توسعه دهندگان ارز مونرو (XMR) متمرکز بر حریم شخصی یک اشکال “نسبتاً قابل توجه” را افشا کرده اند که می تواند بر حریم خصوصی معاملات کاربران تأثیر بگذارد.

توسعه دهندگان ارز مونرو امروز در توییت خود نوشتند: “اگر کاربران بلافاصله پس از زمان قفل در ۲ بلوک اول که طبق قوانین اجماع مجاز است (۲۰ ~ پس از دریافت وجوه) بودجه خرج کنند ، پس احتمال زیادی وجود دارد که بتوان خروجی را به عنوان هزینه واقعی تشخیص داد.”

یک اشکال قابل توجه در الگوریتم انتخاب طعمه مونرو مشاهده شده است که ممکن است بر حریم خصوصی معامله شما تأثیر بگذارد. لطفاً این موضوع را با دقت بخوانید. با تشکر از @ Justinberman95 برای بررسی این اشکال.

– ارز || #xmr (@ monero) 27 جولای ۲۰۲۱

این اشکال که در ابتدا توسط توسعه دهنده نرم‌افزار جاستین برمن مورد بررسی قرار گرفت ، در الگوریتم انتخاب طعمه مونرو کشف شد و منجر به “احتمال ۰ انتخاب خروجی های بسیار اخیر بعنوان طعمه” می شود.

اساساً ، این بدان معناست که اگر کاربری در حدود ۲۰ دقیقه پس از دریافت توکن های XMR خود را خرج کند ، احتمال اینکه معامله وی در بین معاملات جعلی متعدد به عنوان معامله واقعی شناخته شود بسیار زیاد است.

برمن گفت: “امروز ، اگر یک کاربر یک خروجی را درست در بلاکی که قفل آن را باز می کند هزینه کند و در ابتدا در یک بلوک ایجاد شود که در کل کمتر از ۱۰۰ خروجی دارد ، خروجی واقعی وی به وضوح در حلقه قابل شناسایی است.” .

وی همچنین توضیح داد که میانگین سالانه فعلی Monero در حدود ۶۳ خروجی در هر بلوک است ، بنابراین “خروجی هایی که بلافاصله با باز شدن قفل آنها صرف می شود ، امروزه به صورت حلقه ای قابل شناسایی هستند.”

صندوق های سرمایه گذاری مونرو ‘در معرض خطر’ نیستند

به گفته توسعه دهندگان ، این اشکال در حال حاضر در کیف پول رسمی مونرو وجود دارد “تا زمانی که بتوان در یک به روزرسانی نرم‌افزار کیف پول آینده رفع اشکال کرد.” با این حال ، آنها تصحیح کردند که رفع احتمالی به سخت افزاری – ارتقا کامل شبکه – بلاکچین مونرو احتیاج ندارد.

بعلاوه ، گزارش شده که این اشکال هیچ تهدیدی برای وجوه کاربران ایجاد نمی کند. “این چیزی در مورد آدرس ها یا مبالغ معاملات نشان نمی دهد. وجوه هرگز در معرض سرقت قرار نمی گیرند. ”

در همین حال ، کاربرانی که نمی خواهند حریم خصوصی خود را به خطر بیاندازند باید حداقل یک ساعت قبل از معامله XMR که اخیراً دریافت کرده اند صبر کنند.

“آزمایشگاه تحقیقاتی مونرو و توسعه دهندگان مونرو این موضوع را بسیار جدی می گیرند. وقتی اصلاحات کیف پول در دسترس باشد ، ما یک به روز رسانی ارائه می دهیم. “

ارسال پاسخ