اخبار ارزها

بایننس و کوین بیس می گویند هیچ شرکت یا دفتری ندارند

بایننس بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده در جهان است. اما در کجای دنیا قرار دارد؟

این سوال پس از آنکه رسانه های ارزدیجیتال در نوامبر 2019 مبنی بر حمله مقامات دفاتر بایننس در شانگهای ، بیشتر شد.

بینانس حمله را انکار کرد و دفتر شانگهای را کاملاً انکار کرد. تقریباً دو سال بعد ، مدیرعامل Binance Changpeng “CZ” ژائو هنوز مستقیماً به این سوال پاسخ نمی دهد. او می گوید بایننس هیچ ستادی ندارد.

بایننس کجا مستقر است؟

این چیزی است که ما فکر می کنیم می‌دانیم: بایننس از چین شروع شد ، سپس در سال 2017 هنگامی که تنظیم کنندگان چینی غیر دوستانه به ژاپن منتقل شدند ، دوباره به ژاپن نقل مکان کرد. در سال 2018 ، پایگاه خود را به مالت ، سرزمین مقررات مالی ملال آور منتقل کرد – تا اینکه مقامات مالت در سال 2019 اعلام کردند که بایننس مجاز به تجارت در آنجا نیست.

این شرکت از سال 2017 در جزایر کیمن و سیشل به ثبت رسیده است و از آدرس جزایر کیمن برای ثبت علائم تجاری نام و نشان خود استفاده کرده است ، بنابراین فکر می کنید یکی از این موارد دفتر مرکزی آن است.

اما CZ نمی گوید من وی را جمعه در اجلاس مجازی اثیری 2021 با پشتیبانی از رمزگشایی تحت فشار قرار دادم و در اینجا پاسخ وی بود. ارزش بررسی نکته به نکته را دارد.

دلیل نداشتن دفتر بایننس؟

وقتی بیشتر مردم به یک شرکت فکر می کنند ، به یک دفتر مرکزی ، یک حساب بانکی ، یک ثبت نام و غیره فکر می کنند. اما امروز می توانید سازمان هایی را اداره کنید که احتمالاً هیچ یک از آنها را ندارند. خب ، او در این مورد اشتباه نمی کند – در دنیای ارزدیجیتال چیزی بیشتر از DAO (سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز) نباشید.

به گروهی از افراد میگویند که به صورت آنلاین گرد هم می آیند و پول خود را برای سرمایه گذاری در پروژه هایی مانند کلکسیون های رمزنگاری برای سرمایه گذاری در بازده جمع می کنند.بدون دفتر ، بدون حساب بانکی تجاری ، بدون ثبت نام.

“من سه سال و نیم گذشته از خانه کار کردم و طی سه سال و نیم گذشته در سراسر جهان مسافرت کرده ام. تیم رهبری ما در یک دفتر نمی نشینند ، ما مکان مشخصی نداریم با تعاریف عادی اکثر مردم از ستاد ، به کجا می توانیم برویم. “

این کار کاملاً غیرمنتظره است زیرا نبود یک دفتر اصلی برای بازدید کارمندان به معنای عدم وجود مقر اصلی نیست. مردم در سراسر جهان یک سال است که از خانه کار می کنند – این بدان معنا نیست که شرکت های آنها هیچ دفتر مرکزی ندارند.

“وقتی مردم از من سال می کنند ، من نمی خواهم به آنها پاسخ غلط بدهم تا تعریف آنها را برآورده کنم. نمی خواهم به آنها بگویم ، ببینید ، سانفرانسیسکو است ، توکیو است ، پکن است ، هر کجا باشد.”

خوب ، پس پاسخ غلطی ارائه نکنید. فقط حقیقت را بگویید.

پاسخ بایننس به این ابهامات

حتی در این صورت ، همه گیری حقایق را بیش از هر زمان دیگری به استدلال CZ قرض داده است. بایننس می گفت مدت ها قبل از کوید 19 دفتر مرکزی ندارد ، اما اکنون توضیحات او بسیار کم فروغ تر است. و اکنون کوین بیس هم این حرف را می زند. در ماه فوریه ، کوین بیس اعلام کرد که دفاتر آن در سانفرانسیسکو دیگر دفتر مرکزی آن نخواهند بود و کارمندان می توانند حتی پس از همه گیری بیماری از راه دور به کار خود ادامه دهند. این هفته ، کوین بیس یک قدم جلوتر رفت و اعلام کرد که دفتر سانفرانسیسکو را به طور کامل در سال 2022 تعطیل می کند. شرکت می گوید:

“ما متعهد شده ایم که هیچ مقر مرکزی نداشته باشیم.”

بایننس و کوین بیس ، که به طور معمول رقبای سرسخت تجاری هستند. اکنون در این مورد با هم رقابت می کنند. برایان بروکس ، مدیرعامل تازه استخدام شده کوین بیس US ، نیز در اجلاس Ethereal سخنرانی کرد و هنگامی که جف رابرتز از دیکریپتری از بروکس پرسید که دفتر مرکزی بایننس چیست ، بروکس گفت:

“پاسخ همان چیزی است که برایان آرمسترانگ اگر از او در مورد کوین بیس بپرسید ، او می گفت ما ستادی نداریم. با توجه به مسئله تعصب آسیایی ، به نظر مشکلی نیست که یک شرکت فناوری مستقر در سیلیکون هیچ دفتر مرکزی نداشته باشد. “

ابهامات پیش آمده از بایننس در خصوص داشتن دفتر

که به نوعی گواه یک نقشه شیطانی است.

(ببینید چه چیزی در آنجا گفت؟ بایننس شرکتی است مستقر در آسیا.) بروکس حداقل متعهد شد که خیلی واضح بگوید: “دفتر مرکزی بایننس ایالات متحده در پرسییدیو در سانفرانسیسکو قرار دارد ، من اوایل این هفته در دفاترمان نشستم.”

و در مورد کوین بیس ، این شرکت می تواند بگوید سانفرانسیسکو دفتر مرکزی آن نیست ، اما در آنجا ثبت شده است. این همه چیز در مورد تمرکززدایی است ، که هدف شکوهمند رمزنگاری از بدو تأسیس آن است ، و اکنون تبدیل به یک موضوع داغ در فناوری فراتر از رمزنگاری و به طور گسترده در همه تجارت است. رمزگشایی هم دفتر ندارد. این سایت از زمان راه‌اندازی آن در سال 2018 دارای نیروی کار غیرمتمرکز است.

ما نویسندگان و ویراستاران و مهندسان را در نیویورک ، آستین ، سانفرانسیسکو ، کلرادو ، لندن ، برلین ، مکزیکوسیتی و سایر کشورها داریم. اما بودجه ما توسط کوین بیس سیستم (و از لحاظ تحریریه مستقل) تأمین می شود و کوین بیس سیستم دفتر مرکزی خود را در واشنگتن دی سی ثبت کرده است. ممکن است در زمان کار در دیکریپت هرگز قدم در آن دفتر نروم ، اما این دفتر کارفرمای من است. CZ می گوید که روش های مختلفی برای تعریف تمرکززدایی وجود دارد:

“برخی از مردم آن را چنین تعریف می کنند:”

بدون ستاد ، ما غیرمتمرکز هستیم.

“عالی است ، ما دوست داریم این ادعا را داشته باشیم. برخی از مردم می گویند: “بدون حساب بانکی ، ما غیرمتمرکز هستیم.”

برخی از افراد می گویند:

“هیچ شرکتی ثبت نشده است ، ما غیرمتمرکز هستیم. ما فقط یک پروژه هستیم که با انگیزه اقتصاد توکن ایجاد می شود. “

برخی از افراد می گویند ،

” خوب ، اگر شما یک رهبر دارید ، اگر بنیانگذار هنوز در آن حضور داشته باشد ، پس شما غیرمتمرکز نیستید. “[…] تعداد بسیاری معیارهای مختلفی وجود دارد که می توانید ادامه دهید. “

 

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا