بیت کوین – و بازار گسترده ارزهای رمزنگاری شده – امروز پس از شروع مشکوک هفته برای سرمایه گذاران ، به کمک اعلامیه فدرال رزرو و خبرهای خوب توسعه دهنده املاک چینی اورگراند ، به عقب بازگشت.

بر اساس داده های CoinGecko ، بزرگترین دارایی دیجیتالی بر اساس ارزش بازار معادل ۴۳،۷۹۶ دلار معامله شد که ۳.۸ درصد افزایش ۲۴ ساعته داشت.

اتریوم ، دومین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار ، همچنین در ۲۴ ساعت ۵.۳ درصد سود امیدوار کننده داشت و با قیمت ۳۰۸۹ دلار معامله شد. روز دوشنبه – سخت‌تر از بیت کوین – ضربه شدیدی خورد و دیروز زیر ۳۰۰۰ دلار معامله شد ، اولین باری که از ۶ اوت به این میزان افت کرد.

بازار گسترده ارزهای دیجیتال از همین روش پیروی کرد و امروز تا حد زیادی سبز بود. سولانا ، ششمین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار ، با ۱۴۸.۴۹ دلار معامله می شد که از دیروز ۱۴ درصد افزایش یافته است. هنوز ۲۵ درصد از بالاترین سطح خود در بالای ۲۰۰ دلار در اوایل این ماه کاهش یافته است.

و دوج کوین، رمزنگاری مورد علاقه ایلان ماسک میلیاردر و دهمین دارایی دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار ، ۱.۵ درصد سود خالص به دست‌آورد. در زمان نگارش این مقاله ۰.۲۲ دلار معامله شد.

بازار ارزهای دیجیتال روزهای دوشنبه و سه شنبه – همراه با بازار سهام جهانی – تا حدودی به دلیل نگرانی از پیامدهای احتمالی مالی جهانی مربوط به غول توسعه دهندگان چینی اورگراند ، دچار مشکل بود. بدهی این شرکت به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار است که برخی تحلیلگران می گویند قادر به بازپرداخت آن نیست.

این وضعیت باعث شده است که تعجب کند که آیا این می تواند به ‘لحظه لمان’ چین برسد یا خیر ، و این نشان می دهد که این کشور ممکن است در آستانه یک بحران مالی همسان با بحران ناشی از فروپاشی Lehman Brothers در سال ۲۰۰۸ باشد.

هرچند امروز ، شرکت مستقر در شنژن اعلام کرد که با تسویه پرداخت سود اوراق قرضه داخلی موافقت کرده است. این امر باعث آرامش بازارهای جهانی قبلی شد.

اما ارزش سهام جهان و چین ، دومین اقتصاد بزرگ جهان ، مربوط به ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و دوج کوین است؟

تصور می شود که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین دارایی سفته بازی و خطرناک هستند. و هنگامی که عدم اطمینان مالی جهانی وجود دارد ، سرمایه گذاران بزرگ تمایل به فروش دارایی های خطرناک تر مانند ارزهای رمزنگاری شده یا برخی از سهام دارند. به گفته برخی تحلیلگران ، این همان چیزی است که دیروز و دوشنبه رخ داد.

در همین حال ، با کاهش نگرانی ها در مورد اورگراند ، فدرال رزرو ایالات متحده نیز امروز اعلام کرد که نرخ های بهره را نزدیک به صفر نگه می دارد. همچنین انتظارات تورمی را افزایش داد و زمان‌بندی خود را برای کاهش خرید اوراق قرضه بانک مرکزی تا سال ۲۰۲۲ افزایش داد.

وقتی این اتفاق قبلاً رخ داده است ، ارزش بیت کوین – و سایر ارزهای رمزنگاری شده – افزایش یافته است. این امر به این دلیل است که سرمایه گذاری های سودآور ، مانند اوراق قرضه یا ابزارهای مالی مبتنی بر بدهی ، سود ایجاد نمی کنند و بنابراین جذابیت کمتری برای سرمایه گذاران دارند.

دارایی های جایگزین مانند بیت کوین جذاب تر می شوند. از دست دادن اعتماد سرمایه گذاران به دلار آمریکا به دلیل تورم می تواند به معنای ورود پول بیشتر به دارایی هایی مانند بیت کوین باشد ، که ممکن است به توضیح حرکات امروز بازار کمک کند.

ارسال پاسخ