اتریوم برای اولین بار بعد از ماه مه به 4000 دلار رسید

اتریوم ، دومین ارز رمزپایه بزرگ جهان از نظر سرمایه بازار ، برای اولین بار از ۱۴ مه به ۴۰۰۰ دلار رسیده است. قیمت فعلی آن کمی بیش از ۴۰۰۰ دلار است که ۴ درصد در هفته گذشته افزایش یافته است.

آخرین گاو نر ، نتیجه باد دوم برای توکن های غیرقابل تعویض (NFT) ، پروتکل های DeFi و اولین ETF آتی بیت کوین ایالات متحده است.

بیت کوین ، بزرگترین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار ، در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۷ درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح خود یعنی بیش از ۶۵۰۰۰ دلار رسید ، پس از اینکه اولین صندوق معاملاتی آتی بیت کوین با نام ProShares در اوایل این هفته شروع به معاملات کرد و به سرمایه گذاران اجازه داد قرار گرفتن در معرض بیت کوین بدون خرید مستقیم آن.

این اخبار به افزایش بازار ارزهای رمزنگاری شده کمک کرده است ، به طوری که کل ارزش بازار همه ارزهای رمزنگاری شده به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی بیش از ۲.۶ تریلیون دلار رسیده است.

امروز ، قیمت اتریوم به بالاترین سطح خود از ماه مه رسیده است ، تقریباً در همان زمانی که بیت کوین به بالاترین سطح قبلی خود یعنی ۶۴،۸۰۴ دلار رسید.

برای رسیدن به بالاترین سطح قبلی خود ، اتریوم در کمتر از یک ماه قیمت خود را دو برابر کرد ، اما قیمت به همان سرعتی که بالا رفت سقوط کرد. تا ۲۳ مه قیمت اتریوم به ۲۱۱۰ دلار کاهش یافت. سپس این سکه چندین ماه بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار به بالا رفت و سرانجام در اوایل آگوست ۳۰۰۰ دلار را شکست.

محبوبیت روزافزون NFT ها و منابع مالی غیر متمرکز (DeFi) به اتریوم کمک کرده است تا تسلط خود را بر بازار دوباره اعلام کند. اتریوم اولین و محبوب ترین بلاک چین است که از قراردادهای هوشمند یا کد خود اجرا استفاده می کند.

از طریق قراردادهای هوشمند ، تعداد زیادی برنامه مالی غیرمتمرکز در بالای اتریوم ساخته شده است که نیاز به موسسات متمرکز مانند بانک ها را دور می زند. بر اساس گزارش DeFi Pulse ، ارزش کل قفل شده (TVL) در برنامه های DeFi در طول سال ۲۰۲۱ به سرعت افزایش یافته است و افزایش اخیر در ماه اکتبر باعث شده TVL به بالاترین حد خود در ۹۹ میلیارد دلار برسد.

NFT های مبتنی بر اتریوم ، نشانه های رمزنگاری منحصر به فرد که می توانند برای اثبات مالکیت بر محتوای دیجیتالی مورد استفاده قرار گیرند ، در بین هنرمندان و سازندگان محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

بازیکنان بزرگ شروع به توجه کرده اند ، حراج Sotheby’s بازار Metaverse خود را راه‌اندازی کرده است و ۱.۴ میلیون کاربر در پلت فرم NFT Coinbase مبادله رمزنگاری ثبت نام کرده اند.

در ماه های اخیر NFT ها دارای ابعاد اجتماعی نیز شده اند ، مجموعه هایی مانند CryptoPunks و Bored Ape Yacht Club هسته جوامع جدیدی را تشکیل می دهند که در اطراف NFT قرار دارند. ماه گذشته ، Sotheby’s مجموعه ای از NFT های پروفایل میمون کارتونی به نام Bored Ape Yacht Club را به قیمت ۲۴ میلیون دلار به حراج گذاشت.

ارسال پاسخ

error: