سقوط بیت کوین و اتریوم

باطبق آمار از پلت فرم معیار Nomics ، با شروع روند نزولی بازار رمزنگاری ، ارزش بازار در تمام ارزهای رمزپایه به زیر ۱.۵ تریلیون دلار رسیده است.
این نشان دهنده افت ۹ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته ، افت ۳۵ درصدی در دو هفته گذشته و افت قابل توجه از بالاترین رقم های تاریخی در حدود ۲.۵ تریلیون دلار در اوایل ماه است.
سقوط ۹ درصدی یک شبه ۷٪ دیگر از قیمت بیت کوین که اکنون ارزش آن در حدود ۳۵۰۰۰ دلار است ، کاسته است. این افت همچنین ۱۳٪ ضربه به اتریوم وارد کرد ، که اکنون با قیمت ۲،۰۷۳ دلار معامله می شود – کمتر از نیمی از اوج خود یعنی ۴۱۶۵ دلار در ۱۱ مه.

سکه بایننس (BNB) طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ درصد کاهش یافته است. با ارزش بازار ۳۹ میلیارد دلار و قیمت ۲۵۷ دلار ، با دو پله سقوط در رتبه بندی به ششمین ارز رمزنگاری شده با سقف بازار تبدیل شده است. کاردانو(ADA) و دوج کوین(DOGE) با خوشحالی پس از افت یک شبه به ترتیب ۱۴ و ۹ درصد ، موقعیت خود را بدست آوردند.
این سقوط نتیجه یک سری اخبار بد است. این آسیب از ۱۲ ماه مه آغاز شد ، زمانی که ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس ، پشتیبانی خود را از بیت کوین معکوس کرد و اعلام کرد که تسلا دیگر اجازه پرداخت بیت کوین را نمی دهد.

تسلا و بیت کوین pic.twitter.com/YSswJmVZhP

– الون ماسک (elonmusk) 12 مه ۲۰۲۱ ،

تسلا در ژانویه ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد و به خریداران موسسه نشان داد ارزش ارز جدی گرفتن است. از این گذشته ، ماسک یکی از ثروتمندترین افراد جهان است. او باید بداند چگونه از ثروت خود استفاده کند.
معلوم شد که ماسک نمی داند که به چه چیزی اجازه ورود به خود را داده است. او هفته گذشته را به سطل زباله سکه و توهین به پرشورترین پیروان آن سپری کرده است. ماسک به نگرانی های مربوط به فرآیند استخراج بیت کوین برای اثبات کار و همچنین تمرکز ماینرها در چین اشاره کرد.


هنگامی که قیمت بیت کوین کاهش یافت ، برخی از مبادلات ارز رمزنگاری شده از جمله کوین بیس، بایننس ، کراکن و هویبی با قطعی مواجه شدند. دیگران ، از جمله بایننس و هویبی ، مدت کوتاهی برداشت از نشانه های اتریوم را متوقف کردند.

برخی از شرکای کانال فیات ما اکنون نمی توانند از پس بار کنار خود برآیند. اما آنها از رشد کاربری که برای آنها آورده ایم بسیار هیجان زده هستند. هاها با عرض پوزش برای این مشکل دارم روش کار می کنم.

– CZ 🔶 Binance (cz_binance) 19 مه ۲۰۲۱

چهارشنبه ، سه موسسه مالی با نفوذ چین حمایت خود را از ممنوعیت سال ۲۰۱۷ که مانع معامله با مشتریانی است که با ارزهای رمزنگاری شده ممنوع می کنند ، تأیید کردند. این مسسات هشدار داده اند که ارزهای رمزپایه بسیار بی ثبات و خطرناکی هستند که توانایی برهم زدن “نظم اقتصادی و اقتصادی عادی” را دارند.


شکست بعدی زمانی اتفاق افتاد که کمیته مالی چین استخراج ارز رمزنگاری شده را به لیستی از بخشهایی اضافه کرد که برای “جلوگیری و تنظیم تهدیدهای مالی” باید تنظیم شوند.
این خبر ترس از سرکوب ماینینگ بیت کوین را افزایش داد. طبق گزارشی که ماه گذشته در نیچر منتشر شد و به داده های BTC.com استناد می کند ، چین تقریباً ۷۰٪ استخراج بیت کوین در جهان را تشکیل می دهد.

ارسال پاسخ