اخبار ارزهااخبار بیت کوین

دیدگاه تکامل یافته ایلان ماسک از بیت کوین

در خبر جدیدی که به دست تیم اکسچنج کن رسید اینگونه است که ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا ، روز گذشته هنگامی که اعلام کرد سازنده EV دیگر به دلیل نگرانی های زیست محیطی ، دیگر پرداخت Bitcoin را انجام نمی دهد ، باعث ایجاد شوک در جامعه رمزنگاری ها شد.

مدیر عامل تسلا در گفت: “ما نگران افزایش سریع استفاده از سوخت های فسیلی برای استخراج بیت کوین هستیم ، به ویژه ذغال سنگ که دارای بدترین میزان انتشار از هر نوع سوخت است.” او افزود که مصرف انرژی اخیر بیت کوین “دیوانه وار” است.

ماسک در توییت خود بار دیگر بر ایمان خود به ارزهای رمزپایه تأکید کرد و اعلام کرد که تسلا به دنبال ارزهای رمزپایه دیگری است که کمتر از 1٪ انرژی بیت کوین را در هر معامله مصرف می کنند.

در طول هفت سال گذشته ، موضع ماسک در مورد بیت کوین از کنجکاوی به سمت فرزندخواندگی تمام عیار سوق پیدا کرده است – و این تصمیم خود را برای طرفداران بیت کوین شوکه کرده است ، بسیاری از آنها عادت کرده اند که ماسک را به عنوان یکی از تأثیرگذارترین حامیان خود انتخاب کنند.

تاریخچه ایلان ماسک با سابقه بیت کوین

ماسک با بیت کوین به مارس 2014 برمی گردد. توسط یک کاربر توییتر درباره موضع خود در مورد ارزهای رمزپایه درخواست شد ، او پاسخ داد با بیانیه دست نیافتنی ، “خوب ، اکنون که ساتوشی ناکاموتو کشف شد ، حدس می زنم پرونده بسته شده باشد.”

بعداً در همان سال ، در Vanity Fairاجلاس تأسیس جدید، مصاحبه کننده Walter Isaacson توانست مسک را پایین بیاورد ، و نظر او را در مورد بیت کوین بخواهد. ماسک پاسخ داد که بیت کوین “احتمالاً چیز خوبی بود” ، با این اعتراض که “در ابتدا وسیله ای برای انجام معاملات غیرقانونی خواهد بود”.

وی همچنین اشاره کرد که شخصاً هیچ بیت کوین در اختیار ندارد.

اما مدتی گذشت که مدیرعامل تسلا توجه جدی به بیت کوین را شروع کرد. در سال 2017 ، او به توییتر رفت تا اخراج کند شایعات مبنی بر اینکه او مخترع بیت کوین (بیت کوین چیست) بود ، با اشاره به اینکه “دوستی چند سال پیش بخشی از BTC را برای من فرستاد ، اما نمی دانم کجاست” و ارسال گاه به گاه شوخی به این ایده که او ممکن است ساتوشی ناکاموتو باشد. 

درست نیست. دوستی چند سال پیش بخشی از BTC را برای من فرستاد ، اما نمی دانم کجاست.

در سال 2019 ، اولین علائم تغییر در موقعیت او هنگامی ظاهر شد که در a پادکست با شرکت سرمایه گذاری فناوری ARK Invest. وی بیت کوین را “کاملاً درخشان” توصیف کرد و افزود: “پول کاغذی در حال از بین رفتن است و رمزنگاری برای انتقال ارزش بسیار بهتر از تکه های کاغذ است ، مطمئناً”.

در ماه مه سال 2020 ، ماسک در پاسخ به توییت نویسنده هری پاتر ، جی کی رولینگ ، گفت: “انتشار گسترده ارز توسط بانک های مرکزی دولت باعث می شود پول اینترنت بیت کوین در مقایسه با آن محکم به نظر برسد.”

خیلی زیاد ، اگرچه صدور ارز گسترده توسط بانک های مرکزی دولت باعث می شود پول اینترنت بیت کوین در مقایسه با آن محکم به نظر برسد

 

یک ماه بعد ، ماسک یکی از چهره های مشهور جهان بود که هویت آن توسط کلاهبرداران رمزنگاری وام گرفته شد ، که آخرین مورد از کلاهبرداری های طولانی مدت است. تقلب رمزنگاری ویروسی فقط در مدت دو ماه حدود 2 میلیون دلار درآمد کسب کرد. 

اما ثابت شد که این فقط یک دست انداز در جاده است ، و ماسک همچنان ابراز حمایت خود از ارز رمزپایه برجسته می کند. در دسامبر سال 2020 ، ماسک دوباره در آن حضور داشت. اوکه بیت کوین “” او بود ، به طور خلاصه توییت کردکلمه ایمنقبل از اینکه “فقط شوخی می کند” توضیح داد.

اندکی بعد ، او به اشتراک گذاشت الگوی رفتاری ارسالی که نشان می دهد وی توسط ارزدیجیتال وسوسه شده است.

این به عنوان مدیرعامل MicroStrategy (و طرفدار پرشور بیت کوین) مایکل سایلور ، نقطه عطفی از نظر ماسک در مورد بیت کوین بود. پاسخ دادو به ماسک گفت که ترازنامه TSLA $ را از دلار آمریکا به بیت کوین تبدیل کند.

ماسک پاسخ داد ، از سیلور می پرسد که آیا چنین معاملات بزرگی حتی با سیلور “امکان پذیر است”؟ با پیشنهاد “به اشتراک گذاشتن کتاب بازی من با شما به صورت آفلاین”.

یک ماه بعد ، ماسک بیوگرافی توییتر خود رابه روز کرد به “# بیت کوین”، روندی که ستاره های معروف YouTubers و NFL را به عنوان مثال مدیر عامل شرکت تسلا دنبال می کنند. مطالعه ای که توسط آزمایشگاه تحقیقات Blockchain منتشر شده است نشان داد که مشاغل عمومی ماسک 18.99٪ قیمت بیت کوین را افزایش داده است. 

در فوریه 2021 ، ماسک نظر می رسد بهصوتی رسانه های اجتماعی محل باشگاه وانجمن، و اگر آن را در حال حاضر روشن نیست، او تایید کرد که او یک حامی بیت کوین بود. وی گفت: “بیت کوین چیز خوبی است” و افزود که “دیر به مهمانی رفت”.

در اواخر همان ماه ، ماسک پول خود را در جایی که دهان او بود ، قرار داد و نظارت کرد سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلاری تسلا در ارز رمزپایه برجسته. یک سیلور سرحال گفت که انتظار داشت “بهمن شرکتها” نیز جای تسلا را دنبال می کند و در واقع تعدادی نیز این کار را کردند بیت کوین رااضافه کنید به خزانه خود، از جمله ناشر مجله TIME، چند ملیتی نروژی Aker ASA و پلت فرم تجارت الکترونیک آمریکای لاتین Mercado Libre.

در پایان Q1 2021 ، دارایی های بیت کوین تسلا متورم شده بودند 2.48 میلیارد دلار، با سرمایه گذاری شرکت 272 میلیون دلارارزدیجیتال در طول این سه ماه به ارزش. مشک به توییتر یک بار دیگر برای روشن شدن این نکته که خودروساز این کار را “اساساً برای اثبات نقدینگی بیت کوین به عنوان جایگزینی برای نگه داشتن پول نقد در ترازنامه” انجام داده است ، و شخصاً هیچ بیت کوینی فروخته نیست.

نه ، شما نمی کنید من هیچ بیت کوین خود را نفروخته ام. تسلا 10 درصد از دارایی های خود را اساساً برای اثبات نقدینگی بیت کوین به عنوان جایگزینی برای نگه داشتن پول نقد در ترازنامه فروخت.

 

در این مرحله ، دنیای رمزنگاری مدیرعامل تسلا را به عنوان یکی از بزرگترین تأثیرگذاران بیت کوین به خوبی و واقعاً پذیرفت. 

اما نه خیلی سریع. ظاهراً ، تنها چیزی که فراتر از آن است قیمت بیت کوین موضع گیری ماسک در مورد ارز رمزپایه است. 

ایلان ماسک در پاسخ به بیت کوین

ماسک ضربه مهلکی به اعتبار خودش به عنوان یکی از سرسخت‌ترین حامیان بیت کوین وارد کرده است.
به دنبال توییت ماسک در مورد ابراز نگرانی در مورد تأثیرات زیست محیطی بیت کوین ، بیت کوینرهایی که قبلاً او را تحسین کرده بودند ، به محکوم کردن وی پرداختند ، از جمله Saylor و Anthony Pompliano ، که ادعا کردند بیت کوین 75 درصد از قدرت خود را از طریق انرژی های تجدیدپذیر می گیرد.


به گفته جیسون دین ، ​​محقق بیت کوین در اقتصاد کوانتوم ، استدلال ماسک “نادرست” است. دین ادامه داد: “این دقیق است که بیت کوین انرژی قابل توجهی مصرف می کند ، اما دلار – که وی همچنان پذیرفته است – و تعداد زیادی از بخش های دیگر ، از جمله تأسیسات صنعتی خود ، نیز چنین است.”


اما ماسک درست است: بیت کوین با مشکل ردپای کربن روبرو است. طبق گفته دانشگاه کمبریج ، بیت کوین سالانه نزدیک به 150 تراوات ساعت برق مصرف می کند ، به این معنی که اگر بیت کوین یک کشور بود ، به راحتی در بین 30 مصرف کننده برق در جهان قرار می گیرد.
علی رغم استدلالهای مخالف ، بخش عمده ای از این برق هنوز از منابع غیرقابل تجدید تأمین می شود. طبق گفته دانشگاه کمبریج ، حدود 39 درصد از برق استخراج بیت کوین سبز است. با این حال ، در مورد این تعداد اختلاف نظر وجود دارد ، مدیر دارایی رمزنگاری سهام کوین آن را تا 77 درصد اعلام کرد.


با این حال ، پس از تعطیل شدن معدن زغال سنگ در چین در ماه گذشته ، نرخ هش بیت کوین به پایین ترین سطح کاهش یافت که از نوامبر سال 2020 مشاهده نمی شود ، نشان می دهد که شبکه هنوز به شدت به سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ وابسته است.

آینده برای ماسک و بیت کوین چیست؟ 

گمانه زنی ها در موردناگهانی ماسک در مورد چهره بیت کوین در جریان است ، همانطور که تنها سه ماه پس از ریختن 1.5 میلیارد دلار تسلا به ارزدیجیتال ، انجام می شود. 

“علت سعی و کوشش تسلا به مسئله مصرف انرژی را شناسایی کرده اند و تعیین این کافی نیست از یک عامل خطر برای متوقف کردن آنها را خرید 1BN دارایی در اواخر سال گذشته،” لوقا سالی، مدیر عامل شرکت Ledgermatic، رمزگشاییکرد.

ماسک ممکن است تصمیم گرفته باشد که تسلا نمی تواند وسایل نقلیه الکتریکی تولید کند در حالی که هنوز از یک رمز ارز ارزشی مخرب محیط زیست پشتیبانی می کند. طبق اعلام خود ، این خودروساز از دارایی های بیت کوین خود صرف نظر نمی کند.
در هر صورت ، اکنون که ماسک از مقام عالی مقام خود در بین فدائیان بیت کوین خلع شده است ، جمعیت بسیار ناپایدار در جستجوی تأثیرگذار جدیدی در لیست A هستند.
آنها نیازی به نگاه زیاد ندارند. مارک زاکربرگ ، بنیانگذار میلیاردر فیس بوک ، اوایل این هفته جهان را با اسب های خود ، مکس و بیت کوین آشنا کرد.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا