1 اینچ

مبادلات ۱ اینچ(ارزغیرمتمرکزDEXرمزپایه)هستند مبادلاتی که برای اداره آن به شخص ثالثی احتیاج نداشته باشد. سرانجام سرنخ موجود در این نام وجود دارد: در یک مبادله غیرمتمرکز ، هیچ شرکتی وجود ندارد که کتاب سفارشات را نگهداری کند ، وجوه را توقیف کند یا عکسها را صدا کند. (از نظر فرضی ، در اصل ، و اغلب با برخی از هشدارهای مهم).

هر کسی می تواند در یک صرافی غیرمتمرکز تجارت کند. بازرگانان فقط باید اتصال خود را کیف پول

، هرگز از دسترسی به وجوه خود و یا اطلاعات شخصی شرکت ها منصرف می شوند.

چند مبادله وجود دارد از جمله ، لغو کردن، SushiSwap، و PancakeSwap.اما همه این صرافی ها ، هر کدام از آنها نسبتاً جدید و از روش های مختلف ساختار یافته ، ارزهای رمزپایه را با قیمت های کمی متفاوت به فروش می رسانند (اتفاقاً ایجاد فرصت هایی برای arbitrage) بنابراین اتریوم ممکن است در Uniswap مبلغی متفاوت از ۰x بفروشد ، نیازی به گفتن نیست که هر سیستم عامل ممکن است هزینه های متفاوتی را از شما بگیرد.

اگر فقط راهی برای کار کردن در مورد چگونگی بدست آوردن بهترین قیمت مبادله غیرمتمرکز وجود داشته باشد! خوشبختانه وجود دارد ، و به آن فراخوانی می شود ۱inch.

1 اینچ چیست؟

۱inch ، قبل از هر چیز ، یک جمع‌کننده DEX است. این بدان معناست که تعداد کمی از مبادلات غیرمتمرکز را با ارزانترین قیمت از بین می برد و معاملات مشتریان خود را بین آنها تغییر مسیر می دهد تا اطمینان حاصل کند که بهترین قیمت ها را دارند.

از ژوئن ۲۰۲۱ ، ۱inch ادعا می کند که به بیش از ۵۰ منبع نقدینگی در Ethereum ، ۲۰ در Binance Smart Chain و ۸ در Polygon به کاربران دسترسی دارد. لیستی از DEX هایی که در آن ترسیم شده شامل مواردی از این دست است لغو کردن، ۰x و متعادل کننده، و همچنین پروتکل نقدینگی ۱inch خود ، که قبلا به عنوان شناخته می شد Mooniswap.

1inch توسط Sergej Kunz و Anton Bukov در سال ۲۰۱۹ و در طی هکاتون ETHNewYork تاسیس شد. از آن زمان ، ۱inch حدود ۱۵ میلیون دلار بودجه از شرکتهایی مانند آزمایشگاه های Binance ، Galaxy Digital و پانترا پایتخت. از ژوئن ۲۰۲۱ ، مبادلات ۱inch در حدود معاملات انجام می شود ۲۵۰ میلیون دلار در روز.

۱ اینچ چگونه کار می کند؟

بگویید که می خواهید مقداری بخرید بیت کوین (نسخه مصنوعی بیت کوین) را با استفاده از اتریوم در مبادله غیرمتمرکز پیچید. به DEX های مختلف نگاه کنید و متوجه خواهید شد که قیمت ها نیز متفاوت است.

الگوریتم ۱inch با استفاده از پروتکل های مختلف مبادلات و نقدینگی که می تواند این تجارت را تسهیل کند ، ارزان ترین راه برای انجام تجارت را پیدا می کند.

ارزان‌ترین راه برای انجام این تجارت ممکن است شامل تعویض اتریوم شما بین چندین پروتکل مختلف و چندین ارز مختلف قبل از رسیدن آن باشد پیچیده Bitcoinاخبار.مزیت انجام این کار این است که ممکن است به این معنی باشد که می توانید Wrapped Bitcoin را با قیمت ارزان تری خریداری کنید.

رمز ۱INCH چیست؟

در روز کریسمس ، ۲۰۲۰ ، ۱inch خود را راه اندازی کرد ارز رمزنگاری شده، رمز ۱INCH. این یک “رمز حکمرانی” است ، به این معنی که شما می توانید از آن برای رأی دادن به روشی که سیستم عامل ۱ اینچ رای می دهد استفاده کنید. ۱inch این “حکومت فوری” نامید.

۱ اینچ توکن های زیادی را در یک توزیع کرد airdrop در پایان سال ۲۰۲۰. شما می توانید با تهیه پول به پروتکل نقدینگی ۱ اینچ خود (که آن را به عنوان Mooniswap می شناسند) یا اگر قبل از ۲۴ دسامبر سال ۲۰۲۰ از آن استفاده کرده اید ، نشانه های ۱ اینچ را مطالبه کنید

. راه اصلی کسب توکن های ۱ اینچ با تأمین نقدینگی است به سیستم عامل نقدینگی ۱ اینچ. این شامل ذخیره ارزهای رمزپایه ای است که افراد دیگر می توانند هنگام انجام معاملات از آنها استفاده کنند. از این طریق می توانید ارزهای رمزپایه دیگری نیز کسب کنید.

همچنین می توانید رمز ۱INCH را در صرافی ها معامله کنید. از ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ ارزش این توکن ۴۱/۲ دلار است و سقف آن ۱۷۵ میلیون دلار است. از مجموع ۱.۵ میلیارد عرضه ، ۷۲ میلیون نشانه ۱ اینچی در گردش است.

چگونه از ۱ اینچ استفاده می کنید؟

در این راهنمای کوتاه ، رمزگشایی به شما نشان می دهد که چگونه یک معامله را در ۱ اینچ انجام دهید.

برای شروع ، بیایید صفحه اصلی تبادل را در یک مرورگر وب باز کنیم و کیف پول اتریوم مبتنی بر مرورگر خود را متصل کنیم. ما انتخاب کردیم MetaMask، اگرچه موارد دیگری مانند Ledger ، MyEtherWallet و WalletLink نیز در دسترس هستند.

1inch screenshot

ما می خواهیم اتریوم را با Wrapped Bitcoin معامله کنیم ، بنابراین ETH را در جعبه “pay” و WBTC را در جعبه “receive” انتخاب می کنیم. 

1inch screenshot

توجه داشته باشید که برای پرداخت هزینه به اصطلاح “گاز” به مقداری اتریوم نیز احتیاج داریم – هزینه شبکه ای که برای پردازش معادن خود باید به استخراج کنندگان اتریوم بپردازیم. معاملات.بنابراین ، بیایید کیف پول خود را با اتریوم بارگذاری کنیم. برای انجام این کار ، ما مقداری ETH را که قبلا در Binance خریداری کرده بودیم به کیف پول MetaMask منتقل می کنیم.

سپس مقداری پول وارد می کنیم و swap را می زنیم.

قیمت تغییر کرد:

1inch screenshot

روی تأیید کلیک کنید و این کار تمام شد!

چگونه می توان رمز ۱INCH خریداری کرد؟

رمز ۱INCH در چندین صرافی بزرگ ارزهای رمزنگاری شده و همچنین در صرافی های ۱inch موجود است. Binance ، KuCoin، Huobi Global، FTX و OKEx همه از ۱INCH پشتیبانی می کنند. Binance بزرگترین بازار معاملات ۱INCH برای است بیت کوین و مبادله ۱ اینچ خود بزرگترین بازار برای تجارت Tether است.

1inch markets table

برای خرید رمز ۱INCH در صرافی مانند Binance ، ابتدا باید کیف پول خود را با سکه ای که ۱inch با آن جفت شده است بارگیری کنید (در مورد Binance ، USDT (Tether) ، BUSD یا Bitcoin) و سپس از صفحه جفت تجاری مناسب استفاده کنید تا آن را با ۱ اینچ عوض کنید. در خود اینچ ، راهنمای بالا را دنبال کنید.

تحولات اخیر

راه اندازی پلت فرم V2 1inch در اواخر سال ۲۰۲۰ همه چیز را سریعتر و ارزان تر کرد و برخی معاملات پیچیده تر را برای پایین نگه داشتن قیمت ها اضافه کرد ، مانند بازگرداندن پول به عنوان وثیقه برای وام های پروتکل های وام غیرمتمرکز فرار و ترکیب.در مارس ۲۰۲۱ ، با راه اندازی ۱inch’s دنبال شد پروتکل تجمع v3، که هزینه های گاز را با ادعای ۳۰٪ بیش از ۱ اینچ v2 کاهش می دهد.

فوریه ۲۰۲۱ یکی از محرک های دوره ای بازاریابی فصلی ۱inch را به ارمغان آورد ، با مبادله ۶ میلیون نشانه ۱INCH برای کاربران Uniswap که از سیستم عامل آن استفاده نکرده بودند ، فروپاشید. در همان ماه نیز شاهد اضافه شدن ۱ اینچ هستیم  پشتیبانی زنجیره هوشمند Binance، با  پشتیبانی چند ضلعی در ماه مه ۲۰۲۱ دنبال شد.

این پروژه همچنین فراتر از جاه طلبی های اولیه خود برای تهیه یک جمع کننده DEX گسترش یافته است ، و Mooniswap AMM با پروتکل کاملاً یکپارچه نقدینگی ۱ اینچی در دسامبر سال ۲۰۲۰ جایگزین شد. آوریل ۲۰۲۱ شروع به کار کرد ۱inch Wallet برنامهبرای iOS ، که ویژگی های برنامه وب را در یک کیف پول همراه قرار داده است.

در ژوئن سال ۲۰۲۱ ، ۱ اینچ ۱inch Limit Order Protocol، جایگزین عملکرد سفارش قبلی برنامه قبلی بر اساس ۰x با یک راه حل داخلی که هزینه های بنزین و زمان اجرا را کاهش می دهد ، در حالی که هزینه های پروتکل را کاملاً از بین می برد.

آینده

آینده ۱ اینچ به آینده مالی غیرمتمرکز بستگی دارد. مبادلات غیرمتمرکز در مقایسه با مبادلات متمرکز قدرتمندی مانند Binance هنوز گران ، کند و نسبتاً ناچیز هستند. اما با مبادلات متمرکز حملات مکرر خرابی در دوره های نوسان قیمت رمزنگاری ، اشتیاق برای DEX ها در حال افزایش است – و جمع‌کننده هایی مانند ۱ اینچ برای برداشتن شل هستند.

برخی از عرضه های توکن ۱ اینچ برای توسعه در نظر گرفته شده است ، که شاهد ارز مبادله ای پروتکل های نقدینگی جدید در یک کلیپ سریع است. تا زمانی که بازار پایین نیامد ، هیچ دلیلی وجود ندارد که به این زودی سرعت توسعه کاهش یابد.

ارسال پاسخ