اخبار اتریوماخبار ارزها

ویتالیک بوترین در نشست سالانه انجمن اتریوم به اهداف بلندمدت اتریوم پاسخ می دهد

به نظر می رسد که ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، اولویت بالایی برای ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز بهتر قائل است. ساخت چنین اکوسیستمی نیازمند غلبه بر چالش های کوتاه مدت برای دستیابی به موفقیت بلندمدت است.

کنفرانس سالانه انجمن اتریوم (EthCC) که روز پنجشنبه به صورت زنده در پاریس پخش شد، ارائه‌ای توسط ویتالیک بوترین درباره چشم‌انداز بلندمدت او برای بلاک چین ارائه شد. همانطور که بوترین در این کنفرانس گفت، اتریوم در یک تقاطع تاریخی قرار دارد که باید تنظیمات لازم را قبل از تثبیت وضعیت انجام داد.

ساخت یک کلاینت پیش‌فرض سبک وزن که استفاده از لایه‌های اجماع، لایه اجرا و راه‌حل‌های لایه ۲ را تسهیل کند، در حال حاضر اولویت اصلی اتریوم است. در مرحله بعد، باید از سهامداران شبکه بومی یا اعتبار سنجی شبکه بومی که کمتر از 32 اتریوم دارند، پشتیبانی بهتری صورت گیرد. هنگامی که اتریوم به یک بلاک چین با انطباق کامل با اثبات سهام تبدیل شود، این اعتباردهنده ها تراکنش های شبکه را تایید می کنند. بوترین معتقد است که در نهایت، اتریوم باید بتواند روی یک گره کامل بدون نیاز به سخت‌افزار سنگین کار کند.

در نقشه راه بلندمدت بوترین، اتریوم تکنیک‌های رمزنگاری پیشرفته‌تری خواهد داشت و احتمالاً می‌تواند از مقاومت کوانتومی سود ببرد. این نوآوری ها باید در اولین معرفی با ماشین های مجازی اتریوم (ZK-EVM) ترکیب شوند. در مورد فناوری های آینده، بوترین اضافه می کند:

ما باید ذهنی باز و بدون پیش‌داوری درباره تکنولوژی‌های آینده داشته باشیم چون ما دقیقاً نمی‌دانیم که در سال ۲۰۳۲ میلادی چه نیازهایی وجود دارد.

خالق اتریوم در این کنفرانس به چند پیشنهاد دیگر نیز اشاره کرد که نسبت به آنها ابراز بدبینی کرد. پشتیبانی از چندین ماشین مجازی پیچیده یکی از آنهاست. برخی دیگر شامل ساده‌سازی بیش از حد پروتکل با استفاده از “zk-SNARK” یا سایر فناوری های “جعبه سیاه”، یا از سوی دیگر، پیچیده کردن پروتکل به حدی است که درک اکوسیستم عمومی بدون کمک متخصصان غیرممکن است.

با کمک پروژه Merge، اتریوم تقریباً آماده است تا به یک شبکه اثبات سهام تبدیل شود. علیرغم اینکه این برنامه بیش از دو سال است که اعلام شده است، برخی از توسعه دهندگان اکوسیستم اتریوم همچنان نگران امنیت این انتقال هستند.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا