بر اساس داده های شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Glassnode ، پس از سقوط به میزان 6.8 میلیون دلار در ماه های پس از رویداد نصف شدن بیت کوین در 11 مه 2020 ، درآمد ماینر از پاداش های بلاک اکنون بالای 40 میلیون دلار است.

استخراج بیت کوین یک فرایند بسیار رقابتی برای ایجاد ارزهای رمزنگاری شده جدید با حل معماهای پیچیده ریاضی با کمک رایانه ها با نرم افزار تخصصی نصب شده است. با تأیید تراکنش های بیت کوین و افزودن آنها به بلاک چین ، ماینرها پاداش هایی را شامل می شوند که شامل هزینه تراکنش و پاداش پایه برای هر بلوکی است که استخراج می کنند.

پاداش بلوک ، که به عنوان پاداش یا یارانه کوین بیس نیز شناخته می شود ، پس از هر 210،000 بلوک استخراج شده یا تقریباً هر چهار سال نصف می شود – از این رو عبارت ‘نصف شدن’.

هر رویداد نصف میزان ایجاد بیت کوین جدید را کاهش می دهد تا اینکه در سال 2140 دیگر هیچ سکه جدیدی وارد منبع شبکه نشود.

این نشان دهنده افزایش 488 درصدی نسبت به نیمه دوم گذشته است. با این حال ، ارزش فعلی هنوز از قله 60 میلیون دلاری بیت کوین که در ماه مه امسال بلافاصله قبل از سرکوب گسترده چین در صنعت معدن استفاده شد ، پایین تر است.

این همچنین 185 درصد بیشتر از مقادیر ثبت شده در دوره قبل از نصف سال 2020 است که به ماینرهای روزانه 14 میلیون دلار حقوق پرداخت می شد.

بازیابی شبکه بیت کوین

اگرچه ماینرهای باید دو برابر بیشتر تلاش کنند تا از پاداش های پیش از نصف شدن برخوردار شوند ، اما افزایش درآمد ماینرهای که در بالا ذکر شد نشان می دهد که یک خط نقره ای وجود دارد.

برای ادامه روند مالی ، تجهیزات معدن با کاهش پاداش بلوک باید در ماشین های بیشتری سرمایه گذاری کنند. با این حال ، انجام این کار به معنای صرف پول بیشتر و همچنین اعتقاد به این است که آینده بلند مدت تجارت قابل اجرا است.

به دنبال این تفکر ، افزایش درآمد نشان می دهد که مشاغل معدنی برای توسعه سرمایه گذاری می کنند و در معدن اطمینان دارند. این نتیجه گیری نیز با توجه به سرکوب شدید صنعت معدن در چین در سال جاری شگفت آور است.

در اواسط ماه ژوئن ، پس از اخراج اپراتورهای استخراج بیت کوین توسط چندین استان چین در چین ، بانک مرکزی این کشور به بانک ها و سیستم های پرداخت دستور داد تا هرگونه رابطه با ارائه دهندگان خدمات ارزهای رمزنگاری شده را قطع کنند.

همه اینها به نوبه خود منجر به خروج گسترده ماینرهای از چین شد و بسیاری از آنها عملیات خود را به آمریکای شمالی یا قزاقستان منتقل کردند. همچنین منجر به سقوط نرخ هش بیت کوین – کل قدرت محاسبه شبکه – و مشکل استخراج شد.

دشواری استخراج-معیاری که برای محاسبه میزان محاسبات مورد نیاز برای تولید بیت کوین جدید طراحی شده است-در اواسط ماه مه به بیش از 25 تریلیون دلار رسید. دشواری استخراج با استفاده از واحد نسبی که هنگام استخراج بلوک اولیه بیت کوین در 3 ژانویه 2009 در ‘1’ قرار گرفت ، اندازه گیری می شود.

بلافاصله پس از سرکوب چین ، این مشکل تا 54 درصد کاهش یافته است ، و پیدا کردن بلوک های جدید را تقریبا دو برابر آسان تر می کند.

ارزش از آن زمان به بعد به طور پیوسته در حال بازیابی است ، با پنج افزایش متوالی این مشکل تقریباً به 19 تریلیون می رسد. به گفته BTC.com ، تعدیل سختی بعدی ، که قرار است ظرف 8 ساعت آینده اتفاق بیفتد ، منجر به افزایش مجدد حدود 3 می شود.

یان هاپل و یان آلمن ، بنیانگذاران Glassnode گفتند که نمودار سختی فعلی بیت کوین ‘به زودی با بهبود دوباره ماینرها به صورت آنلاین نشانه بهبودی مثبت است.’

‘آخرین رویداد قابل مقایسه پس از تسلیم شدن بازار خرس در دسامبر 2018 بود ، که 164 روز طول کشید تا مثبت تغییر کند. بازیابی کنونی معدن 120 روز به طول انجامیده است. ‘

روبان سختی #بیت کوین به زودی نشانه بهبودی مثبت با بازگشت مجدد ماینرهای آنلاین است. آخرین رویداد مشابه در پی تسلیم شدن بازار خرس در دسامبر 2018 بود که 164 روز طول کشید تا مثبت تغییر کند. بازیابی فعلی معدن 120 روز به طول انجامیده است.

pic.twitter.com/l2Nmc9RYTR – Jan & Yann (Negentropic_) 4 اکتبر 2021

با توجه به اینکه قیمت ارز رمزنگاری شده جهان در حال حاضر به 50،000 دلار باز می گردد و نرخ هش شبکه به مقادیری که آخرین بار در ماه ژوئن مشاهده شده بود باز می گردد ، اکنون به نظر می رسد که ماینرها اطمینان بیشتری دارند و تمایل بیشتری برای روشن کردن ماشین های بیشتر برای دریافت پاداش دارند.

ارسال پاسخ