اخبار ارزها

10 شرکت دولتی با بیشترین بیت کوین

برای سالهای طولانی ، این ایده که شرکتهای تجاری دولتی ممکن است بیت کوین را برای ذخیره خود خریداری کنند ، خنده آور تلقی می شد. ارز دیجیتال برتر و بسیار ناپایدار ، بسیار حاشیه ای تلقی می شد که نمی تواند مورد پذیرش و جدی قرار گیرد.

در طول سال گذشته ، با تأثیرات اقتصادی بیماری همه گیر COVID-19 ، این تابو به خوبی و واقعاً شکسته شده است ، و تعدادی از سرمایه گذاران اصلی Bitcoin را خریداری کرده اند. این دروازه سیل اولین بار هنگامی آغاز شد که آگوست و سپتامبر سال 2020 شرکت نرم افزاری Cloud MicroStrategy در بیت کوین به ارزش 425 میلیون دلار خریداری کرد. از جمله پردازنده پرداخت Square و تولیدکننده EV تسلا و دیگران از این روش پیروی کردند.

برای سرمایه گذاران که تمایلی به خرید بیت کوین خود ندارند ، خرید سهام در شرکت های دولتی که بیت کوین را در اختیار دارند می تواند راهی برای دستیابی به دارایی بدون دردسر باشد. در واقع ، برخی از کارشناسان فکر می کنند که میزان خرید MicroStrategy در بیت کوین ، این شرکت را به یک فاکتور واقعی ETF بیت کوین تبدیل کرده است.

1- شرکت میکرو استراتژی (MicroStrategy)

شرکت میکرو استراتژی

MicroStrategy ، یک پلت فرم برجسته تجزیه و تحلیل کسب و کار ، بیت کوین را به عنوان دارایی ذخیره اصلی خود در نظر گرفته است.

در طول سال 2021 ، این شرکت – که نرم‌افزار تلفن همراه و خدمات مبتنی بر ابر تولید می کند – را ادامه می دهد خرید بیت کوین. اکنون 105،085 BTC ذخیره دارد ، معادل بیش از 3.3 میلیارد دلار BTC. در یک زمان ، مایکل سایلور ، مدیر عامل MicroStrategy گفت ، او هر ثانیه 1000 دلار بیت کوین می خرید.

برخلاف سایر مدیران عامل که معمولاً از بحث در مورد سرمایه گذاری های شخصی خود خجالتی و اعلام نمی کنند ،سایلور شخصاً به صورت عمومی اعلام کرد که در حال حاضر 17،732 BTC بیت کوین را در اختیار دارد -که ارزش فعلی آن بیش از 565 میلیون دلار است.

برخی پرسیده اند که چقدر # بیت کوین دارم. من شخصاً 17،732 بیت کوین را خریدم که به طور متوسط ​​هر کدام را با 9882 دلار خریداری کردم. قبل از اینکه شرکت تصمیم بگیرد من این دارایی ها را به MicroStrategy اطلاع دادم # بیت کوین برای خودش بخرد .

– Michael Saylor (@ Michael_saylor) 28 اکتبر 2020

طبق داده های BitInfoCharts ، این سایلور را در میان 100 مالک برتر بیت کوین قرار می دهد – با این فرض که همه در یک آدرس واحد باشد. این برای مدیرعامل MicroStrategy که در سال 2013 ادعا کرد به حساب می آیند ، چیزی شبیه به چهره روزهای بیت کوین است .

در شب سال نو ، 2020 ، مورگان استنلی فاش کرد که 10.9٪ از MicroStrategy را خریداری کرده است . و MicroStrategy به دنبال سایر شرکتها سرمایه گذاری در بیت کوین است. در فوریه 2021 ، میزبان بیت کوین برای شرکتها بود. در طول خود کنفرانس جهانی کنفرانس با هدف سرعت بخشیدن به شرکتها با دارایی رمزنگاری است.

در طی این کنفرانس ، سایلور اظهار داشت که پیش بینی می کند “بهمن شرکت ها” ترازنامه های خود را به بیت کوین در سال آینده تبدیل کند.

سیلور در سخنرانی خود در هفته Binance Blockchain توضیح داد که چرا بیت کوین را به جای دارایی ذخیره طلا انتخاب کرده است. سیلور گفت: “بازده طلا تقریباً به اندازه بیت کوین جذاب نبود.” اگر شما به دنبال ذخیره ارزش مشتقات غیر فیات در یک محیط تورمی هستید ، منطقی است که به بیت کوین رضایت دهید طلای دیجیتال. “

2 – شرکت تسلا

 شرکت تسلا
شرکت تسلا

سازنده وسایل نقلیه الکتریکی تسلا به صف شرکتهای دارای بیت کوین پیوست ، با تشکیل پرونده SEC مشخص شد که این شرکت “کل 1.50 میلیارد دلار” در ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری کرده است. تسلا 10٪ در Q1 2021 از سهام بیت کوین خود را فروخت. به گفته مدیر عامل ایلان ماسک ، این “برای اثبات نقدینگی بیت کوین به عنوان جایگزینی برای نگه داشتن پول نقد در ترازنامه” بود.

نه ، شما نمی کنید من هیچ بیت کوین خود را نفروخته ام. تسلا 10 درصد از دارایی های خود را اساساً برای اثبات نقدینگی بیت کوین به عنوان جایگزینی برای نگه داشتن پول نقد در ترازنامه فروخت.

– ایلان ماسک (elonmusk) 26 آوریل 2021

به گفته تحلیلگران ، 42902 BTC تسلا در حال حاضر 1.37 میلیارد دلار ارزش دارد ، با افت قیمت بیت کوین در سال 2021 به این معنی که این شرکت به طور بالقوه با ضرر نقص در سه ماهه بعدی بین 25 تا 100 میلیون دلار مواجه است.

با توجه به تشکیل پرونده SEC ، خرید تسلا در بیت کوین منعکس کننده یک سیاست سرمایه گذاری به روز شده با هدف متنوع سازی پول نقد موجود و به حداکثر رساندن بازده است. در این پرونده ذکر شده است که ، “ما ممکن است بخشی از این وجه نقد را در دارایی های ذخیره ای جایگزین از جمله دارایی های دیجیتال ، شمش طلا ، وجوه قابل معامله در بورس طلا و سایر دارایی های مشخص شده در آینده سرمایه گذاری کنیم.”

بازی بیت کوین این شرکت پس از ماه ها حدس و گمان ، به عنوان مدیر عامل شرکت الون ماسک در توییتر به بحث درباره ارز رمزنگاری شده پرداخت. در اواخر سال 2020 ، سایلور از MicroStrategy پیشنهاد داد که “کتاب بازی” خود را برای سرمایه گذاری بیت کوین با ماسک به اشتراک بگذارد ، پس از این استدلال که انتقال به بیت کوین باعث می شود سهامداران تسلا “به نفع 100 میلیارد دلار باشد”.

آره. من بیش از 1.3 میلیارد دلار #BTC خریداری در ماه های گذشته کرده ام و خوشحالم که کتاب بازی خود را به صورت آفلاین با شما به اشتراک بگذارم – از یک دانشمند موشک به دیگری.

– مایکل سایلور (Michael_saylor) 20 دسامبر سال 2020

اندکی بعد ، در پایان ژانویه 2021 ، ماسک بیوگرافی توییتر خود را تغییر داد به هشتگ # بیت کوین . با نگاهی به گذشته ، ظاهراً اشاره به علاقه تسلا به ارز رمزنگاری شده دارد.

با این حال ، رابطه ماسک با بیت کوین کاملاً مثبت نیست. پس از اعلام اینکه تسلا می پرداخت بیت کوین را پذیرد در مارس 2021 محصولات و خدمات خود به ، فقط دو ماه بعد مدیر عامل شرکت به طور ناگهانی اعلام کرد که این شرکت دیگر ارز دیجیتال را برای پرداخت نمی پذیرد.

تسلا و بیت کوین pic.twitter.com/YSswJmVZhP

– ایلان ماسک (elonmusk) 12 مه 2021

ماسک با استناد به “استفاده روزافزون از سوخت های فسیلی برای استخراج و معاملات بیت کوین” فاش کرد که این شرکت هیچ یک از دارایی های بیت کوین خود را نمی فروشد و پس از استخراج “انتقال به انرژی پایدارتر” ، استفاده از آن را برای معاملات دوباره در نظر می گیرد. وی بعداً تصریح کرد که هنگامی که ماینرها از 50٪ انرژی پاک استفاده می کنند ، این شرکت استفاده از Bitcoin را برای معاملات از سر خواهد گرفت.

3 – شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)

شرکت گلکسی دیجیتال
شرکت گلکسی دیجیتال

بزرگترین دارنده نهادی بیت کوین به طور مستقیم با صنعت رمزنگاری درگیر، رمزنگاری متمرکز بانک های تجاری کهکشان دیجیتال منابع دارای 16400 BTC، با توجه به bitcointreasuries.org -worth بیش از 522 میلیون $ در قیمت های فعلی.

این شرکت در ژانویه 2018 توسط مایکل نووگراتز تاسیس شد و با شرکت های رمزنگاری از جمله Block.one و BlockFi همکاری کرده است. بدون تعجب Novogratz مدافع مشتاق Bitcoin است. در آوریل سال 2020 ، وی اظهار داشت که اقدامات محرک اعلام شده در واکنش به بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث علاقه به ارزهای رمزپایه می شود و آن را “لحظه” بیت کوین خواند و استدلال می کند که “پول روی درختان رشد نمی کند”.

با این حال ، در اواخر سال ، نووگراتز استدلال کرد که نوسان ارز رمزنگاری شده به معنای یک شرط مطمئن تر طلا است ، و اظهار داشت ، “عقیده من این است که راه بیت کوین از طلا بهتر است ، اما من به مردم می گویم که به دلیل نوسانات خیلی کمتر از طلا نگه دارند. “

4 – شرکت ویاگر (Voyager Digital LTD)

شرکت ویاگر
شرکت ویاگر

کارگزار Crypto Voyager Digital با توجه به bitcointreasaries.org 12،260 BTC را در اختیار دارد که ارزش آن در حدود 390 میلیون دلار است. هدف شرکت به ارائه یک فروشگاه یک مرحله ای برای تجارت دارایی های دیجیتال، و مه 2021 گزارش درآمد سه‌ماهه از 60،400،000 $، تا 16X از سه‌ماهه قبلی است. مدیر عامل وقت استیون ارلیچ در آن زمان گفت: “ما شاهد تصویب نمایی ارزهای رمزپایه به عنوان یک کلاس دارایی شناخته شده و قابل سرمایه گذاری بودیم.”

در خود در پرونده ژوئن 2021 با تنظیم كننده های كانادایی ، شركت با لحنی سنجیده تر ، خاطرنشان كرد كه “كاهش قابل توجهی در قیمت بیت کوین ممكن است اثر نامطلوبی بر نتایج عملیات شركت بگذارد” و با اشاره به “افت شدید” در قیمت بیت کوین در مارس 2020 در نتیجه عدم اطمینان بازار در مورد شیوع ویروس کرونا.

5 – شرکت اسکوئر (Square)

 

شرکت اسکوئر
شرکت اسکوئر

همراه با خرید بیت کوین تسلا ، سرمایه گذاری Square در اکتبر 2020 50 میلیون دلاری در بیت کوین ، فیوز سرمایه گذاری نهادی در ارز دیجیتال را روشن کرد.

از آن زمان ، شرکت پرداخت همچنان به سرمایه گذاری در بیت کوین ادامه داده و نشان داده است که دیگر 170 میلیون دلار در بیانیه درآمد Q4 2020 خود جمع آوری کرده است. با توجه به اینکه جک دورسی مدیر عامل شرکت ، شاید تعجب آور نباشد مدافع مشتاق بیت کوین (حتی اجرای گره بیت کوین خودش ) است .

مهمتر از اینکه Square 50 میلیون دلار در سرمایه گذاری # بیت کوین کرده است ، به اشتراک گذاشتن نحوه انجام این کار است (بنابراین دیگران نیز می توانند همان کار را انجام دهند): https://t.co/35ABYHuz4f

– jack (jack) 8 اکتبر 2020

در آن زمان ، این شرکت سرمایه گذاری را “بخشی از تعهد مداوم Square به بیت کوین” توصیف کرد و خاطرنشان کرد که “این شرکت قصد دارد سرمایه گذاری کل خود در بیت کوین را نسبت به سایر سرمایه گذاری های خود به طور مداوم ارزیابی کند.”

Square با دارایی های فعلی خود به 8207 BTC ، به ارزش 255 میلیون دلار با قیمت های فعلی ، میزان تغییر در بیت کوین را تغییر نداده است. در مارس 2021 ، مدیر CFO آمریتا اهوجا استدلال کرد که “کاملاً موردی وجود دارد که هر ترازنامه دارای بیت کوین باشد” ، در مصاحبه ای با Fortune ضمن تأیید مجدد تعهد شرکت در نگهداری رمزگذاری “برای طولانی مدت”.

در ماه مه 2021 ، شرکت ، بار دیگر تأکید پس از بر تعهد خود در مورد استراتژی خرید بیت کوین مصاحبه ای که اهوجا گفته بود این شرکت قصد ندارد خریدهای بیشتری از بیت کوین انجام دهد کرد. اسکوئر همچنین تلاش بیشتری برای ساخت اکوسیستم بیت کوین انجام داده است ، یک راه اندازی کرده صندوق 5 میلیون دلاری برای آموزش رمزنگاری بیشتر و به دفاع از بیت کوین رسیده است با یک مقاله سفید دفاع از تأثیرات زیست محیطی ارز رمزنگاری شده .

در جولای 2021، این شرکت اعلام کرد برنامه به منظور توسعه یک بیتکوین سخت‌افزار کیف پول ؛ شاید دارایی های خود را به محصول خود منتقل کند.

6 – شرکت ماراتون دیجیتال (Marathon)

شرکت ماراتون دیجیتال
شرکت ماراتون دیجیتال

جای تعجب نیست که شرکت استخراج بیت کوین Marathon Digital ، صاحب بزرگ بیت کوین است و 5،784 BTC در خزانه شرکت بزرگ خود (با ارزش فعلی 184 میلیون دلار). این شرکت که قصد دارد “بزرگترین عملیات استخراج بیت کوین در آمریکای شمالی با کمترین هزینه انرژی” را ایجاد کند ، ، یک شرکت نگهداری حق ثبت اختراع بود (و اغلب از آن به عنوان ثبت اختراع یاد می شد قبل از محوریت استخراج رمزنگاری چرخش ).

این شرکت سال خوبی را سپری کرد ، ، 2021 را با جمع کند افزایش سرمایه 200 میلیون قبل از اینکه ژانویه را با خرید 150 میلیون دلار بیت کوین دلاری آغاز کرد . طی سال گذشته ، قیمت سهام آن بیش از 3،000٪ افزایش یافته است ، که با مهاجرت استخراج کنندگان معادن رمزنگاری از چین افزایش یافته است (در واقع ، از بیت کوین بیش از یک سال گذشته است).

در نهایت Marathon Digital قصد دارد بیش از 103،000 استخراج کننده بیت کوین که روزانه 50-60 BTC از بین می روند ، داشته باشد. از ژوئن 2021 تولید می کرد ماهانه 265.6 BTC پیشبرد دارد ، بنابراین هنوز راهی برای . اما با تحویل 18000 سکوی استخراج دیگر ASIC در ژوئن توسط این شرکت و 1000 مورد دیگر در راه ، این در مسیر خوبی قرار دارد.

7 – شرکت کوین بیس (Coinbase)

شرکت کوین بیس
شرکت کوین بیس

مسلماً شناخته شده ترین شرکت رمزنگاری در این لیست ، مبادله رمزنگاری Coinbase در یک لیست مستقیم در آوریل 2021 در Nasdaq به سهام عمومی پرداخت.

این حرکت به عنوان یک نقطه عطف برای صنعت رمزنگاری مورد استقبال قرار گرفت ، هرچند که با کاهش قیمت سهام Coinbase اثبات نشده است. در ژوئیه 2021 ، کوین یک سوم کاملاً پایین تر از قیمت آن در لیست خود بود.

پیش از لیست خود ، در فوریه 2021 ، Coinbase نشان داد که 230 میلیون دلار بیت کوین در ترازنامه خود نگه داشته است. در جولای 2021 ، دارایی های بیت کوین آن به 143 میلیون دلار (4482 BTC) سقوط کرده بود.

8 – شرکت گروپ بیت کوین (Bitcoin Group SE)

شرکت گروپ بیت کوین
شرکت گروپ بیت کوین

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Bitcoin Group SE مستقر در آلمان 3،947 BTC به ارزش 126 میلیون دلار با قیمت های امروز در اختیار دارد. سرمایه گذاری های آن شامل مبادله رمزنگاری Bitcoin.de و بانک Futurum است که با هم ادغام شدند و در اکتبر سال 2020 “اولین بانک رمزنگاری آلمان” را تشکیل دادند.

این اقدام به دنبال تصمیم پارلمان آلمان در زمینه امکان دادن به بانک ها برای فروش و ذخیره ارزهای رمزپایه انجام شد ، با مدیر عامل بیت کوین گروه SE مارکو بودوین ، فرصت معرفی سرمایه گذاران نهادی بانک به “بازده بالا و ویژگی های ایمنی” رمزنگاری را برجسته کرد.

9 – شرکت هات ایت (HUT8)

شرکت هات ایت
شرکت هات ایت

بر اساس bitcointreasunities.org ، شرکت استخراج رمزنگاری کانادایی Hut 8 دارای 3،522 BTC ، به ارزش 112 میلیون دلار است. در ماه ژوئن سال 2021، شرکت ذکر شده در نزدک بازار جهانی انتخاب در زیر صدای تیک HUT با شرکت SEC پر کردن اشاره کرد که آن را “رو به رشد ارزش سهام با افزایش تعداد و ارزش دارایی های بیت کوین خود متعهد”.

UPDATE⚡️: 8 هدف HUT
????5،000 خود استخراج #BTC پایان Q4 2021
.52.5-3.0 E / H تا پایان سال 2021
mid 6.0 E / H تا اواسط سال 2022
ppOportortunistic به طور مستقیم با فروشندگان سخت‌افزار معدن معامله می کند
facility از تسهیلات 100 مگاواتی @ C $ ساخت : 0.027 / کیلووات ساعت به طور کامل. @ Hut8Mining #BTC https://t.co/CmaqSY4Ojk

– Hut 8 Mining (@ Hut8Mining) 28 ژوئن 2021

این شرکت همچنین توضیح داد كه “با استفاده از ذخیره بیت کوین خود استخراج شده و نگهداری شده ،” از طریق تنظیمات حساب بازده با كارگزارهای برتر دارایی های دیجیتال “درآمد ناچیزی ایجاد می كند.

در ژوئن 2021 ، Hut 8 هدف بلند پروازانه خود را برای استخراج 5000 BTC تا پایان سال به اشتراک گذاشت. با شرکت غافلگیری از ماشین های استخراج جدید و سرکوب چین در کاهش دشواری استخراج بیت کوین ، جای تعجب نیست که این شرکت خوش بین است که “فضای مناسب ژئوپلیتیک” به نفع عملیات استخراج آن در سال 2021 خواهد بود.

10- شرکت ریوت بلاکچین (Riot Blockchain)

شرکت ریوت بلاکچین
                                                      شرکت ریوت بلاکچین

Riot Blockchain مستقر در ایالات متحده ، یکی دیگر از تجهیزات استخراج رمزنگاری ، عقب 10 برتر را با دارایی نسبتاً متوسط ​​2،243 BTC ، به ارزش 71 میلیون دلار با قیمت های امروز ارائه می دهد.

با توجه به اینکه ارزش آن از زیر 200 میلیون دلار در سال 2020 به بیش از 6 میلیارد دلار در سال 2021 رسیده است ، این شرکت با نام Nasdaq در اواخر دوره توسعه تهاجمی قرار دارد. در آوریل 2021 ، آن 650 میلیون دلار صرف یک گیگاواتی مرکز استخراج بیت کوین در راکدیل ، تگزاس کرد. توصیف خرید به عنوان “یک رویداد تحول آفرین” که باعث می شود این شرکت “بزرگترین شرکت استخراج و میزبانی بیت کوین با معامله عمومی در آمریکای شمالی باشد که با ظرفیت کل توسعه یافته اندازه گیری می شود.”

با این وجود ، روند نزولی بیت کوین قیمت سهام Riot را تحت تأثیر قرار داده است. در زمان خرید Rockdale ، هر سهم با 48 دلار معامله می شد. در ژوئیه 2021 با افت 41 درصدی هر سهم به 28 دلار کاهش یافت.


10 شرکت دولتی با بیشترین بیت کوین


در این باره بیشتر بخوانید

بیت کوین چیست؟

گلکسی دیجیتال به عنوان ارائه دهنده نقدینگی بیت کوین توسط گلدمن ساکس منصوب شد

ارزش بیت کوین ، اتریوم ، دوج کوین به اندازه 200 میلیارد دلار ضرر کردند

نمودار بیت کوین صعودی شده است؟ ۳ دلیل مهم این خبر

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا