اخبار ارزها

توسعه دهندگان ارز مونرو؛ افشا کنندگان اشکال ‘مهم’ در الگوریتم!

توسعه دهندگان ارز مونرو  (XMR) که متمرکز بر حریم شخصی هستند، اشکال “نسبتاً قابل توجهی” را افشا کرده اند که می تواند بر حریم خصوصی معاملات کاربران تأثیر زیادی بگذارد.

امروز، توسعه دهندگان ارز مونرو در توییت خود نوشتند: “اگر کاربران بلافاصله پس از زمان قفل در ۲ بلوک اول که طبق قوانین اجماع مجاز است (۲۰ ~ پس از دریافت وجوه) ، بودجه ای خرج کنند ، پس احتمال زیادی وجود دارد که بتوان خروجی را به عنوان هزینه واقعی تشخیص داد.”

 اشکال قابل توجه در الگوریتم توسط توسعه دهندگان مونرو افشا شده است که ممکن است بر حریم خصوصی معامله شما تأثیر بگذارد. لطفاً این موضوع را با دقت بخوانید. با تشکر از @ Justinberman95 برای بررسی این اشکال. – ارز || #xmr (@ monero) 27 جولای 2021

این اشکال که در ابتدا توسط توسعه دهنده نرم‌افزار جاستین برمن مورد بررسی قرار گرفته است ، در الگوریتم انتخاب طعمه مونرو کشف شد و منجر به “عدم احتمال انتخاب خروجی های اخیر بعنوان طعمه” می شود.

اساساً ، این امر بدان معناست که اگر کاربری در حدود 20 دقیقه پس از دریافت توکن های مونرو خود را خرج کند ، احتمال اینکه معامله وی در بین معاملات جعلی متعدد به عنوان معامله واقعی شناخته شود، بسیار زیاد است.

برمن گفت: “امروزه ، اگر یک کاربر برای خروجی هزینه کند که درست در بلاکی قرار دارد که قفل آن را باز می کند و در ابتدا در یک بلوک ایجاد شود که در کل کمتر از ۱۰۰ خروجی دارد ، خروجی واقعی وی به وضوح در حلقه، قابل شناسایی است.” .

وی همچنین در این مورد توضیح داد که میانگین سالانه فعلی Monero در حدود 63 خروجی در هر بلوک است ، بنابراین “خروجی هایی که بلافاصله با باز شدن قفل آنها صرف می شود ، امروزه به صورت حلقه ای، قابل شناسایی هستند.”

سرمایه گذاری ارز مونرو ‘در معرض خطر’ نیست!

به گفته توسعه دهندگان ، این اشکال در حال حاضر در کیف پول رسمی مونرو وجود دارد، “تا زمانی که بتوان در یک به روزرسانی نرم‌افزار کیف پول آینده رفع اشکال کرد.” با این حال ، آنها تصحیح کردند که بلاکچین مونرو به رفع احتمالی و سخت افزاری این مشکل یا ارتقا کامل شبکه احتیاجی ندارد.

بعلاوه ، گزارش شده است که این اشکال، هیچ تهدیدی برای وجوه کاربران ایجاد نمی کنند. “این مسئله چیزی را در مورد آدرس ها یا مبالغ معاملات نشان نمی دهد. وجوه، هرگز در معرض سرقت قرار نمی گیرند. ”

در همین حال ، کاربرانی که نمی خواهند حریم خصوصی خود را به خطر بیاندازند، باید حداقل یک ساعت قبل از معامله مونرو که اخیراً دریافت کرده اند، صبر کنند.

“آزمایشگاه تحقیقاتی مونرو و توسعه دهندگان مونرو، این موضوع را بسیار جدی تلقی می کنند. وقتی اصلاحات کیف پول در دسترس باشد ، ما قادر به ارائه یک به روز رسانی هستیم.”

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا