عرضه بیت کوین ۲۱ میلیون است. هنگامی که تمام ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج می شود ، در حدود ۲۱۴۰ ، ماینرها هزینه تراکنش دریافت می کنند.

استخراج بیت کوین به دلیل مصرف بالای انرژی که در سال ۲۰۲۰ حدود ۸.۴ گیگاوات یا ۶۵.۷۴ تراوات ساعت بود-مورد انتقاد قرار گرفت-بیشتر از خروجی هفت نیروگاه هسته ای. برخی از طرفداران ارز رمزنگاری شده استدلال می کنند که این ارز به عنوان یک ‘واحد انرژی’ عمل می کند که استفاده از انرژی مازاد را تشویق می کند. در واقع ، چندین نیروگاه در ایالات متحده و ایران در حال حاضر از گاز طبیعی مازاد برای انجام عملیات بزرگ استخراج بیت کوین استفاده می کنند.

با این وجود ، انرژی تجدیدپذیر تنها ۳۹ درصد از کل انرژی مصرفی استخراج کنندگان ارز رمزنگاری شده جهان را تشکیل می دهد. استخراج کنندگان بیت کوین رد پای کربنی معادل دانمارک ایجاد می کنند.

برخی از ارزهای رمزنگاری شده که تحت تأثیر این انتقاد قرار گرفته اند ، از مکانیسم اثبات اجماع کار به سیستمی موسوم به اثبات سهام (PoS) تبدیل می شوند.

به جای استخراج بیت کوین ، مدارک ارز رمزنگاری شده دارای اعتبار سنج هستند. این اعتبارسنجها ارزهای رمزنگاری شده خود را روی شرط بندی بلوک هایی که در کنار یک زنجیره اضافه می شوند ، قرار می دهند. در صورت موفقیت ، اعتبارسنجان به نسبت مبلغی که قرار داده اند پاداش بلاک دریافت می کنند. اتریوم ، دومین ارز رمزنگاری شده با ارزش بازار پس از بیت کوین ، با ارتقاء اتریوم ۲.۰ به مدل اثبات سهام تبدیل می شود.

با این حال ، بیت کوین به اثبات واقعی مدل اجماع کار پایبند است که توسط ساتوشی ناکاموتو در کاغذ سفید اصلی بیت کوین ، بیش از یک دهه پیش مورد حمایت قرار گرفته است.

ارسال پاسخ

error: