آموزش ارزها

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای گوشی اندروید در ایران 2022

با فراگیرشدن به کارگیری از ارزدیجیتال، نیاز به شناخت یوزرها با کیف پول‌های ارزدیجیتال بیشتر از قبل حس می گردد.

بیشتر بدانید ارز دیجیتال چیست؟ 

از‌ آن‌ جا‌ که اکثر مردم از تلفن‌های همراه هوشمند استفاده می‌نمایند، کیف پول‌های تلفن همراه برای ارزدیجیتال از منزلت ویژه‌ای برخوردار می‌باشند و به‌ عامل اینکه سیستم ادله اندروید بیشترین تعداد مخاطب را به خویش تخصیص داده میباشد، در‌این نوشته‌ی‌علمی از اکسچینج کن با کیف پول های بیت کوین برای اندروید آشنا خواهید شد.


کیف پول ارز دیجیتال چه می باشد؟

به طور معمولی و دور از مبانی فنی، کیف پول ارز دیجیتال نرم‌افزاری میباشد که روی تلفن همراه موبایل یا این که کامپیوتر فردی نصب می گردد و با آن می‌توان ارز دیجیتال ارسال، اخذ یا این که ذخیره کرد.

از دیدگاه فنی‌تر، یک کیف پول ارز دیجیتال اپ یا این که سخت‌افزاری بوده که دربردارنده کلید محرمانه و عمومی مرتبط با بلاک چین میباشد. از این کلیدها برای اثبات مالکیت در بلاک چین و تصویب پیام تراکنش در کانال به کار گیری میشود. برای مبادله یا این که حفظ ارزدیجیتال یا این که هر ارز دیجیتالی دیگری، موظف به کار گیری از کیف پول میباشید.

کیف پول‌های ارزدیجیتال گونه های مختلفی دارا هستند که در پلتفرم‌های متفاوت می‌توان از آن ها به کار گرفت. مهمترین گونه های کیف پول عبارت‌اند از:

 • دسکتاپ
 • آنلاین (تحت اینترنت)
 • سخت‌افزاری
 • کاغذی
 • تلفن همراه


۷ آیتم از برگزیدگان کیف پول های ارزدیجیتال اندروید

در‌پی این مقاله هفت گزینه از کیف پول های ارزدیجیتال اندروید را که از بیشترین میزان محبوبیت برخوردار می‌باشند معرفی می کنیم.

کیف پول‌های موبایلی ارزدیجیتال اپ‌هایی می‌باشند که بر روی گوشی نصب می گردند و بسته به سیستم‌عامل گوشی، در نام‌های گوناگون به وسیله توسعه و گسترش‌دهندگان عرضه می گردند. به‌دلیل فراگیرشدن به کار گیری از موبایل در کار‌های روزانه، امروزه کیف پول‌های گوشی هم به‌شدت توسعه پیدا کرده‌اند.

برای تعیین کیف پول اندرویدی ارزدیجیتال مورد‌های بسیار متعددی دارید. کافی میباشد در فروشگاهِ «Google Play Store» واژه و کلمه «Bitcoin Wallet» را کاوش نمایید تا فهرستی بلند از کیف پول‌های ارزدیجیتال برای شما به اکران دربیاید.

فراموش نکنید برای تعیین کیف پول بایستی به عواملی مانند اعتبار، مقبولیت، امنیت، کاربرپسندبودن و قابلیت و امکان به کارگیری از آن در کشورهای متفاوت دقت کرد. کیف پول‌هایی که معرفی میکنیم از امنیت و مقبولیت متعددی برخوردار میباشند، کلیدهای محرمانه را روی خود موبایل ذخیره می‌نمایند و خطر تحریم و بلوکه‌شدن ندارند، زیرا در اختیار گرفتن کلیدهای سری را در دست مخاطب گذارده‌اند.

1- کیف پول تراست (Trust wallet)

کیف پول گوشی تراست سوای اغراق یکی‌از شایسته ترین کیف پول‌های ارزدیجیتال (به‌خصوص برای یوزرها جدید‌) میباشد. این کیف پولِ تماماً مجانی که روی اندروید و iOS عرضه گردیده است، وابسته به وسیع ترین صرافی ارزهای دیجیتال دنیا، یعنی صرافی بایننس میباشد. درحال حاضر، این نرم افزار کلیدهای محرمانه را روی دستگاه استفاده کننده ذخیره می‌نماید و بدین ترتیب نه بایننس و نه هیچ شخص دیگری به‌جز خود صاحب و مالک به میزان دارایی‌ها دسترسی نخواهند داشت.

تراست والت که به‌جز ارزدیجیتال از هزاران کوین و توکن دیگر پشتیبانی می‌نماید، با بیش تر از ۱ میلیون نصب و امتیاز ۴.۵ در گوگل پلی، لقب دوست داستنی‌ترین کیف پول ارزهای دیجیتال را از آن خویش نموده است.

این کیف پول از مجموع قابلیت و امکان‌های امنیتی اصلی برای یک کیف پول مانند گذرواژه، پین، بک‌آپ، قفل اثرانگشت، قفل صورت (در صورت پشتیبانی تلفن همراه) پشتیبانی می‌نماید.

نقاط قوت:

 • امنیت بالا
 • رابط کاربری راحت
 • پشتیبانی از هزاران کوین و توکن

نقاط ضعف:

 • صرفا برای گوشی در دسترس میباشد.

امتیاز گوگل پلی استور: ۴.۵ از ۵


۲- کیف پول بلو والت (Blue Wallet)

بلو والت یک کیف پول ارزدیجیتال میباشد که اختصاصاً برای این بیت کوین توسعه و گسترش داده شد‌ه‌است. اگرچه تک‌ارزی بودن ممکن میباشد یک ضعف برای این کیف پول تلقی گردد، البته این زمینه سبب ساز گردیده است گروه بسط‌دهنده مجموع تمرکز خویش را به بسطٔ امکان‌های مرتبط با بیت کوین تخصیص دهد؛ برای مثال، بلو والت از نادر کیف پول‌های موبایی میباشد که از کانالٔ لایتنینگ پشتیبانی می‌نماید.

این کیف پول تماماً متن‌باز میباشد، بدین معنا که گسترش‌دهندگان میتوانند تک تک کدهای آن را مشاهده نمایند و در صورت نیاز ورژن خاص خودشان را بسازند. شبیه با دیگر کیف پول‌های دارای اعتبار ارزدیجیتال ، این کیف پول هم کنترل کلیدهای محرمانه را به خود مخاطب واگذار می‌نماید.

همینطور با اینکه این کیف پول از امکان‌های حرفه ای برخوردار‌است، به کار گیری از آن برای یوزرها جدید‌هم مقدور میباشد و رابط کاربری چندان پیچیده‌ای ندارد.

نقاط قوت:

 • متن‌باز میباشد.
 • از لایتنینگ پشتیبانی می‌نماید.

نقاط ضعف:

 • تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌نماید.
 • تنها ورژن گوشی دارد.

امتیاز در گوگل پلی: ۴.۴ از ۵


۳- کیف پول بیت کوین والت (Bitcoin wallet)

کیف پول «Bitcoin Wallet» یکی‌از اولی کیف پول‌های بیت کوین برای اندروید میباشد که در سال ۲۰۱۳ عرضه شد. این کیف پول ابهام‌های برخی کیف پول‌های دیگر مثل مای‌سلیوم را ندارد و رابط کاربری آن بسیار معمولی پباده سازی گردیده‌است.

بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست؟

کیف پول بیت کوین والت با به کار گیری از تکنولوژی SPV مستقیماً به کانال بیت کوین متصل میگردد. SPV یا این که «صحت‌سنجی معمولی پرداخت‌ها»، به‌جای دانلود تک تک بلاک چین، از سرویس فرد ثالث جهت کسب اطلاعات سود می برد. این کیف پول هم به طور کاملً متن‌باز میباشد و قابلیت و امکان نظارت کل کدهای آن می باشد.

دریافت کردن ورژن حمایت کننده از این کیف پول به آسانی انجام می شود، البته برخلاف اکثر اوقات کیف پول‌ها که یک رشته ۱۲ یا این که ۲۴ واژه‌ای برای پشتیبان ارائه می‌نمایند، روش بک‌آپ گرفتن در بیت کوین والت مقداری متفاوت میباشد.

نقاط قوت:

 • متن‌باز میباشد.
 • رابط کاربری معمولی‌ای دارااست.

نقاط ضعف:

 • تنها از بیت کوین پشتیبانی می‌نماید.
 • پشتیبانی‌نکردن از بک‌آپ ۱۲ یا این که ۲۴ واژه‌ای (BIP39)

امتیاز در گوگل پلی: ۳.۹ از ۵


۴- کیف پول مای‌سلیوم (Mycelium)

«مای‌سلیوم» یکی‌از دیگر از کیف پول‌های مطرح بیت کوین برای اندروید میباشد. این برنامه که علاوه بر بیت کوین پشتیبانی از اتریوم و توکن‌های آن را هم شروع نموده است، مدت‌هاست به‌طور تروتمیز به‌روزرسانی میگردد و بسیار دارای اعتبار میباشد.

مای‌سلیوم قابلیت و امکان‌های ویژه‌ای را در دست یوزرها قرار میدهد تا بتوانند به شایسته ترین صورت تراکنش‌های خویش را اعمال دهند و امنیت بیت کوین‌های خود را محافظت نمایند. عملیات اخذ و پرداخت را در کیف پول‌های سخت‌افزاری و کاغذی از روش مای‌سلیوم هم از دیگر خصوصیت‌های جالب این کیف پول میباشد.

در شرایطی که بخواهیم به نقاط ضعف این کیف پول اشاره کنیم، رابط کاربری نه‌چندان دیدنی آن سبب گردیده است که انتخاب اولیه یوزرها تازه‌کار نباشد.

نقاط قوت:

 • امنیت بالا
 • اعتبار و محبوبیت بالا
 • قابلیت اتصال به کیف پول سخت‌افزاری
 • قابلیت به کار گیری برای خرج‌کردن کیف پول‌های کاغذی
 • امکان چندامضایی

نقاط ضعف:

 • تنها برای تلفن همراه عرضه شد‌ه‌است.
 • تنها از بیت کوین و اتریوم و توکن‌های آن پشتیبانی می‌نماید.
 • رابط کاربری آن مطلوب یوزرها تازه‌وارد وجود ندارد.

امتیاز در گوگل پلی استور: ۴.۰ از ۵


۵- کیف پول الکتروم (Electrum Wallet)

کیف پول «الکتروم» اصولا برای رایانه‌های فردی توسعه و گسترش داده شد‌ه‌است و برای به کارگیری از تک تک امکان‌های آن عالی میباشد از ورژن دسکتاپ استفاده فرمایید. با این حال ورژنٔ تلفن همراه این کیف پول هم در نوع خویش مورد‌ مطلوب برای یوزرها ماهر بیت کوین میباشد.

همچون ورژن دسکتاپ، ورژن اندروید الکتروم هم متن‌باز میباشد. این کیف پول خصوصیت‌های امنیتی و فردی‌سازی اکثری داراست که اکثر کیف پول‌ها از این قابلیت و امکان‌ها پشتیبانی نمی کنند.

درصورتی که بخواهیم به نقاط ضعف این کیف پول اشاره کنیم، بایستی به نقل از برخی باگ‌های از سوی یوزرها اشاره نمود.

همینطور ورژن کلون‌گردیده‌ٔ الکتروم برای یکسری ارز دیجیتال دیگر برای مثال لایت کوین، ورج و دش در دسترس میباشد، اما به‌طور قانونی و از سوی گروه توسعه‌دهندگان، صرفا برای بیت کوین ارائه شد‌ه‌است.

نقاط قوت:

 • متن‌باز میباشد.
 • ورژن دسکتاپ هم دارااست.

نقاط ضعف:

 • صرفا از بیت کوین پشتیبانی می‌نماید.
 • گزارش ایراد در برخی از دستگاه‌ها

امتیاز در گوگل پلی: ۳.۵ از ۵


۶-کیف پول بی‌آردی (BRD)

کیف پول BRD که پیش از این Bread Wallet نامیده می شد، یکی شایسته ترین کیف پول‌های موبایلی بیت کوین برای یوزرها جدید‌ارزهای دیجیتال میباشد و به کار گیری از آن بسیار معمولی و آسوده میباشد. BRD امنیت بالایی دارااست و در اختیار گرفتن کلیدهای سری را در دست یوزرها میگذارد. البته همان گونه که اشاره شد، مهمترین خصوصیت این کیف پول، کاربرپسند بودن آن میباشد؛ پباده سازی دیدنی این کیف پول بسیار دیده میشود.

همینطور BRD‌ از سگویت پشتیبانی می‌نماید، ولی خصوصیت منفی آن، نداشتن قابلیت و امکان تهیه دستی مقدار کارمزد تراکنش‌هاست.

در‌این کیف پول می‌توان با پرداخت بی واسطه پول فیات، ارزهای دیجیتال گوناگون را خریداری کرد. ولی به کارگیری از این خصوصیت برای یوزرها اهل ایران امکان‌پذیر نیست.

نقاط قوت:

 • مطلوب برای اشخاص جدید
 • پشتیبانی از سگویت
 • چندارزی بودن.

نقاط ضعف:

 • پشتیبانی ضعیف
 • نداشتن قابلیت تهیه میزان کارمزد.

امتیاز در گوگل پلی: ۴.۲ از ۵


۷-کیف پول اکسودوس (Exodus Wallet)

امنیت در کنار رابط کاربری دیدنی؛ این تعریفی از اکسودوس در چندین عبارت بود.

اکسودوس یکی سابق‌ترین کیف پول‌های موجود برای ارزهای دیجیتال میباشد و از سال ۲۰۱۵ تا به امروز به یوزرها ارزهای دیجیتال سرویس‌رسانی می‌نماید. این کیف پول در صدر صرفا برای کامپیوترهای فردی در دسترس بود، البته فعلا در دو سیستم‌عامل دوست داشتنی تلفن همراه، یعنی اندروید و iOS هم قابل‌نصب میباشد.

علاوه ‌بر پشتیبانی از بیشتراز ۱۰۰ ارز دیجیتال و توکن، رابط کاربری زیبای اکسودوس در نوع خویش بی‌نظیر بوده و به کار گیری از بیت کوین را برای همگی آسوده نموده است.

نقاط قوت:

 • کاربرپسندبودن
 • پشتیبانی قدرتمند
 • پشتیبانی از آلت کوین‌ها
 • ورژن دسکتاپ هم دارااست.

نقاط ضعف:

 • متن‌باز وجود ندارد.

امتیاز گوگل پلی: ۴٫۶ از ۵

صحبت نهایی

کیف پول های اندرویدی بیت کوین شیوه آسوده و امنی را برای ذخیره بیت کوین می باشند، به‌ شرطی که یک کیف پول امن و دارای اعتبار را تعیین نمایید. مجموع کیف پول‌هایی که در‌این پست معرفی شدند، دارای اعتبار و امن می باشند، البته از‌آن‌جا‌که در اختیار گرفتن بی نقص میزان دارایی را به خودتان می‌سپارند، قسمت بزرگی از فرآیند محافظت امنیت بیت کوین‌های درون آن برعهده خودتان خواهد بود. برای کاهش ریسک‌ها و مخاطرات به کار گیری از کیف پول‌های اندرویدی مسلماً مورد ها ذیل را در لحاظ داشته باشید:

پیش از ذخیره بیت کوین در‌این کیف پول‌ها، از کیف پول خویش بک‌‌آپ بگیرید تا در شکل پاک‌شدن کیف پول، خرابی دستگاه یا این که هر نقص‌ دیگری بتوانید مبالغ آن را بازیابی نمائید. در شکل نداشتن بک‌آپ میزان دارایی شما برای مدام از بین می‌رود.
مدام برای ورود به کیف پول، رمز امنیتی ست نمایید و یا این که در شکل پشتیبانی سخت‌افزاری تلفن همراه همراهتان از تجهیزات بیومتریک مانند احساس‌گر اثر انگشت، برای ورود به نرم‌افزار کیف پول خویش به کارگیری فرمائید.
اپ را از منابع دارای اعتبار (اینترنت‌وب سایت قانونی یا این که گوگل پلی)‌ دانلود نمائید. هیچ وقت به‌شکل بدون واسطه پوشه APK از منابع ناشناس دانلود نکنید.
در هنگام نصب کیف پول از گوگل پلی، به تعداد نصب و اسم گسترش‌دهنده آن اعتنا ننمایید، چراکه بعضی اوقات نرم‌افزارهای تقلبی با اسم کیف پول‌های دارای اعتبار در گوگل پلی آپلود می گردند. به خاطر داشته باشید هر کیف پولی که در گوگل پلی وجود دارد موردتأیید نیست.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا