آرگو بلاک چین ، یک شرکت استخراج بیت کوین در انگلیس ، روز پنجشنبه از کسب دو مرکز داده در کانادا خبر داد. هر دو سایت تقریباً به طور انحصاری توسط برق آبی اداره می شوند.
خرید هر دو سایت بخشی از مأموریت این شرکت برای استخراج بیت کوین به روشی پایدار از نظر محیط زیست است. به گفته آرگو ، این “یک جز مهم در چشم انداز استخراج سبز شرکت است.”
به گفته این شرکت ، مراکز داده از نظر توان ترکیبی ۲۰ مگاوات هستند و در حال حاضر “بخش بزرگی” از تجهیزات استخراج آرگو را در خود جای داده اند. این شرکت در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱ تعداد ۳۸۷ بیت کوین را پردازش کرده و بیش از ۱۳ میلیون پوند فروش داشته است.
پیتر وال ، مدیر عامل شرکت آرگو ، گفت: “به دست آوردن مراکز داده از طریق آرگو در کانادا یک موفقیت قابل توجه دیگر برای شرکت است زیرا ما همچنان به دنبال بهره‌برداری بهتر از معدن و هزینه های خود هستیم.”
Decrypt از Argo سوال کرده است که چگونه بیشتر ماشین آلات استخراج آن از طریق انرژی های تجدیدپذیر کار می کند و متناسب با آن این پست به روز می شود.

مشکل سبز بیت کوین

ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا ، در اوایل این هفته گزارش داد که شرکت تولید EV به دلیل نگرانی در مورد ردپای کربن ارز رمزنگاری شده ، مصرف Bitcoin را به عنوان پرداخت متوقف کرده است.

ماسک در توئیتی گفت:

“ما نگران افزایش سریع استفاده از سوخت های فسیلی برای استخراج و معاملات بیت کوین هستیم ، به ویژه ذغال سنگ که دارای بدترین میزان انتشار از هر نوع سوخت است.” 

ایلان ماسک (elonmusk) 12 مه ۲۰۲۱

ماسک درست می گوید : رمزگشایی دریافت که مصرف انرژی بیت کوین به طور کلی معادل ۶۱ میلیون پوند ذغال سوخته ، متوسط ​​مصرف برق ۹ میلیون خانه برای یک سال یا ۱۳۸ میلیارد مایل با یک وسیله نقلیه مسافری متوسط ​​است. اگر شبکه بیت کوین یک کشور بود ، با مصرف انرژی در بین ۳۰ کشور برتر جهان قرار می گرفت. 

با چنین ردپای زیادی از کربن ، بخش معدن تحت فشار قرار گرفته است تا به منابع انرژی سبز بیشتری منتقل شود. طبق گفته دانشگاه کمبریج ، منابع انرژی سبز فقط ۳۹ درصد از شبکه بیت کوین را تأمین می کنند.

ارسال پاسخ