بر اساس داده های شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Glassnode ، پس از سقوط به میزان ۶.۸ میلیون دلار در ماه های پس از رویداد نصف شدن بیت کوین در ۱۱ مه ۲۰۲۰ ، درآمد ماینر از پاداش های بلاک اکنون بالای ۴۰ میلیون دلار است.

استخراج بیت کوین یک فرایند بسیار رقابتی برای ایجاد ارزهای رمزنگاری شده جدید با حل معماهای پیچیده ریاضی با کمک رایانه ها با نرم افزار تخصصی نصب شده است. با تأیید تراکنش های بیت کوین و افزودن آنها به بلاک چین ، ماینرها پاداش هایی را شامل می شوند که شامل هزینه تراکنش و پاداش پایه برای هر بلوکی است که استخراج می کنند.

پاداش بلوک ، که به عنوان پاداش یا یارانه کوین بیس نیز شناخته می شود ، پس از هر ۲۱۰،۰۰۰ بلوک استخراج شده یا تقریباً هر چهار سال نصف می شود – از این رو عبارت ‘نصف شدن’.

هر رویداد نصف میزان ایجاد بیت کوین جدید را کاهش می دهد تا اینکه در سال ۲۱۴۰ دیگر هیچ سکه جدیدی وارد منبع شبکه نشود.

این نشان دهنده افزایش ۴۸۸ درصدی نسبت به نیمه دوم گذشته است. با این حال ، ارزش فعلی هنوز از قله ۶۰ میلیون دلاری بیت کوین که در ماه مه امسال بلافاصله قبل از سرکوب گسترده چین در صنعت معدن استفاده شد ، پایین تر است.

این همچنین ۱۸۵ درصد بیشتر از مقادیر ثبت شده در دوره قبل از نصف سال ۲۰۲۰ است که به ماینرهای روزانه ۱۴ میلیون دلار حقوق پرداخت می شد.

بازیابی شبکه بیت کوین

اگرچه ماینرهای باید دو برابر بیشتر تلاش کنند تا از پاداش های پیش از نصف شدن برخوردار شوند ، اما افزایش درآمد ماینرهای که در بالا ذکر شد نشان می دهد که یک خط نقره ای وجود دارد.

برای ادامه روند مالی ، تجهیزات معدن با کاهش پاداش بلوک باید در ماشین های بیشتری سرمایه گذاری کنند. با این حال ، انجام این کار به معنای صرف پول بیشتر و همچنین اعتقاد به این است که آینده بلند مدت تجارت قابل اجرا است.

به دنبال این تفکر ، افزایش درآمد نشان می دهد که مشاغل معدنی برای توسعه سرمایه گذاری می کنند و در معدن اطمینان دارند. این نتیجه گیری نیز با توجه به سرکوب شدید صنعت معدن در چین در سال جاری شگفت آور است.

در اواسط ماه ژوئن ، پس از اخراج اپراتورهای استخراج بیت کوین توسط چندین استان چین در چین ، بانک مرکزی این کشور به بانک ها و سیستم های پرداخت دستور داد تا هرگونه رابطه با ارائه دهندگان خدمات ارزهای رمزنگاری شده را قطع کنند.

همه اینها به نوبه خود منجر به خروج گسترده ماینرهای از چین شد و بسیاری از آنها عملیات خود را به آمریکای شمالی یا قزاقستان منتقل کردند. همچنین منجر به سقوط نرخ هش بیت کوین – کل قدرت محاسبه شبکه – و مشکل استخراج شد.

دشواری استخراج-معیاری که برای محاسبه میزان محاسبات مورد نیاز برای تولید بیت کوین جدید طراحی شده است-در اواسط ماه مه به بیش از ۲۵ تریلیون دلار رسید. دشواری استخراج با استفاده از واحد نسبی که هنگام استخراج بلوک اولیه بیت کوین در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ در ‘۱’ قرار گرفت ، اندازه گیری می شود.

بلافاصله پس از سرکوب چین ، این مشکل تا ۵۴ درصد کاهش یافته است ، و پیدا کردن بلوک های جدید را تقریبا دو برابر آسان تر می کند.

ارزش از آن زمان به بعد به طور پیوسته در حال بازیابی است ، با پنج افزایش متوالی این مشکل تقریباً به ۱۹ تریلیون می رسد. به گفته BTC.com ، تعدیل سختی بعدی ، که قرار است ظرف ۸ ساعت آینده اتفاق بیفتد ، منجر به افزایش مجدد حدود ۳ می شود.

یان هاپل و یان آلمن ، بنیانگذاران Glassnode گفتند که نمودار سختی فعلی بیت کوین ‘به زودی با بهبود دوباره ماینرها به صورت آنلاین نشانه بهبودی مثبت است.’

‘آخرین رویداد قابل مقایسه پس از تسلیم شدن بازار خرس در دسامبر ۲۰۱۸ بود ، که ۱۶۴ روز طول کشید تا مثبت تغییر کند. بازیابی کنونی معدن ۱۲۰ روز به طول انجامیده است. ‘

روبان سختی #بیت کوین به زودی نشانه بهبودی مثبت با بازگشت مجدد ماینرهای آنلاین است. آخرین رویداد مشابه در پی تسلیم شدن بازار خرس در دسامبر ۲۰۱۸ بود که ۱۶۴ روز طول کشید تا مثبت تغییر کند. بازیابی فعلی معدن ۱۲۰ روز به طول انجامیده است.

pic.twitter.com/l2Nmc9RYTR – Jan & Yann (Negentropic_) 4 اکتبر ۲۰۲۱

با توجه به اینکه قیمت ارز رمزنگاری شده جهان در حال حاضر به ۵۰،۰۰۰ دلار باز می گردد و نرخ هش شبکه به مقادیری که آخرین بار در ماه ژوئن مشاهده شده بود باز می گردد ، اکنون به نظر می رسد که ماینرها اطمینان بیشتری دارند و تمایل بیشتری برای روشن کردن ماشین های بیشتر برای دریافت پاداش دارند.

ارسال پاسخ

error: