رئیس سابق SEC در حال مشاوره به جدیدترین مدعی بیت کوینETF

جی کلیتون ، که قبلاً رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بود است. و بارها و بارها ادعا کرد که صنعت ایالات متحده نیازی به صندوق معاملات ارزهای رمزنگاری شده (ETF) ندارد. اکنون از یک شرکت با برنامه Bitcoin ETF خود پشتیبانی می کند.
وقتی کلیتون به عنوان تنظیم کننده SEC کار می کرد ، از قرار دادن ETF در بورس اوراق بهادار آمریکا تردید داشت زیرا معتقد بود که ممکن است تجارت مورد استفاده قرار گیرد. در نتیجه ، او در سال ۲۰۱۷ از SEC استعفا داد تا به عنوان مدیر پرتفوی دارایی دیجیتال با شرکت One River Asset Management به صندوق پرچین بپیوندد.
و امروز ، One River ، صرافی ارز رمزنگاری شده ، درخواستی را برای SEC ETF بدون کربن خنثی به SEC ارائه داد. این اولین سازمان با رده بالا است که این کار را انجام می دهد (SEC در حال بررسی هشت برنامه کاربردی است) و کارشناسان صنعت می گویند نیاز زیادی به چنین کالایی وجود دارد.
سرمایه گذاری در ETF ، که سرمایه گذاران را قادر به خرید اوراق بهادار منعکس کننده دارایی های اساسی ، از جمله طلا یا املاک و مستغلات می کند ، یک انتخاب معمول برای افرادی است که به دنبال تنوع در اوراق بهادار خود هستند. سرمایه گذاری در یک ETF بیت کوین (نوعی صندوق قابل معامله در بورس) سرمایه گذاران را قادر می سازد بدون داشتن برخی از دارایی های اساسی ، بیت کوین و همچنین ارزهای رمزپایه دیگری مانند Ethereum را خریداری کنند. در عوض ، سرمایه گذاران سهام خود را در صندوق به دست می آورند ، که مانند نمونه کارها عمل می کند و ارزش رمزنگاری را ردیابی می کند.
مشخص نیست که آیا ETF برای ایالات متحده قابل دسترسی است ، زیرا SEC ، به رهبری کلایتون ، همه برنامه های ETF را رد کرده است. کلیتون ادعا می کند که این امر به دلیل سو abuse استفاده از بازار ، عدم پاسخگویی در بازارهای رمزنگاری و احتمالاً کمبود نقدینگی است.
اگرچه Bitcoin و Ethereum ETF در کانادا موثر بوده اند ، اکنون هشت ETF Bitcoin و Ethereum در کشور وجود دارد.
One River به دنبال معرفی یک ETF بیت کوین خنثی از کربن است که با کاربرد آن جزئیات چگونگی دستیابی به این هدف را بیان می کند. این پیشنهاد ، که در برنامه ذکر شده است ، این است که ETF شامل تهیه اعتبارات کربن برای کاهش اثر کربن محصول است.
Trust قصد دارد با خرید و برداشت اعتبارات کربنی که برای محاسبه میزان انتشار کربن مورد انتظار در ارتباط با بیت کوین متعلق به Trust ، ردپای کربن مرتبط با بیت کوین را جبران کند.
ما این دوره را لحظه ای مناسب برای اجرای One River می‌دانیم: اکنون که بحث در مورد استفاده از انرژی بیت کوین در حال افزایش است. هفته گذشته هنگامی که وی احساسات نزولی خود را در مورد ارز رمزنگاری شده به طور گسترده تبلیغ کرد ، مدیر عامل تسلا و علاقه مند به بیت کوین ، ایلان ماسک ، سهام را در سقوط آزاد فرو برد.
در این مرحله ، به نظر می رسد که یک رودخانه با ارائه درخواست به SEC به دنبال اطمینان دادن به سرمایه گذاران نگران از اثر کربن سکه است.
اما کلیتون در مورد شناخت دنیای شرکت ، کل بسته است ، بنابراین یک احتمال خوب وجود دارد که او بتواند به نتیجه سودمندی برای شرکت منجر شود.

ارسال پاسخ