آموزش ارزهاآموزش بیت کوین

روش استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی (معرفی 4 نرم‌افزار رایگان 2022)

اگر می‌خواهید استخراج بیت کوین با کامپیوتر یا لپ‌تاپ خانگی خود کنید، این داستان بسیار متفاوت‌تر از سال‌های پیشین است، زمانی که بیت‌کوین در بین دوستداران این رشته محبوبیت زیادی پیدا می‌کند و با به‌روزرسانی ویژگی سخت‌افزاری لپ‌تاپ این سؤال پیش می‌آید که روش استخراج بیت کوین با کامپیوتر چگونه است؟ در انتها برای شما عزیزان چهارتا از بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت‌کوین با کامپیوتر را معرفی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست؟

قبل از بحث در مورد موضوع استخراج بیت کوین رایگان در رایانه شخصی، بهتر است ابتدا به طور خلاصه در مورد مزایای استخراج دیجیتال صحبت کنیم. با تغییر نرخ تبادل داده‌ها و حساب‌های کاربری در سرور مرکزی، داده‌ها پنهان شده و در یک پارتیشن جداگانه بر روی دستگاه کاربر ذخیره می‌شوند.

این به همه کاربران توزیع اجازه می‌دهد تا از لیست عمومی استفاده کنند و تغییرات ایجاد شده در لیست عمومی توسط سایر کاربران شناسایی و لغو می‌شود. علاوه بر حذف واسطه‌هایی مانند بانک‌ها در فرایند بسته‌شدن و مدیریت کسب‌وکار، امنیت داده‌ها را افزایش می‌دهد، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و روند تبادل پول را سرعت می‌بخشد.

یکی دیگر از مشکلات این سیستم نحوه فهرست کردن شرکت‌ها در یک دفتر معمولی یا در بلاک‌چین است. برای اینکه همه نودها نسخه یکسانی از تراکنش‌ها را داشته باشند و بتوان به‌صورت غیرمتمرکز و از طریق سیستم‌ها این اطلاعات را بررسی کرد، باید برای ثبت تراکنش‌های یکسان، میان نودها یا همان ماینرهای شبکه اجماع صورت بگیرد. ماینرها با رسیدن به اجماع بر روی این که کدام تراکنش‌ها در بلاک فعلی ذخیره شوند به توافق می‌رسند و پس از آن کار اجماع بر روی بلاک بعدی تراکنش‌ها آغاز می‌شود.

آیا روش استخراج بیت کوین با کامپیوتر به صرفه است؟

به طور خلاصه، اگر بخواهیم بگوییم که استخراج بیت‌کوین در رایانه خانگی یا لپ‌تاپ به صرفه و امکان‌پذیر است، ولی همه چیز از نظر تئوری امکان‌پذیر است.

در سال‌های اخیر، بسیاری از نرم‌افزارهای استخراج سریع بیت کوین با کامپیوتر شخصی توسعه یافته‌اند که به ماینرها اجازه می‌دهد با استفاده از سیستم شخصی خود بیت‌کوین استخراج کنند.

بااین‌حال، باید از این حقیقت تلخ آگاه باشید که استفاده از لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های معمولی برای به‌دست‌آوردن بیت‌کوین 99 درصد مواقع سودی ندارد.

1% باقی‌مانده به این دلیل است که احتمالاً می‌توانید با استفاده از لپ‌تاپ یا کارت گرافیک خانگی مقدار کمی بیت‌کوین دریافت کنید که با قیمت فعلی مقرون‌به‌صرفه نیست، اما ارزش بیت‌کوین شما در آینده افزایش خواهد یافت.

گسترش شبکه بیت‌کوین، رشد سریع ماینرها، افزایش قیمت بیت‌کوین و بسیاری از متغیرهای دیگر دست‌به‌دست هم داده‌اند که استخراج بیت‌کوین اکنون تنها با تجهیزات و امکانات خاصی به نام ASIC سودآور است. استخراج بیت‌کوین با استفاده از لپ‌تاپ یا رایانه‌های خانگی فقط برای سرگرمی است و چیزی جز فشار لپ‌تاپ و قبوض بالای برق دریافت نمی‌کنید.

بنابراین، اگر می‌خواهید بیت‌کوین را ارزان استخراج کنید، توصیه می‌کنیم روش استخراج بیت کوین با کامپیوتر یا لپ‌تاپ  معمولی را فراموش کنید و به فکر تهیه یک دستگاه اختصاصی برای ماین بیت‌کوین باشید.

 قابل توجه کسانی که ماین میکنند به آنها باید گفت تقریباً هر چهار سال ، هاوینگ بیت کوین می شود – از این رو باعث “نصف شدن” ارزش آن میشود و میزان ورود بیت کوین جدید به بازار را کاهش می دهد. برای اطلاعات بیشتر درباره هاوینگ بیت کوین به مقاله هاوینگ بیت کوین چیست مراجعه کنید.

آیا استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی غیرقانونی است ؟

رایانه های خانگی نسبت به دستگاه های ماین مصرف برق کمتری دارند. اکثر کامپیوترها بین 60 تا 250 وات برق استفاده می کنند. بنابراین، برای استخراج بیت کوین با رایانه شخصی،حداقل 400 رایانه شخصی با در نظر گرفتن حداقل مصرف انرژی غیر منطقی است. بنابراین، استخراج بیت کوین با تعداد بالای رایانه های شخصی نه تنها غیر ضروری، بلکه غیرقانونی است.

اما اگر شما فقط به دنبال استخراج بیت کوین با تعداد کمی کامپیوتر هستید این کار هیچ مشکلی ندارد و از نظر قانونی هم قابل پیگیری نیست چرا که مصرف برق 4 یا حتی 8 کامپیوتر بسیار کم خواهد بود؛ لذا کار شما غیر قانونی نیست!

بهترین نرم افزارهای استخراج بیت کوین با کامپیوتر یا لپ تاپ

در این بخش ما چهار نرم‌افزار استخراج بیت کوین رایگان برای سیستم عامل های ویندوز و لینوکس را معرفی می کنیم که به شما این امکان را می دهد تا استخراج بیت کوین را با رایانه یا لپ تاپ خانگی خود تجربه کنید و همچنین درباره نکات مثبت و منفی هرکدام خواهیم پرداخت. برای دانلود نرم‌افزار استخراج بیت کوین با کامپیوتر یا لپ‌تاپ روی هر کدام کلیک و اگر نیاز به ثبت نام داشت میتوانید ثبت نام و بعد نرم‌افزار را به صورت رایگان دریافت کنید.

4 نرم‌افزار استخراج بیت کوین رایگان

  1. بهترین در حالت کلی: CGMiner
  2. بهترین برای سفارشی سازی: BFGMiner
  3. بهترین از لحاظ استفاده کاربر: MultiMiner
  4. بهترین از نظر مدیریت: Awesome Miner

CGMiner

CGMiner به دلیل متن‌باز (Open source) بودن، توانایی اجرا بر روی هر رایانه و سازگاری با سخت افزارهای استخراج متنوع، از دیدگاه ما به عنوان بهترین برنامه کلی استخراج بیت کوین انتخاب شده است.

CGMiner

نکات منفینکات مثبت
برای کاربران با تجربه بهتر استمنبع باز بودن (Open source)
رابط کاربری سختقابل اجرا بر روی مک، ویندوز و لینوکس
نصب بر روی کامپیوترهای ویندوز 10 سخت استسازگار با ASIC، GPU و FPGA

BFGMiner

BFGMiner که برای استخراج FPGA و ASIC طراحی شده است، به کاربران متخصص اجازه می‌دهد تا بسیاری از بخش‌های فرآیند استخراج خود را سفارشی کنند، از جمله کلاکینگ پویا، نظارت، و یک رابط ماینینگ از راه دور، که آن را به بهترین انتخاب ما برای سفارشی‌سازی تبدیل می‌کند.

BFGMiner

نکات منفینکات مثبت
برای کاربران با تجربه بسیار بالا بهتر استچندین ارز دیجیتال را به طور همزمان استخراج می کند
قابل اجرا بر روی مک، ویندوز و لینوکس
سازگار با ASIC و FPGA

MultiMiner

MultiMiner که با استفاده از موتور ماینینگ BFGMiner ایجاد شده است، دارای یک رابط تمیز، تشخیص خودکار سخت‌افزار و عملکردهای استخراج، و سازگاری بین پلتفرم؛ آن را بهترین انتخاب از لحاظ استفاده راحت کاربر می‌کند.

MultiMiner

نکات منفینکات مثبت
گزینه های سفارشی سازی کمتر برای کاربران حرفه ایرابط کاربر گرافیکی زیبا
نرم‌افزار اضافی برای Linux و MacOS مورد نیاز استویژگی های استخراج خودکار
برای کامپیوترهای ویندوزی بهینه شده است

Awesome Mine

Awesome Miner یک برنامه ماینینگ قوی است که به کاربران اجازه می دهد تا ریگ ها و استخرهای مختلف استخراج را از یک داشبورد واحد مدیریت کنند. در نتیجه، بهترین نرم‌افزار مدیریت متمرکز در لیست ما است.

Awesome Miner

نکات منفینکات مثبت
قابل اجرا بر روی macOS نیستپشتیبانی از بیش از 50 استخر برای استخراج
برای کاربران تازه‌کار مناسب نیستامکانات سفازشی شده برای کاربران
دسترسی از هر رایانه، تبلت یا گوشی هوشمند

جمع‌بندی

علیرغم این واقعیت که نرم افزارهای جدید استخراج بیت کوین هر سال منتشر می شود، تنها تعداد کمی به دلیل شهرت، ویژگی ها و سهولت استفاده توجه ما را به خود جلب کرده اند.

CGMiner در بالای لیست ما قرار دارد و ما آن را به‌عنوان بهترین در مجموع انتخاب کردیم زیرا پلتفرم منبع باز آن را می‌توان تقریباً بر روی هر رایانه و دکل ماینینگ استفاده کرد.

BFGMiner، انتخاب ما برای بهترین سفارشی‌سازی، به دلیل توانایی آن در شناسایی و راه‌اندازی رشته‌های بیکار و استخراج چندین ارز دیجیتال، برای کاربران حرفه ای جذاب خواهد بود، در حالی که تازه کارها از رابط کاربری گرافیکی دوستانه MultiMiner (GUI) و ویژگی‌های تشخیص سخت‌افزار و استخراج خودکار، که برای بهترین سهولت استفاده، آن را انتخاب کردیم.

در نهایت، ما Awesome Miner را به‌عنوان بهترین راه‌حل مدیریت متمرکز انتخاب کردیم، زیرا از الگوریتم‌های استخراج محبوب پشتیبانی می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد چندین ریگ و ماینر استخر را از یک داشبورد واحد مدیریت کنند.

سوالات متداول

نرم‌افزار استخراج بیت کوین چیست؟

نرم‌افزار استخراج بیت کوین چیزی است که به بیت کوین اجازه عملکرد می دهد. کاربران می توانند به جای پرداخت پول واقعی، بیت کوین را با ردیابی و ایمن کردن تراکنش های معروف به بلاک چین، به دست آورند.

نرم‌افزار استخراج بیت کوین به سخت‌افزار پیشرفته نیاز دارد که قادر به انجام محاسبات پیچیده مورد نیاز برای تولید بلوک های امن جدید باشد. این نرم‌افزار به سخت‌افزار متصل می‌شود تا بیت‌کوین‌ها را مستقیماً استخراج کند یا معمولاً به یک استخر استخراج، که به چندین کاربر اجازه می‌دهد تا قدرت پردازش سخت‌افزار خود را به اشتراک بگذارند و بیت‌کوین کسب کنند.

استخراج یک بیت کوین چقدر طول می کشد؟

به طور کلی استخراج یک بلوک حدود 10 دقیقه طول می کشد و شخصی که آن را استخراج می کند تعداد مشخصی سکه دریافت می کند. به دلیل تعداد زیاد افرادی که سکه استخراج می کنند، استخراج کنندگان انفرادی به طور فزاینده ای نادر می شوند، زیرا شانس اولین کسانی که یک بلوک را کشف می کنند بسیار کم است. نرخ واقعی بر اساس موارد مختلف، از جمله نرخ هش، متفاوت خواهد بود.

آیا می توانید بیت کوین را به صورت رایگان استخراج کنید؟

با وجود این واقعیت که نرم‌افزار استخراج بیت کوین رایگان است، هزینه های سخت افزاری کامپیوتر و برق آن بسیار زیاد است. قیمت سخت‌افزار ماینینگ چند صد میلیون تومان است.

تجهیزات ماین مصرف انرژی بسیار بالایی دارد. یکی از راه‌های کاهش این هزینه، پیوستن به یک استخر استخراج است که از قدرت محاسباتی سخت‌افزار متعلق به چندین ماینر استفاده می‌کند. اشکال این است که هر ماینر تنها بخش کوچکی از هر بیت کوین استخراج شده را دریافت می کند.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا