اخبار اتریوماخبار ارزها

استفاده از دامنه .com برای دریافت اتریوم

اگر از آدرس های وب سرویس نام اتریوم (ENS) استفاده می کنید ، ممکن است یکی از دلابل انجام این کار، ارزهای دیجیتال باشد.

در حال حاضر، یک راه ساده‌تر برای اتصال به اکوسیستم ENS وجود دارد؛ یعنی همان جایی که کاربران، داده های نام دامنه خود را دارند و می توانند از آدرس های وب خود به عنوان کیف پول رمزنگاری استفاده کنند.

سرویس نام اتریوم (ENS) امروز اعلام کرد که صاحبان وب سایت ها با سیستم نام دامنه (DNS) می توانند مستقیماً با سرویس نام اتریوم ادغام شوند و نیازی به تغییر در نام .eth ندارند؛ درست همانطور که قبلا باید این کار را انجام می دادند.

خوشحالیم که اعلام کنیم ادغام کامل فضای نام DNS با سرویس نام اتریوم در حال حاضر در شبکه اصلی پخش می شود!

این یک مالک دامنه DNS را قادر می سازد تا آن را برای استفاده در سرویس نام اتریوم وارد کند.

کسانی که سرویس نام اتریوم را دنبال می کنند می‌دانند که این مدت طولانی در حال ساخت بوده است.

حتما شما با DNS آشنا هستید ، حتی اگر نمی دانید معنای آن چیست. DNS ، نام دامنه نحوه سازماندهی اینترنت است. این نام دامنه ای مانند Google.com را به آدرس های IP پیوند می دهد تا افراد بتوانند راحتتر وب سایت ها را پیدا و بررسی کنند.

ENS ، سرویس نام اتریوم هم تقریباً همین کار را انجام می دهد. اما دامنه های این سرویس دارای پاداش های غیر متمرکز برای افزایش مقاومت در برابر سانسور و همچنین خدمت به عنوان آدرس اتریوم هستند. به جای تایپ آدرس های اتریوم با 64 کاراکتر و دعا برای عدم انتقال 0 و O ، اسامی اتریوم به شما این امکان را می دهند تا مستقیماً به وب سایتی مانند janedoe.eth ارسال کنید.

در حال حاضر، نتیجه ادغام دچار تغییر می شود. همانطور که مدیر عملیات ENS Brantly Millegan در اطلاعیه ای گفته است که ‘اگر به عنوان مثال شما دارای’ example.com ‘در DNS هستید ، می توانید آن را به سرویس نام اتریوم وارد کنید ؛ به عنوان مثال example.com ، نه example.eth  که البته نام دومی جدا است. سپس می توانید اتریوم و دارایی های دیگر ، از جمله دوج کوین را از طریق آن نام( .com یا .net ، .org ، .edu ، و غیره) ارسال و دریافت کنید.

همانطور که “میلگان” در یک پست وبلاگ جداگانه نوشته است ، بین نامهای اتریوم و نامهای DNS که وارد شده اند ،همچنان یک سری تفاوت هایی وجود دارد.

اول اینکه، نامهای وارد شده هزینه سرویس نام اتریوم را نمی پردازند. علاوه بر این ، در حالی که نام های اتریوم قابل لغو نیستند ، نامهای DNS هم می توانند لغو شوند.

همانطور که “نیک جانسون” ، توسعه دهنده اصلیسرویس نام اتریوم  در این مورد توضیح داده است: ‘از نظر عملکرد تنها تفاوت این است که شما نمی توانید مالکیت نام DNS را در ENS تضمین کنید (زیرا مالک همیشه می تواند تغییر کند) ، بنابراین نمی توانید کارهایی مانند تغییر نام یا تغییر نام زیر دامنه های امن که به اعتماد به صادرکننده وابسته نیستند را صادر کنید.

در حال حاضر، حداقل یک تفاوت دیگر هم در این مورد وجود دارد: نامها در واقع NFT هستند؛ یعنی مالکیت دیجیتالی که در بلاک چین اتریوم وجود دارد. این بدان معناست که در ابتدا ، اسامی اتریوم را می توان تنها با ارسال آنها مانند NFT دیگر منتقل کرد. دوم اینکه، این امر بدان معناست که نام های اتریوم در کیف پول کاربران ظاهر می شود. در مورد اسامی وارداتی این مورد صدق نمی کند ، اگرچه سرویس نام اتریوم می گوید که برنامه هایی برای فعالیت در این زمینه دارد.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا