اخبار ارزهااخبار بیت کوین

آیا با استفاده از بیت کوین در بلاک فی می توان اعتماد کرد؟

در تاریخ 17 مه ، برخی از مشتریان وام دهنده رمز ارز بلاک فی متوجه چیزی غیرمعمول شدند: سپرده های عظیم بیت کوین در حساب های آنها. این سپرده ها – در یک مورد بیش از 700 BTC طبق گفته کاربر Reddit (در آن زمان 29 میلیون دلار) – اشتباهات گران قیمتی بود که بعداً بلاک فی مالک آنها بود.

به دلیل خطای آن ، بلاک فی مجبور شده مشتریانی را که بیت کوین اضافی دریافت کرده اند ، تعقیب کند و برای بازپرداخت وجوه خود پاداش حداکثر $ 1000 را ارائه دهد. از 19 مه ،بلاک فی قرار گرفتن در معرضدر برابر این اشتباه حدود 200 BTC یا 7.3 میلیون دلار بود.

بلاک فی بازپرداخت تبلیغاتی در بیانیه ای نوشت كه به طور تصادفی “كمتر از 100 كاربر” را با رمزنگاری “مرتبط با” اعتبار قرار داده است. اگرچه بلاک فی می گوید این حادثه “هیچ یک از عملیات های بلاک فی را تحت تأثیر قرار نمی دهد” ، اما این امر نگرانی های جدی را در مورد مشتریان در مورد ایمنی دارایی هایشان در شرکت ایجاد کرده است. 

یکی از”من خیلی راحت هستم که در ابتدای ماه همه چیز را بیرون کشیدم کاربران توییتر نوشت :””اگر همه چیز در صفحه گسترده اکسل مدیریت شود تعجب نخواهم کرد.”

علی رغم این اتفاق ناخوشایند شرم آور ، بسیاری هنوز بلاک فی را به عنوان یک بازیگر قابل احترام در بازار رمزنگاری ها می شناسند – به ویژه (و جای تعجب نیست) سرمایه گذاران زیادی که پول خود را صرف آن کرده اند. بلاک فی از اظهار نظر در مورد این داستان خودداری کرد.

بلاک فی در سال 2017 توسط Zac Prince و Flori Marquez تاسیس شد ، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه می دهد: سرمایه گذاری رمزنگاری ، تجارت و وام نقدی از دارایی های رمزنگاری شده آنها. این شرکت 450 میلیون دلار سرمایه جمع کرده و دارای ارزش 3 میلیارد دلار است.این 265000 مشتری خرده فروشی و بیش از 200 مشتری نهادی را به خود جلب كرده است و این TechCrunch گزارش داد در ماه مارس،خطایی است كه کمتر از 100 مشتری را تحت تأثیر قرار می دهد.  

بزرگترین جذابیت بلاک فی وعده آن در مورد نرخ عملکرد بالا است. مشتریان می توانند به همان اندازه که می خواهند سپرده گذاری کنند و می توانند تا 9.3٪ APY (بازده درصد سالانه) را برای ارزهای رمزپایه خاصی دریافت کنند. Stablecoins با بالاترین APY (9.3 9. برای USDT ، 8.6 for برای USDC ، GUSD و PAX) ارائه می شود ، در حالی که APY از 5 starts برای سپرده های حداکثر 0.5 بیت کوین شروع می شود و برای دارندگان 0.5 تا 20 BTC به 2 goes کاهش می یابد. 

این تقریباً برابر با وام دهندگان رمزنگاری مشابه در فضای DeFi (مالی غیرمتمرکز) است که اخیراً منفجر شده است. شبکه Celsius، Nexo ، Ecoو Gemini Earn همگی از یک مدل مشابه استفاده می کنند – بازدهی بالایی را با وام دادن به سایر شرکت ها برای Crypto ارائه می دهند – و بازدهی بسیار بالاتر از بانک های سنتی و “حساب های پس انداز با بازده بالا” مانند Ally و Marcus است. توسط گلدمن ساکس ، هر دو این روزها فقط 0.5٪ APY ارائه می دهند. (اکو ، جدیدترین دسته ، سعی دارد با یک صفحه درخود نگرانی ها را کاهش دهد که با پرسیدن این سوال شروع می شود: “چطور این واقعیت خیلی خوب نیست؟”)

بلاک فی از متولیان شخص ثالث مانند Gemini ، BitGo و Coinbase ، که 43٪ از سه ماهه اول سال 2021از دارایی های مشتریان خود را در اختیار داشت ، این شرکت در وب سایت خود گزارش داد. مابقی در سرمایه گذاری های نقد یا وام است. 

به طور طبیعی ، بازده چشم نواز باهمراه خطرات سنگینی است. 

بلاک فی سرمایه های شما را بیمه نمی کند. اگر به دلیل “حملات سایبری” یا “مشکلات فنی” ارز رمزنگاری شده مشتریان خود را از دست بدهد ، به آن مشتریان چیزی بدهکار نیست. و نرخهای اغواگرانه بالای آن بر اساس بازار رمزنگاری غیرقابل پیش بینی قابل تغییر است. در نتیجه ،بلاک فی نرخ دربیت کوین و اتریوم سپرده های دو بار کاهش یافته از مارس تاکنوناست. در CNBC “Squawk -از در خیابان” بخش در سال گذشته، شرکت میزبان سارا Eisen و خواسته زک شاهزاده “چگونه من می‌دانم که پول بی خطر است؟” وی تا حدی پاسخ داد: “در اینجا خطر بیشتری در مقابل یک حساب پس انداز با بیمه FDIC یا یک حساب کارگزاری سنتی با بیمه SIPC وجود دارد. اما شما با بازده بالا آن را جبران می کنید.”

کمبود بیمه بلاک فی با توجه به سابقه آن ، که شامل فسادهای دیگری است که مربوط به قبل از اعلام پرداخت 17 ماه مه است ، به ویژه مشکل ساز است. در ماه مه سال 2020 ، بلاک فی یک نقض داده را که ناشی از حمله تعویض سیم کارت علیه یک کارمند بلاک فی بود ، تجربه کرد. به گفتهکمتر از نیمی از مشتریان خرده فروشی شرکت تحت تأثیر قرار گرفت The Block، با افشای فعالیت حساب و اطلاعات تماس آنها ،، اما هیچ بودجه مشتری از بین نرفت.

مارس گذشته ، بلاک فی دوباره مورد حمله قرار گرفت ، این بار توسط کسی که به سیستم عامل “اسپم” کرد ، به گفته کوین دسک، با ثبت نام های جعلی با استفاده از زبان نژادپرستانه. مهاجم با استفاده از آدرس های ایمیل واقعی کاربران بلاک فی حساب ها را ثبت کرد اما باز هم تأثیری بر وجوه مشتریان نداشت.

بنابراین ، چگونه مصرف کنندگان می توانند به یک نهاد چهار ساله که در یک بازار بی ثبات معروف فعالیت می کند اعتماد کنند ، زیرا می دانند دارایی آنها بیمه نیست ، به ویژه پس از نمایش جدیدترین میزان خطرپذیری آن؟

مانند هر سرمایه گذاری احتمالی ، این یک محاسبه ریسک در مقابل پاداش است. اینکه پاداش ارزش آن را دارد ، به کسی که می خواهید بستگی دارد. تحلیلگران سهام سنتی با احتیاط فراوان توصیه می کنند ، سرمایه گذاران حرفه ای رمزنگاری آینده بلاک فی را در فضای خود می بینند و مشتریان فقط سعی می کنند بهترین تصمیمات را برای پول خود بگیرند. 

مشاور مالی تایرون راس جونیور ، مدیرعامل Onramp Invest ، اولین بار در مورد بلاک فی در سال 2018 شنید ، پس از اینکه چند مشتری از او در مورد بازده فوق‌العاده بالا آن پرسیدند. س questionsالات آنها وی را بر آن داشت تا از دفتر این شرکت در منهتن دیدن کند. در آنجا ، او مدیر عامل شرکت زک پرنس را ملاقات کرد ، که راس او را “حتی گوه” توصیف می کند و به طور مستقیم به تمام سوالات او در مورد تجارت بلاک فی پاسخ می دهد. راس با کمی اعتماد به نفس در شرکت بلاک فی رفت.

امروز ، راس اعتراف می کند هنگام صحبت در مورد بلاک فیمغرضانه عمل می کند. او و پرینس دوست شده اند و او “گفتگوی مقدماتی” درباره احتمال همکاری با بلاک فی در آینده داشته است. اما او همچنان به سرمایه گذاران احتمالی خرده فروشی احتیاط می کند.

او می گوید: “هیچ چیز در زندگی رایگان نیست.” “بنابراین اگر چنین بازدهی را دریافت می کنید ، همه نوع خطر وجود دارد – ریسک قرارداد هوشمند ، ریسک طرف مقابل ، ریسک سیستمیک … این همان شیوه ای است که وجود دارد.”

نام های بزرگ هم در رمزنگاری و هم در امور مالی سنتی از اعتبار بلاک فی برخوردار هستند. J. Christopher Giancarlo ، رئیس سابق CFTC (کمیسیون تجارت آینده کالا) ، هیئت مدیره بلاک فی پیوست در ماه آوریل به. از دیگر اعضای هیئت مدیره می توان به سرمایه‌گذار آنتونی پمپلیانو و مدیر سرمایه گذاری Galaxy Digital کریس فرارو اشاره کرد.

تأییدیه ها در ایجاد اعتماد به نفس مصرف کننده بسیار کمک می کنند – شاید حتی در رمزنگاری ، که در آن تعداد انگشت شماری از نام های بزرگ از نفوذ بیش از حد برخوردار هستند. همانطور که مایکل الیوت ، مشتری BlockFi ، 34 ساله ، در سانتا روزا ، کالیفرنیا ،بهنوشت رمزگشایی از طریق Twitter DM، “من به بلاک فی به دلیل ارتباط با Gemini و دوقلوهای Winklevoss اعتماد کردم.” (آنها سرمایه گذاری کرده اند و Gemini برخی دارایی های بلاک فی را نگهداری می کند.) مشتری بلاک فی بو بیدل ، 40 ساله ، در نشویل ، می گوید که او پس از شنیدنتأثیرگذار YouTube در رمزنگاری Lark Davis و خبرهایCrypto News Alerts ، بلاک فی را تأیید کرد.

اگرچه این شرکت بیمه سرمایه گذاری کاربر را ارائه نمی دهد ، اما در مورد حمایت خود شفاف است. از مارس ، بلاک فی گزارش داد که حدود 14.7 میلیارد دلار دارایی مشتری در سیستم عامل خود دارد ، که 3.3 برابر افزایش از دسامبر سال 2020 است 

. طرفین وام های بلاک فی ، اگرچه در وب سایت شرکت صریح نیست ، اما وقتی راس در سال 2018 از آنها مطلع شد تحت تأثیر راس قرار گرفتند ( او از ذکر مشخصات خودداری کرد). بلاک فی می گوید مشتریان نهادی آنها شامل “بنگاه های تجاری اختصاصی و صندوق های تامینی” است و سرمایه گذاران سهام آنها را لیست می کند تا “نوع موسساتی که ما با آنها کار می کنیم” را نشان دهد که شامل Consensys (مستقل از نظر تحریریه رمزگشایی) ، Coinbase Ventures و Winklevoss Capital .

دلیل دیگری که برخی می توانند خطر را تهدید کنند ، پتانسیل صعودی بازار رمزنگاری است. با ارزش بیت کوین از دسامبر تا مارس سه برابر شده ، سرمایه گذاری ارز دیجیتال جریان اصلی تری از گذشته است. 

اسکات استورنتتا ، دانشمند ارشد شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز Yugen Partners (که به کار وی در روزنامه سفید بیت کوین اشاره شده است) اشاره می کند که فضای رمزنگاری در شش ماه گذشته تغییرات عمده ای داشته است که به “ادغام بیت کوین” کمک کرده است تا سیستم های مالی نهادی و سنتی جهان. “

به عنوان مثال ، فدرال رزرو ایالات متحده مقررات مربوط به پول های ثابت را در حالی که وقت خود را برای بررسی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (که Stornetta “آن را” نزدیک به تأیید “ارزهای ثابت می داند) در نظر دارد ،در نظر می گیرد. در سال گذشته ، پی پال گفت که به کاربران امکان پرداخت با ارز رمزپایه را می دهد، در حالی که اسکوئر و تسلا هر دو برای ترازنامه های شرکتی خود در بیت کوین بارگیری کردند. تیتان های قابل توجه صندوق های پرچین وال استریت از استن دراكنكیلر تا پل تودور جونز تغییر روند خود را در بیت کوین (برای اطلاعات بیشتر درباره بیت کوین به مطلب فوق هاوینگ بیت کوین چیست مراجعه کنید) تغییر داده اند. این تغییرات خوشبختانه هر شرکتی است که خدمات مشابه بانک را به دارندگان رمزنگاری ارائه می دهد.

Stornetta از اظهار نظر در مورد بلاک فی خودداری کرد زیرا Yugen Partners “درگیر گفتگوهای خاصی است که مانع اظهار نظر من به هر روش نهادی درباره بازیکنان می شود.” به عبارت دیگر ، اتصالات بلاک فی در فضای رمزنگاری به سرعت در حال تکثیر هستند.

بسیاری از کاربران بلاک فی با سطح ریسک بالاتری نسبت به سرمایه‌گذار متوسط ​​شما راحت هستند. به هر حال ، آنها قبلاً در یک دارایی بی ثبات سرمایه گذاری کرده اند. یکی از بارزترین نگرانی ها در بین کاربران بلاک فی تاکنون دو کاهش نرخ اخیر شرکت بوده است. آنها نسبت ریسک به پاداش مشتری را در سمت پاداش کمی سبک می کنند.

مشتری بلاک فی ، کالوین ساندرز ، دانشجوی 25 ساله متخصص عمل جراحی ، اولین بیت کوین (بیت کوین چیست) خود را در بلاک فی قرار داد وقتی که این شرکت 5٪ APY را در اختیار دارایی های خود قرار داد. از آن زمان ، این APY به 2٪ کاهش یافته است. ساندرز می گوید: “من این را نوعی طرح و برنامه می نامم ، زیرا اساساً آنها سعی می كنند مانند بانك ها نباشند ، اما حالا آنها سعی می كنند APY خود را تغییر دهند در حالی كه دارایی های خود را در آنجا دارید.” این تنظیم باعث شد وی شروع به جستجوی سیستم عامل های جایگزین سرمایه گذاری رمزنگاری کند. از آنجا که ما در اوایل ماه مه برای اولین بار صحبت کردیم ، او تمام رمزنگاری خود را به خارج از بلاک فی منتقل کرده و به رقیب Nexo منتقل کرده است ، که به گفته وی به او امکان می دهد انواع بیشتری از دارایی های رمزنگاری را سرمایه گذاری کند.

و در حالی که ساندرز دوست داشت که او می توانست بین “سکه های مختلف” در بلاک فی بین سکه های مختلف معامله کند ، اما مبادله دلار با رمزنگاری در بلاک فی بیشتر طول کشید. او می گوید: “من یک بیت کوین بزرگ را از دست دادم زیرا پنج روز طول کشید تا وجوه به حساب من برسد.” وی می گوید ، اگر می توانست پردازش وجوه خود را برای بلاک فی انجام دهد ، می توانست بین 6000 تا 8000 دلار سود کسب کند.

اگر بیت کوین و سایر توکن ها قبلاً چنین بازدهی خوبی را ارائه داده اند ، چرا خطرهای اضافی که بلاک فی ارائه می دهد را بپذیرید؟ راس می گوید: “اگر به عملکرد بیت کوین نگاه کنید ، اگر هم اکنون عملکرد اتریوم را ببینید ،” آیا واقعاً لازم است شش درصد دیگر از پنجره بیرون بروید؟ “

اگر از David Trainer ، مدیرعامل شرکت تحقیقاتی سهام جدید New Constructs سوال کنید ، تمام نکته در فناوری بلاکچین مانع از نیاز به واسطه هایی مانند بلاک فی می شود. وی می گوید: “این همان چیزی است كه قراردادهای هوشمند [و] سازندگان خودكار بازار برای انجام معامله دارایی بدون خطر و تضاد منافع درگیر كردن انسان در نظر گرفته اند.” وی افزود: برای شركتهایی مانند بلاک فی ، “بقای آنها كاملاً به افرادی بستگی دارد كه هنوز درك نمی كنند بلاك چین چه هدفی را دنبال می كند.”

اما بلاک فی برنامه های بزرگی دارد که فراتر از خدمات فعلی سرمایه گذاری آن است. این شرکت لیست انتظار برایخود را باز کرده است کارت اعتباری آیندهو براساس مصاحبه های با کارشناسان سرمایه گذاری ، مشارکت ها یا پروژه های بیشتری در دست انجام است. از این منظر ، بقای بلاک فی کمتر به درک بلاکچین توسط افراد بستگی دارد و بیشتر به رشد گسترده مردم با سرمایه گذاری رمزنگاری و خطرات آن بستگی دارد.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا