اخبار اتریوماخبار ارزها

اتریوم کلاسیک 12% افزایش یافت و به بالاترین قیمت خود رسید

در حالی که ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال امروز 0.22٪ رسید ،سطح جدید خود رسید. اتریوم (ETC) با رشد 12.23 درصدی در رتبه نخست قرار گرفته و به بالاترین قیمت 44.80 دلار رسیده است.

در عین حال در یک نمایش از رفاقت، اتریوم(ETH) نیز طوفان را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. این در حالی است که در حدود ۱٫۵ درصد از این مبلغ را به دلار تبدیل کرده است، شکی نیست که با حرص و ولع هر یک از ۳،۰۰۰ دلار خود را دنبال می‌کند.

اتریوم… کلاسیک ؟!

اتریوم کلاسیک نسخه اصلی نسخه اتریوم است که از اتریوم، محبوب تر است بلاکچین، که از اتریوم کلاسیک در سال 2016 فورک شده است. همه چیز با چیزی به نام The DAOشروع شد.

DAO مخفف “سازمان خودمختار غیرمتمرکز” است. DAO اساساً از حکمرانی یک شرکت با سهامداری در بلاکچین اتریوم تقلید می کند .DAO ها با قراردادهای هوشمند اجرا می شوند – قراردادهای مالی دیجیتال که خود را اجرا می کنند – و کسانی که عمده سکه ها را در اختیار دارند عکس ها را صدا می کنند. 

اکنون تعداد بسیاری از DAO ها وجود دارد -آنها بخشی از حاکمیت غیرمتمرکز هستند – اما نسخه اصلی در آوریل 2016 در اتریوم راه‌اندازی شد.

این مبلغ 150 میلیون دلار درآمد کسب کرده بود ، اما یک مهاجم یا گروهی از مهاجمان به سرعت موفق به سرقت شدند 55 میلیون دلار با بهره‌برداری از نقص موجود در یکی از نقاط ضعف آن قراردادهای هوشمند.

هک DAO به دو دلیل یک لحظه اساسی در تاریخ بلاکچین بود. اولاً ، چنین هک بزرگی تهدیدی اساسی برای اتریوم محسوب می شود ، زیرا 55 میلیون دلار در آن زمان تقریباً کل سرمایه اتریوم بود. دوم ، منجر به چنگالی سخت که زنجیره بلوک بسیار موفق اتریوم را تولد داد. 

شبکه ای که امروز با عنوان اتریوم می شناسیم برای پاک کردن غیرقانونی رأی داد معاملات از بلاکچین. گروه دیگری از مردم می خواستند که معاملات غیرقانونی در بلاکچین باقی بمانند. اتریوم کلاسیک قلابی بود که معاملات را حفظ می کرد ، در حالی که اتریوم آنها را پاک می کرد. 

از آن زمان ، بلاکچین ها دائماً در رقابت هستند. اما اتریوم که اکنون دارای فروشی معادل 336 میلیارد دلار است ، پیش قدم شد. اتریوم کلاسیک ، با سقف بازار 5.66 میلیارد دلار ، پشت سر گذاشت.

اوضاع برای بلاکچین اتریوم کلاسیک سخت‌تر شد و دچار حمله 51٪ شد. اوایل امسال به نظر می رسد آنتاگونیست یک ترسناک علمی تخیلی از فیلم B است ، اما 51٪ مخوف به مقدار قدرت محاسباتی مورد نیاز برای فساد یک بلاکچین و سازماندهی مجدد بلوک های آن برای سرقت پول از آن اشاره دارد. 

اگر یک نهاد واحد بتواند بیش از 51٪ قدرت محاسباتی را که از بلاکچین پشتیبانی می کند ، کنترل کند ، می تواند شورش ایجاد کند و دفتر را خراب کند. 

دلیل آن این است که بلاکچین ها دفترهای غیرمتمرکز هستند . معاملات توسط یک نهاد واحد که به یک نسخه واحد از دفتر دستور می دهد تأیید نمی شود. در عوض ، دفتر به طور همزمان در چندین رایانه میزبانی می شود ، که همه به طور همزمان برای تأیید معاملات کار می کنند. بیش از حد قدرت کامپیوتر را در اختیار داشته باشید و همه چیز از هم می پاشد. 

در آگوست سال گذشته ، هکرها موفق شدند بیش از نیمی از قدرت محاسباتی شبکه اتریوم کلاسیک را کنترل کنند ، نه یک بار ، نه دو بار ، اما سه بار قبل از اینکه ماه تمام شود. 

این خیلی به قیمت آن آسیب نرساند. این ارز در کل ماه 6 تا 8 دلار ماند و فقط پس از هر حمله بازدیدهای ناچیزی داشت. 

بنابراین به نظر می رسد حمله 51٪ پایان دنیا نیست. ویتالیک بوترین ، خالق اتریوم موافق است:

ما باید این افسانه را پشت سربگذاریم اگر یک موجودیت 51٪ به PoS حمله کند ، کشنده * است. واقعیت این است که آنها می توانند یک بار * حمله کنند * ، و سپس آنها مضراب می شوند یا (در صورت حمله سانسور) با چنگال نرم و فاش می شوند از عدم تحرک ، و سکه های خود را از دست می دهند بنابراین نمی توانند دوباره حمله کنند. https://t.co/utash1hUDU

vitalik.eth (VitalikButerin) 2 سپتامبر 2020

همانند بازار. علی رغم هک های متعدد که موجودیت اتریوم کلاسیک را تهدید می کند ، امروز این سکه به عنوان رتبه سی و پنجم و به بیشترین افزایش قیمت خود رسید.

این مطلب چه میزان برای شما مفید بود؟

میانگین رتبه / 5. تعداد رای :

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا