اخبار ارزها

کوید-19 باعث تسریع در ارز دیجیتال شده

بر اساس روزافزونی ارزهای دیجیتالی که وجود دارد و توسط همه گیری COVID-19 گزارش واحد اطلاعات اقتصاد اکونومیست (EIU) و به سفارش Crypto.com ، استقبال زیادی می شود.

در میان افزایش علاقه دولت ها به ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی ، مصرف کنندگان به طور فزاینده ای روش های پرداخت بدون پول نقد را در پیش می گیرند. چین – از بسیاری از افراد – پس از کار بر روی این فناوری از اوایل سال 2014 ، در جبهه CBDC پیشگام بوده است. اخیراً ، کشورهایی مانند انگلیس در زمینه CBDC گام برداشته اند ، با این کار بانک انگلیس و خزانه داری HM یک گروه ویژه راه اندازی کرده اند اوایل امسال

“پول به سرعت در حال تکامل است. فقط چند سال پیش ، به نظر می رسید حمایت اندکی از نظر تجاری یا مردمی حتی از ایده ارز دیجیتال وجود دارد و طی یک سال گذشته ، شاهد بوده ایم که چندین دولت برنامه های جدیدی را برای ایجاد نسخه های دیجیتالی ارزهای خود اعلام کرده اند. ” جیسون وینکویناس ، سردبیر EIU که گزارش را رهبری می کرد. 

طبق این گزارش ، روند پرداخت های بدون وجه قبل از سال 2021 وجود داشته است. اما COVID-19 این حرکت را به دور از پول نقد تسریع کرد. 

داده های ارز دیجیتال

در سال 2020 – زمانی که EIU اولین گزارش خود را در مورد پرداخت های بدون پول نقد منتشر کرد – تنها 72٪ از پاسخ دهندگان گفتند که کشورشان به یک جامعه بدون پول تبدیل می شود. در سال 2021 ، این رقم به بیش از 81 درصد یا از هر پنج پاسخ دهنده بیش از چهار نفر رسید. 

گروهی که معتقد بودند کشورهایشان “هرگز” به جوامع بدون پول تبدیل نخواهند شد از 28٪ در سال 2020 به 19٪ در سال جاری کاهش یافت. 

در مقابل ، 27٪ از پاسخ دهندگان نظرسنجی گفتند که آنها همیشه از پرداخت دیجیتال به جای پول نقد فیزیکی استفاده می کنند. این از 22٪ یافته شده در مطالعه سال گذشته است. کسانی که به ندرت از گزینه های پرداخت دیجیتال استفاده می کنند نیز از 14٪ در سال گذشته به 12٪ در سال جاری کاهش یافته اند. 

بیش از سه چهارم مدیران خزانه داری شرکت ها و سرمایه گذاران سازمانی (76٪) گفتند که COVID-19 تقاضا برای ارزهای دیجیتال و تصویب آنها را تسریع می کند. به طور خاص ، مفهوم ارزهای دیجیتال که نقش طلای دیجیتال را بازی می کنند قبول در میان مدیران مورد واقع شده است. 

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا