صرافی کریپتو بایننس در حال راه‌اندازی یک ابزار گزارش مالیات است که به کاربرانش امکان می دهد “فعالیتهای رمزنگاری خود را پیگیری کرده و شرایط گزارش دهی را ساده کنند” ، در بیانیه ای که دیروز منتشر شد.

Changpeng Zhao (“CZ”) ، مدیر عامل شرکت بایننس گفت: “واقعیت این است که در بسیاری از کشورهای جهان ، مقررات رمزنگاری هنوز در حال پیشرفت هستند و همه ما در حال کشف راه درست برای این صنعت امیدوار کننده ، جوان و مهیج هستیم.”

این ابزار جدید به کاربران امکان می دهد تاریخ معاملات خود را به شخص ثالث منتقل کنند و همچنین نمای کلی از بدهی های مالیاتی خود را بدست آورند. اگرچه این ابزار به کاربران کمک خواهد کرد ، اما این برنامه در زمانی انجام می شود که تبادلات از سوی ناظران جهانی مورد انتقاد قرار گرفته است.

در هفته ها و ماه های اخیر ، CZ تلاش های خود را معطوف به اثبات اینکه بایننس به طور جدی قوانین مربوط به پیروی و تعهدات نظارتی را می پذیرد ، متمرکز کرده است.

CZ در ۷ ژوئیه گفت: “من معتقدم که یک چارچوب قانونی و نظارتی کاملاً درازمدت بنیادی محکم و اساسی خواهد بود که رمزنگاری را واقعاً در زندگی روزمره همه ضروری می سازد.” “چارچوبهای نظارتی واضح تری در کشورهای مختلف”.

اما علی رغم لفاظی ها ، سوالات اصلی درباره بایننس همچنان ادامه دارد.

رابطه سخت بایننس با نهادهای نظارتی

تاریخچه بایننس با اختلاف نظر نظارتی پر شده است. سال گذشته ، مقامات مالزی اعلام کردند که بایننس به طور غیرقانونی در حوزه قضایی فعالیت می کرد. این اعلامیه چندین ماه پس از پایان مالت در رابطه عاشقانه خود با مبادله رمزنگاری اعلام شد.

اما امسال ، تنظیم کنندگان فشار بر بایننس را افزایش داده اند – به طور خاص اصرار بورس مبنی بر “غیرمتمرکز بودن” و بدون ستاد مرکزی را هدف قرار می دهند.

در طی دو ماه گذشته ، نهادهای نظارتی در انگلیس ، ایتالیا ، ژاپن و جزایر کیمن گفته اند که بایننس مجاز به فعالیت در حوزه های قضایی نسبی آنها نیست.

مقامات مالی بریتانیا گفتند که با فقدان ظاهری مرکز مبادلات “مشکل بزرگی” دارد. همچنین گفت که Binance Markets Limited – نهادی در انگلستان که برای اجرای صرافی بایننس در این کشور تاسیس شده بود – به سرعت به تعهدات خود در زمینه مبارزه با پولشویی نرسید.

سخنگوی FCA افزود: “با قرار دادن دو و دو در کنار هم ، ما بدیهی است که با استانداردهای آن زمینه مشکل داریم.”

ارسال پاسخ